Radio Kraków

Patronaty

Dni św. Wawrzyńca w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Przez trzy dni: 7, 8 i 10 sierpnia Muzeum Inżynierii Miejskiej świętować będzie „Dni św. Wawrzyńca.” W ramach „Dni” odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców oraz spektakl kamishabai opowiadający o Janie Szczepaniku, nazywanym „geniuszem z Galicji”, spotkanie z rowerową podróżniczką Urszulą Ziober-Flieger, a także I Krakowski Przejazd Kolorowych Cyklistów.

Zespoły Filharmonii Krakowskiej wystąpią podczas Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

Podczas tegorocznego 54. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju dwukrotnie koncertować będą zespoły Filharmonii Krakowskiej. List intencyjny m.in. w tej sprawie podpisany został w czerwcu tego roku przez przedstawicieli władz Województwa Małopolskiego w osobach marszałka Witolda Kozłowskiego, członka zarządu Iwonę Gibas, a także burmistrza Krynicy Zdroju Piotra Rybę, dyrektora Filharmonii Krakowskiej Mateusza Prendotę i dyrektor Centrum Kultury w Krynicy Zdroju Julię Dubec-Dudycz.

LETNIE TANIE KINOBRANIE 15. wakacyjny festiwal filmowy - tydzień VI

W Kinie Pod Baranami trwa wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie. 6 sierpnia rozpoczyna się szósty tydzień imprezy pod hasłem “Kino gatunków”. Zebrane w jego ramach filmy prezentują autorskie i oryginalne ujęcie klasycznych gatunków filmowych. Na ekranie pojawią się m.in.: Emma Stone, Frances McDormand, Jason Statham, Renée Zellweger, Christian Bale i Daniel Craig.

XII Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Już wkrótce, 11 sierpnia na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozpoczniemy XII edycję Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Tegoroczne wydarzenie obfitować będzie w różnorodne atrakcje, warsztaty rękodzieła, prelekcje, występy zespołów regionalnych, pokazy kulinarne, a także konkursy!

55. Sabałowe Bajania

Już w najbliższy czwartek – 5 sierpnia rozpoczną się 55. Sabałowe Bajania. Festiwal tradycyjnie rozpocznie paradny przejazd kapel i zaproszonych gości przez Bukowinę Tatrzańską.

Koncerty w ramach festiwalu Emanacje

W dniach 7-8 sierpnia w ramach festiwalu Emanacje, odbędzie się: koncert symfoniczny Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz recital chopinowski Andrzeja Wiercińskiego.

Extra Sound Jazz Showcase w Katowicach

W dniach 19 – 20 sierpnia 2021 odbędzie się koncert dwóch wschodzących gwiazd ukraińskiego jazzu, a do tego jam session i wydarzenia networkingowe.

SIERPIEŃ W MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE

Wakacyjne spacery, goście w Muzeum Fotografii i… możliwość posłuchania wybranych zdjęć. Sierpień w MuFo to czas spotkań na świeżym powietrzu i przygotowania do jesiennych wydarzeń.

Lumen Art Festival w Gorlicach

W dniach 31.07-07.08.2021 w Gorlicach odbędzie się pierwsza edycja Lumen Art Festival. Będzie to miejsce spotkania z muzyką i ludźmi, a także czas i okazja do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz dialogu wśród młodych muzyków.

Półmetek wakacji w NCK

Półmetek wakacji za nami, ale Nowohuckie Centrum zapewnia, że również w sierpniu nie braknie atrakcji. Już w najbliższy weekend w ramach NH FEST odbędą się dwa wydarzenia plenerowe – kolejne spotkanie z cyklu HO NA POLE, na czele z jego gospodarzem Adamem Grzanką oraz wieczór piosenki autorskiej, podczas którego wystąpią: Włodek Mazoń i Drabina Jakuba Trio.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię