Radio Kraków

Nasze akcje

"Wakacje z duchami" w Muszynie. Jak Jan Kochanowski raczył się winem i co z tego wyszło

Miasteczko nad Popradem, gdzie słychać i widać wyziewy, gdzie wieki temu każdy sołtys był dragonem, a starosta obdzierał ze skóry. Gdzie można zgubić się w ogrodach, upić się wodą mineralną i szukać skamieniałych dzieci. Szanowi państwo – oto Muszyna. Trzeci przystanek na naszej wakacyjnej trasie „Wakacje z duchami”.

Burzliwa historia, malownicza panorama i... darmowe parkingi

Z Krakowa do Dobczyc Rafał Majka jedzie rowerem pół godziny! Ale to Majka. Tych, którzy wolą podróżować samochodem, ucieszy zapewne darmowa sieć parkingów. A co można robić w Dobczycach podczas weekendowych albo dłuższych wyjazdów? Sprawdziliśmy i oceniliśmy. Miasto otrzymało w sumie 47 na 50 możliwych punktów! A oto nasz radiowy przewodnik.

„Wakacje z duchami” w Dobczycach. Czy Władysław Jagiełło pił wodę z Raby?

Czy Dobczyce ze swoim zamkiem, który z powodzeniem mógłby grać w filmach grozy, i z górą o makabrycznej nazwie Trupielec, to miejsce straszne? Sprawdzimy dla Was nie tylko to. Właśnie ruszamy w podróż, którą nazwaliśmy „Wakacje z duchami”, jej drugim przystankiem będą Dobczyce.

To miasto idealne na weekend! Z Krakowa dojedziesz tu miejskim autobusem

Za nami pierwszy wyjazd z tegorocznej, wakacyjnej trasy Radia Kraków „Wakacje z Duchami”. W planach 10 małopolskich zamków i królewskich miejscowości. Chcemy pokazać, jak ciekawie, aktywnie, nieszablonowo spędzić urlop, a może tylko weekend. Każde miejsce, które odwiedzamy, oceniamy w 10 kategoriach w skali od 1 do 5. W pierwszej odsłonie dziennikarze Radia Kraków Elżbieta Raczyńska i Marcin Koczyba odwiedzili Niepołomice. Miasto otrzymało w sumie 49 na 50 możliwych punktów! A o to nasz radiowy przewodnik.

„Wakacje z duchami”. Zamek Królewski w Niepołomicach – czterech królów i jeden czakram

Co Wy wiecie o Niepołomicach? Mają zamek, mają Puszczę Niepołomicką i Puszczę Niepołomice, niezłe lody na rynku. A może nigdy nie byliście w tym miasteczku? Za chwilę tam pojedziemy i sprawdzimy dla Was atrakcje, dostaniecie mnóstwo przydatnych informacji. Powiemy Wam, co nas w miasteczku zachwyciło, a co wystraszyło, w końcu to „Wakacje z duchami”... Zamek w Niepołomicach i samo miasteczko są pierwszym miejscem na naszej mapie. Słuchajcie relacji naszych wysłanników na antenie Radia Kraków przez cały piątek i sobotę. W niedzielę podsumujemy cały wyjazd!

Marsz Jamników wraca pod Wawel!

8 września Radio Kraków i Krakowskie Forum Kultury zapraszają wielbicieli największych psich indywidualistów oraz wszystkich miłośników rozszczekanych czworonogów na wielkie jamnicze święto - Marsz Jamników wraca pod Wawel!

"Słuchowisko" Ireneusza Iredyńskiego w Radiu Kraków

Radio Kraków i Fundacja Teatr Wyobraźni zapraszają we środę (29 maja) o godz. 19.15 do Studia im. Romany Bobrowskiej na "Słuchowisko" Ireneusza Iredyńskiego w reżyserii Dariusza Błaszczyka. To brawurowy pojedynek dwojga aktorów Teatru Polskiego - Anny Cieślak i Szymona Kuśmidera. Zaproszenia na antenie Radia Kraków i na profilu Radia Kraków na Facebooku.

Konkurs plastyczny „Tak sprzątamy Małopolskę”

Czysta i zadbana okolica to nasza wspólna odpowiedzialność. Uczestniczysz w wiosennych akcjach sprzątania w Małopolsce? Pokaż to na rysunku lub w innej formie plastycznej, przyślij lub przynieś pracę do Radia Kraków i weź udział w konkursie. Do wygrania atrakcyjne zestawy gadżetów ekoMałopolska.

Fortepian Steinway D-274 pozostaje w siedzibie Radia Kraków. W planach wydarzenia artystyczne, koncerty, audycje radiowe, audiobooki i słuchowiska

Radio Kraków podpisało umowę z renomowaną instytucją kultury Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku. Fortepian pozostanie w siedzibie rozgłośni, a Radio Kraków wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym będzie realizować muzyczno-edukacyjny projekt, na który złożą się wydarzenia artystyczne, koncerty, audycje radiowe, audiobooki i słuchowiska. Celem przedsięwzięcia jest promocja polskiej muzyki, upowszechnianie dorobku znakomitych kompozytorów, wykonawców, i artystów związanych z Oficyną. O szczegółach będziemy komunikować wkrótce. Radio wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym będzie również wykorzystywać fortepian i radiowe studia do sesji nagraniowych i innych przedsięwzięć.

Premiera płyty „Wariacje Geldbergowskie” Ewy Lipskiej

  • Radio Kraków
  • date_range 2023-12-13
  • Poniedziałek 18 grudnia, godz. 19. 05
Utwory z tomu „Wariacje Geldbergowskie” Ewy Lipskiej usłyszymy w mistrzowskiej interpretacji Juliusza Chrząstowskiego, aktora Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Relacja z wydarzenia w studiu im. Romany Bobrowskiej w poniedziałek 18 grudnia o godz. 19. 05 na antenie Radia Kraków.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię