Radio Kraków

Patronaty

Loteria na mężów, czyli Narzeczony nr 69

Opera Krakowska zaprasza na premierę operetki Karola Szymanowskiego Loteria na mężów, czyli Narzeczony nr 69. Spektakl odbędzie się w piątek 17 listopada o godz. 18:30 w budynku przy ul. Lubicz 48.

Tadeusz Kantor Café Europe

Wystawa Tadeusz Kantor Café Europe to prezentacja prac Kantora z rzymskiej kolekcji Stefanii i Dario Piga, przygotowana przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA oraz Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Wystawa trwa od 13 listopada 2023 do 25 lutego 2024.

Niezłe ziółko – Kultura i tradycja zielarstwa w Małopolsce i na Górnym Śląsku

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie realizuje projekt „Niezłe ziółko – Kultura i tradycja zielarstwa w Małopolsce i na Górnym Śląsku”.

Festiwal im. Mikołaja Kopernika

Grupa Inicjatywna Organizatorów Festiwalu im. Mikołaja Kopernika z wielką radością zaprasza na kolejne wydarzenie festiwalu, które się odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie na ul. Rajska 1! To wyjątkowe wydarzenie, pełne muzyki, sztuki i kultury, gromadzi osób pragnących uczcić wielkiego naukowca.

Szymanowskiego Loteria na mężów, czyli Narzeczony nr 69.

Opera Krakowska zaprasza na premierę operetki Karola Szymanowskiego Loteria na mężów, czyli Narzeczony nr 69. Spektakl odbędzie się w piątek 17 listopada o godz. 18:30 w budynku przy ul. Lubicz 48.

Wydanie ilustrowanej publikacji, na podstawie opisów zwyczajów z Krakowskiego, zebranych przez Oskara Kolberga

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie realizuje projekt pn.: „Wydanie ilustrowanej publikacji, na podstawie opisów zwyczajów z Krakowskiego, zebranych przez Oskara Kolberga”.

Ożywianie historii poprzez dotyk

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie realizuje obecnie projekt ,,Ożywianie historii poprzez dotyk’’- tradycje i obyczaje w dworach szlacheckich, który otrzymał dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ,,Kultura Dostępna’’.

Festiwal Gra z Kantorem: Hiszpania – furie, fantomy, infantki

16–25 listopada, Cricoteka, Kraków

W poniedziałek 13 listopada rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP)

W ramach tygodniowego cyklu wydarzeń organizowanych w ramach ŚTP, mieszkańcy Małopolski będą mogli uczestniczyć w inspirujących warsztatach, prelekcjach, spotkaniach z przedsiębiorcami czy indywidualnych konsultacjach. To wyjątkowa okazja, aby skorzystać ze wsparcia i bogatej wiedzy ekspertów oraz doświadczonych praktyków biznesu.

Cracoviae: Ex Officina Typographica. 550 lat drukarstwa krakowskiego

Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie zaprasza do udziału w Międzynarodowej konferencji naukowej skupionej wokół zagadnień drukarstwa: „Cracoviae: Ex Officina Typographica 550 lat drukarstwa krakowskiego, zaplanowanej na 16–18 listopada 2023 r. w Krakowie.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię