Radio Kraków

Nasze akcje

„Wakacje z duchami”. Zamek w Niedzicy czyli skąd się wzięło inkaskie kipu

Każdy szanujący się zamek ma ducha. Duchy rodzą się w wyobraźni ludzi i wprowadzają się na zamek; pojawiają się tu i tam albo po prostu są gdzieś (ludzie swoje wiedzą). Ale jest taki zamek w Polsce, i to w Małopolsce, na którym mieszka prawdziwy duch. No jasne, że nie ma ciała, nie podbiera ludziom z kurników domowego ptactwa i nie rozpala na zamku ogniska, żeby usmażyć kiełbasę. Chodzi o to, że duch był kiedyś naprawdę żyjącym człowiekiem. I takie szczęście ma zamek w Niedzicy, pięknie położony nad Jeziorem Czorsztyńskim. Tu was zabieramy. Tu będą dziennikarze Radia Kraków – sprawdzą dla Was to, co w podróży najważniejsze (dojazd, atrakcje na miejscu, ceny, noclegi, udogodnienia). A historia ducha z Niedzicy opowie się sama, z naszą małą pomocą.

"Wakacje z duchami" w Muszynie. Jak Jan Kochanowski raczył się winem i co z tego wyszło

Miasteczko nad Popradem, gdzie słychać i widać wyziewy, gdzie wieki temu każdy sołtys był dragonem, a starosta obdzierał ze skóry. Gdzie można zgubić się w ogrodach, upić się wodą mineralną i szukać skamieniałych dzieci. Szanowi państwo – oto Muszyna. Trzeci przystanek na naszej wakacyjnej trasie „Wakacje z duchami”.

Burzliwa historia, malownicza panorama i... darmowe parkingi

Z Krakowa do Dobczyc Rafał Majka jedzie rowerem pół godziny! Ale to Majka. Tych, którzy wolą podróżować samochodem, ucieszy zapewne darmowa sieć parkingów. A co można robić w Dobczycach podczas weekendowych albo dłuższych wyjazdów? Sprawdziliśmy i oceniliśmy. Miasto otrzymało w sumie 47 na 50 możliwych punktów! A oto nasz radiowy przewodnik.

„Wakacje z duchami” w Dobczycach. Czy Władysław Jagiełło pił wodę z Raby?

Czy Dobczyce ze swoim zamkiem, który z powodzeniem mógłby grać w filmach grozy, i z górą o makabrycznej nazwie Trupielec, to miejsce straszne? Sprawdzimy dla Was nie tylko to. Właśnie ruszamy w podróż, którą nazwaliśmy „Wakacje z duchami”, jej drugim przystankiem będą Dobczyce.

To miasto idealne na weekend! Z Krakowa dojedziesz tu miejskim autobusem

Za nami pierwszy wyjazd z tegorocznej, wakacyjnej trasy Radia Kraków „Wakacje z Duchami”. W planach 10 małopolskich zamków i królewskich miejscowości. Chcemy pokazać, jak ciekawie, aktywnie, nieszablonowo spędzić urlop, a może tylko weekend. Każde miejsce, które odwiedzamy, oceniamy w 10 kategoriach w skali od 1 do 5. W pierwszej odsłonie dziennikarze Radia Kraków Elżbieta Raczyńska i Marcin Koczyba odwiedzili Niepołomice. Miasto otrzymało w sumie 49 na 50 możliwych punktów! A o to nasz radiowy przewodnik.

„Wakacje z duchami”. Zamek Królewski w Niepołomicach – czterech królów i jeden czakram

Co Wy wiecie o Niepołomicach? Mają zamek, mają Puszczę Niepołomicką i Puszczę Niepołomice, niezłe lody na rynku. A może nigdy nie byliście w tym miasteczku? Za chwilę tam pojedziemy i sprawdzimy dla Was atrakcje, dostaniecie mnóstwo przydatnych informacji. Powiemy Wam, co nas w miasteczku zachwyciło, a co wystraszyło, w końcu to „Wakacje z duchami”... Zamek w Niepołomicach i samo miasteczko są pierwszym miejscem na naszej mapie. Słuchajcie relacji naszych wysłanników na antenie Radia Kraków przez cały piątek i sobotę. W niedzielę podsumujemy cały wyjazd!

Marsz Jamników wraca pod Wawel!

8 września Radio Kraków i Krakowskie Forum Kultury zapraszają wielbicieli największych psich indywidualistów oraz wszystkich miłośników rozszczekanych czworonogów na wielkie jamnicze święto - Marsz Jamników wraca pod Wawel!

"Słuchowisko" Ireneusza Iredyńskiego w Radiu Kraków

Radio Kraków i Fundacja Teatr Wyobraźni zapraszają we środę (29 maja) o godz. 19.15 do Studia im. Romany Bobrowskiej na "Słuchowisko" Ireneusza Iredyńskiego w reżyserii Dariusza Błaszczyka. To brawurowy pojedynek dwojga aktorów Teatru Polskiego - Anny Cieślak i Szymona Kuśmidera. Zaproszenia na antenie Radia Kraków i na profilu Radia Kraków na Facebooku.

Konkurs plastyczny „Tak sprzątamy Małopolskę”

Czysta i zadbana okolica to nasza wspólna odpowiedzialność. Uczestniczysz w wiosennych akcjach sprzątania w Małopolsce? Pokaż to na rysunku lub w innej formie plastycznej, przyślij lub przynieś pracę do Radia Kraków i weź udział w konkursie. Do wygrania atrakcyjne zestawy gadżetów ekoMałopolska.

Fortepian Steinway D-274 pozostaje w siedzibie Radia Kraków. W planach wydarzenia artystyczne, koncerty, audycje radiowe, audiobooki i słuchowiska

Radio Kraków podpisało umowę z renomowaną instytucją kultury Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku. Fortepian pozostanie w siedzibie rozgłośni, a Radio Kraków wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym będzie realizować muzyczno-edukacyjny projekt, na który złożą się wydarzenia artystyczne, koncerty, audycje radiowe, audiobooki i słuchowiska. Celem przedsięwzięcia jest promocja polskiej muzyki, upowszechnianie dorobku znakomitych kompozytorów, wykonawców, i artystów związanych z Oficyną. O szczegółach będziemy komunikować wkrótce. Radio wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym będzie również wykorzystywać fortepian i radiowe studia do sesji nagraniowych i innych przedsięwzięć.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię