Radio Kraków

Patronaty

“15 sekund sławy” - projekt Małgorzaty Haduch

“15 sekund sławy” to bezprecedensowe badanie twórcze w reżyserii i choreografii Małgorzaty Haduch, która tym projektem wieńczy 20 lat swojej działalności twórczej w offowym nurcie sztuk scenicznych.

Spektakl „Karsylewka i świat”

Spektakl oparty na opowiadaniach Szolema Alejchema. Trzech aktorów (oraz „prawdziwy Adler z Ameryki! Największy komik świata!”) kreuje galerię postaci, dla których Kasrylewka jest całym światem. Prapremierę zaplanowano w Teatrze Praska 52 w Noc Teatrów 15 czerwca, a premierowy spektakl - dzień później, w niedziele 16 czerwca.

ZIEMIANIN i BELLON – wiersze i piosenki

NCK zaprasza na koncert piosenek do tekstów Adama Ziemianina, do których muzykę napisali Krzysztof Myszkowski i Wojciech Jarociński oraz piosenek Wojtka Bellona, które wykonywane były przez Wolną Grupę Bukowina. Nie zabraknie więc „Bieszczadzkich Aniołów”, „U Studni” i„Czarnego bluesa o czwartej nad ranem”, czyli najbardziej znanych ballad z tekstami Adama Ziemiania. Ale będą także najbardziej znane piosenki Wojtka Bellona, czyli „Bukowina”, „Ballada o Cześku Piekarzu” i „Pejzaże harasymowiczowskie”. Całość spleciona opowieściami o Wojtku, Busku, Ponidziu i Krakowie.

Trasa spektaklu LEKCJA ANATOMII – REKONFIGURACJA

„Lekcja anatomii – rekonfiguracja” to teatralna produkcja Cricoteki, która jest wspólnym projektem Agaty Skwarczyńskiej i grupy osób z różnymi potrzebami. Projekt powstał w zeszłym roku. Praca nad nim jest ciągłym procesem, dla którego inspirację i punkt odniesienia stanowi obraz Rembrandta „Lekcja anatomii doktora Tulpa” oraz happening Tadeusza Kantora „Lekcja anatomii wedle Rembrandta”. Celem jest rekonfiguracja – przesunięcie gestów i sensów pierwowzorów. Premiera odbyła się 24 września 2023 roku podczas inauguracji Festiwalu Kultury Wrażliwej.

Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy | spotkanie z autorką albumu Barbarą Gałdyś

12 czerwca 2024 r. Muzeum Etnograficzne w Krakowie i Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zapraszają na spotkanie z Barbarą Gałdyś, propagatorką Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka (1811-1897), postaci nietuzinkowej, którą zwano Leonardem da Vinci z Gliczarowa.

Koncert „Oblicza miłości”

Zapraszamy do Siedziby Głównej Centrum Kultury Podgórza na koncert „Oblicza miłości” – ostatni koncert kameralny przed wakacyjną przerwą, który odbędzie się 26 czerwca 2024 (środa), o godz. 18.00.

Spektakl taneczny „Kwiat Paproci”

Klub Aleksandry – filia Centrum Kultury Podgórza, zaprasza na spektakl taneczny w wykonaniu Teatru Tańca Terpsychora, którego fabuła nawiązuje do legendy o poszukiwaniu magicznego kwiatu paproci.

Spotkanie podróżnicze w Dworze Czeczów

Są małżeństwem od 2021 roku. Podróże kamperem to ich pasja. I właśnie doświadczeniem związanym z tą formą podróżowania będą się dzielić z uczestnikami czerwcowego spotkania w Dworze Czeczów. Centrum Kultury Podgórza zaprasza 15 czerwca o godz. 16.00.

DNI NOWEJ HUTY 2024 - festyn rodzinny i występy na scenie plenerowej!

Przed nami kolejna edycja plenerowego święta - w tym roku będziemy wspólnie obchodzić siedemdziesiąte piąte urodziny „najmłodszej siostry Krakowa”. Na wszystkich, którzy w sobotę, 8 czerwca pojawią się przed Nowohuckim Centrum Kultury czeka moc atrakcji: rodzinny festyn, pokazy, prezentacje, zabawy, konkursy i koncerty na dwóch scenach. Wystąpią m.in. Bryska, Marika, Maciej Maleńczuk, grupy i zespoły artystyczne NCK oraz zaproszeni goście. W programie znajdą się pokazy tańca z różnych stron świata tańce narodowe, ludowe, tradycyjne, nowoczesne, dworskie, klasyczne, współczesne, orientalne i towarzyskie. W wydarzeniu weźmie udział około 600 tancerzy. Od wczesnego popołudnia do późnej nocy, pod gołym niebem i w zasięgu ręki.

XV Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej 2024

Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się w malowniczej Gminie Stryszawa. Wspaniała muzyka oraz architektura kościołów w których ona brzmi rezonują ze sobą i pobudzają wszystkie zmysły.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię