Radio Kraków

Patronaty

"Wyczółkowski odnaleziony". Pokaz prac młodopolskiego mistrza z wawelskich zbiorów.

Prace Leona Wyczółkowskiego znajdujące się w kolekcji Zamku Królewskiego na Wawelu są ze względów konserwatorskich rzadko prezentowane.

XVIII FESTIWAL "STARZY I MŁODZI, CZYLI JAZZ W KRAKOWIE" 2022

"Przemek Krzakiewicz - Niepokój / Regeneracja"

Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach zaprasza na wystawę „Przemek Krzakiewicz – Niepokój / Regeneracja”. Wernisaż: 20 maja 2022, godz. 19.00.

III NAJWIĘKSZA GÓRALSKA MAJÓWKA W POLSCE

28 maja 2022 r. o godzinie 19.30 błonia w Rabie Wyżnej już po raz trzeci będą miejscem, gdzie rozbrzmi Największa Góralska Majówka w Polsce. Wydarzenie to upamiętni 102. rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, które będzie podziękowaniem, złożonym Papieżowi, przez synów i córki Podhalańskiej Ziemi.

3. Ogólnopolski Konkurs Malarski „MOJE ZAKOPANE” | 17 maja - 16 lipca 2022

Zakopiańskie Centrum Kultury/ Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41 www.galeria.zakopane.pl

Eufonium w roli głównej - koncert w Filharmonii Krakowskiej

Rzadko prezentowane w roli instrumentu solowego eufonium będzie bohaterem koncertu Filharmonii Krakowskiej w najbliższą sobotę, 14 maja 2022 roku o godz. 18.00. Dzięki zaproszeniu wirtuoza tego instrumentu – Nicka Osta oraz muzyków grupy dętej Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, w sali przy Zwierzynieckiej w pełni zaprezentuje się piękno blaszanego brzmienia. W programie koncertu utwory Henriego Tomasiego, Erica Whitacre’a, Françoisa Glorieux, Enrique’a Crespo oraz Dereka Bourgeoisa.

Wieliczka - Noc Muzeów pełna mocy

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Noc Muzeów 13 maja 2022 r. w godzinach 19.00-24.00 do Zamku Żupnego i ekspozycji Muzeum w kopalni soli. Motto tegorocznej imprezy krakowskiej, w której uczestniczy wielickie muzeum, brzmi „Moc Muzeów dla Ukrainy”. W nawiązaniu do mocy w tytule przygotowano sześć atrakcyjnych bloków tematycznych.

KAZIMIERZ OD PODSZEWKI – ZESPOŁOWA ROZGRYWKA NA POCZĄTEK SEZONU

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy nowy sezon z „Kazimierzem od podszewki” – grą miejską dla osób dorosłych i młodzieży.

Noc Muzeów w Muzeum Tatrzańskim

14 maja w godzinach 18.00 – 20.00 do wszystkich filii i na wszystkie wydarzenia wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego. Program Nocy Muzeów

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie - program na maj.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię