Radio Kraków

Patronaty

Marek Pijarowski 50 lat na filharmonicznych estradach

Koncerty abonamentowe – w piątek, 27 maja 2022 roku o godz. 19.30 i w sobotę, 28 maja br. o godz. 18.00 – poprowadzi były wieloletni I dyrygent Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, a przede wszystkim wyśmienity dyrygent, który od lat siedemdziesiątych z powodzeniem występuje na estradzie Filharmonii Krakowskiej – Marek Pijarowski. Koncerty pod jego batutą są zorganizowane w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej dyrygenta.

Majówka w Krzeszowicach

Po dwóch latach pandemicznej przerwy powraca MAJÓWKA W KRZESZOWICACH. Właśnie pod taką nazwą będzie funkcjonowała impreza, na którą w dniach 28 i 29 maja zaprasza Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Jedność w wielości – archiwistyka jako dziedzina interdyscyplinarna"

Prowadzone współcześnie prace naukowe, bazujące na wciąż narastającym zasobie wiedzy, charakteryzują się tendencją do zawężania obszaru badań i ścisłej specjalizacji. Jednocześnie jednak trudno nie dostrzec, że wiele zagadnień wymaga sięgnięcia do metod i narzędzi różnych dyscyplin, ciągłego pogłębiana umiejętności lub kompletowania heterogenicznych zespołów naukowych. Słowem kluczem do badawczego sukcesu okazuje się być interdyscyplinarność.

XX OGÓLNOPOLSKIE DNI OWADA POD HASŁEM „NIE POZWÓLMY IM ZGINĄĆ”

W dniach od 27 do 29 maja br., w godzinach od 10:00 do 17:00, w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46), odbywać się będą XX Ogólnopolskie Dni Owada. Tegoroczne hasło przewodnie to: „Nie pozwólmy im zginąć”. Uroczyste otwarcie zaplanowano na piątek, na godzinę 11:00. Zaraz po nim wspólnie z firmą Verbena, planowane jest zasianie łąki kwietnej na terenie kampusu URK.

Віршова карусель – вистава для дітей українською мовою / Karuzela wierszy – spektakl w języku ukraińskim dla dzieci

20. Miesiąc Fotografii

26 maja rozpocznie się jubileuszowa 20. edycja Miesiąca Fotografii. Będzie to odsłona poszukująca, zaangażowana, badająca i krytycznie komentująca aktualne zjawiska polityczne i społeczne, chcemy, by stała się także wyrazem solidarności z Ukrainą. Tradycyjnie festiwal będzie promował debiutantów, dawał przestrzeń do studenckiej wymiany doświadczeń i eksperymentów oraz skłaniał do twórczej zabawy obrazami w ramach licznych warsztatów i spotkań.

Koncerty symfoniczne pod batutą Antoniego Wita

Najbliższe koncerty symfoniczne – w piątek, 20 maja 2022 roku o godz. 19.30 i w sobotę, 21 maja 2022 o godz. 18.00 – poprowadzi dyrygent honorowy Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, maestro Antoni Wit.

„Mała syrenka” baśń muzyczna w Krakowskiej Operze Kameralnej

Według opery – baletu Witolda Maliszewskiego „Syrena”oraz według baśni Hansa Christiana Andersena „Mała Syrenka”

Co robi zdjęcie? - nowa wystawa w MuFo

Nowa wystawa główna Muzeum Fotografii w Krakowie, przygotowana przez zespół kuratorski MuFo pod przewodnictwem Dominika Kuryłka, to pierwsza tego typu prezentowana w Polsce ekspozycja; przekrojowo prezentująca zarówno historię fotografii, jej teraźniejszość i przyszłość.

Wydarzenie dla przedsiębiorczych kobiet – „Kobieta w Biznesie”

Już 9 czerwca 2022 roku odbędzie się kolejne wydarzenie dla przedsiębiorczych kobiet – „Kobieta w Biznesie”. Tym razem spotkanie odbędzie się w wyjątkowym i pięknym miejscu w samym sercu Krakowa, przy ulicy Św. Jana 2/IV. Crystal Palace to najnowocześniejsza i najbardziej elegancka sala bankietowa w Krakowie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię