Patronaty
Muzyka, która łączy pokolenia i przestrzenie sakralne. XVI Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej już niebawem!
Już po raz szesnasty melomani z regionu i turyści odwiedzający Beskid Żywiecki będą mieli okazję zanurzyć się w świat wyjątkowych dźwięków podczas Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wydarzenie, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, to nie tylko muzyczna uczta, ale również spotkanie z pięknem lokalnych świątyń oraz żywą tradycją regionu.
Performance w Ogrodach Zamku Królewskiego na Wawelu
Dyrekcja, nauczyciele i młodzież z Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie oraz Zamek Królewski na Wawelu zapraszają 15 czerwca 2025 r. na performance dostępny dla wszystkich odwiedzających w tym dniu wystawę „Abakanowicz. Bez reguł. Rzeźby w Ogrodach Królewskich”.
Tour de Pologne Junior łowi talenty!
Młodzi kolarze i kolarki z Polski coraz lepiej radzą sobie na arenie międzynarodowej. W czołówce juniorskiego Ronde van Vlaanderen uplasowali się Jan Jackowiak, Maksymilian Matyasik oraz Maria Okruciński, która kilka lat temu odnosiła sukcesy w Tour de Pologne Junior. Jednym z czołowych juniorów świata jest Mikołaj Legieć, który swoje pierwsze kolarskie kroki również stawiał w polskiej imprezie!
XVII Piknik Krowoderski – rodzinne święto nauki i wspólnoty lokalnej
W sobotę 7 czerwca 2025 roku na terenie Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” ul. Reymonta 18 odbędzie się XVII edycja Pikniku Krowoderskiego – cyklicznego wydarzenia integrującego mieszkańców Dzielnicy V Krowodrza. W tym roku motywem przewodnim są nauka, ciekawość i edukacja poprzez zabawę.
„GIMNASTYKA POLSKA” - sztuka, poezja i przestrzeń – spotkanie z twórczością Czesława Dźwigaja
Już 29 maja o g. 18.00 przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się otwarcie plenerowej wystawy rzeźb „Gimnastyka polska” autorstwa Czesława Dźwigaja – wybitnego rzeźbiarza i profesora krakowskiej ASP. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wieczór poetycki połączony z promocją najnowszego tomu „Wyimki”, Poezje VII, z udziałem autorów i zaproszonych gości.
Piękno w świecie minerałów. Solne dzieła natury.
Sole mogą być niebieskie, zielone, różowe, w kształcie choinek, sopli, kalafiorów. Właśnie takie dzieła natury prezentowane będą podczas wystawy “Piękno soli”, na którą Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza od 8 czerwca do 31 października 2025 r.
„Święto Soli”. Zobacz, jakie atrakcje przygotowało Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Zbliża się „Święto Soli, jedno z najbardziej wyjątkowych i barwnych wydarzeń plenerowych Wieliczki. Organizuje je od wielu lat Muzeum Żup Krakowskich. Tegoroczna edycja odbędzie się 8 czerwca. Od godz. 10 zapraszamy na pokazy, warsztaty i konkursy, którym towarzyszyć będą koncerty i loterie.
XXXI FESTIWAL "STARZY I MŁODZI, CZYLI JAZZ W KRAKOWIE" 2025
Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” to jedno z najciekawszych wydarzeń jazzowych w Polsce. Od 30 lat, w ramach festiwalu odbywają się koncerty z udziałem znakomitych artystów - gwiazd polskiego i światowego jazzu oraz premierowe wykonania artystów jazzowych młodego pokolenia.
Ogólnopolska konferencja naukowa „Sztuka w Krakowie, Kraków a sztuka”, 5-7 czerwca 2025
W 2025 roku Instytut Historii Sztuki i Kultury UPJPII obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Z tej okazji Instytut zaplanował trzydniową jubileuszową konferencję naukową skupiającą się na problematyce sztuki Krakowa, jako źródła natchnienia i inspiracji dla artystów, począwszy od średniowiecza aż do czasów współczesnych.
Radosny czerwiec w Centrum Kultury Podgórza
Rozpoczynający się Dniem Dziecka ostatni miesiąc roku szkolnego to z pewnością jeden z ulubionych okresów najmłodszych odbiorców kultury. Z myślą o nich, Centrum Kultury Podgórza przygotowało szereg atrakcji – zarówno w salach zajęciowych, jak i na świeżym powietrzu. Nie zabraknie też atrakcji dla dorosłych. Ponadto uczestnicy zajęć prowadzonych w CKP zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertów i wystaw podsumowujących kolejny rok nauki. Zapraszamy do Centrum Kultury Podgórza w czerwcu!
Łyk Wolności po raz szesnasty. Toast za wspólne wartości. Ale w nowej formule.
Jak co roku od szesnastu lat - 4 czerwca, w rocznicę wyborów do Sejmu kontraktowego i Senatu w 1989 - krakowianie kochający demokrację, rządy prawa, pluralizm i otwartość spotkają się na Plantach, by wspólnie wypić Łyk Wolności.
GRZEGÓRZKI ART FESTIWAL
Grzegórzki – dzielnica na styku Wisły, historii i współczesności – w dniach 13–15 czerwca 2025 zamienią się w tętniącą życiem przestrzeń sztuki. Podczas trzech festiwalowych dni mieszkańcy i goście będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach pełnych pasji, zaangażowania i talentu – od poezji, koncertów fortepianowych, gitarowych i organowych, po spotkania autorskie, warsztaty, spektakle i konkursy.
Projekt ZAGROJZE MI JAK CI GWIZDNE. Folklor muzyczny regionu krakowskiego
„ZAGROJZE MI JAK CI GWIZDNE. Folklor muzyczny regionu krakowskiego”, to nowy projekt Muzeum Etnograficznego w Krakowie, który realizowany będzie przez Muzeum od 2 czerwca do 17 października 2025 roku.
Edukacja 4.0, czyli jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych w cyfrowym świecie
Już 29 i 30 maja 2025 r. w Krakowie odbędzie się ogólnopolska konferencja edukacyjna "Uczenie o ubezpieczeniach społecznych w cyfrowym świecie", którą organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
Dzień Dziecka w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema!
Szukasz pomysłu na niezapomniany Dzień Dziecka w Krakowie? Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema to idealne miejsce, by bawić się, odkrywać i tworzyć!
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- ...
- 115
- 116
- chevron_right
Najnowsze
-
20:05
Kalkulator pomp ciepła - dobierz moc i porównaj ceny
-
18:27
Groźny wypadek w Tarnowie. Mężczyzna został potrącony przez pociąg
-
17:38
Czekają na boisko, na razie mają ładną trybunę. Gdzie reszta stadionu w Mościcach?
-
17:21
Prezydent Miszalski o wpływach z SCT: Kraków wykonuje kolejny gest wobec całej Małopolski
-
16:28
Brawo Iga! Polka po raz pierwszy w karierze w półfinale Wimbledonu
-
15:22
Policja apeluje o pomoc w identyfikacji mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w 2023 roku
-
15:17
Zamiast mieszkań, zielona trawka. W Dąbrowie Tarnowskiej czekają na budowę bloku w ramach SIM
-
14:40
Nasza redakcyjna koleżanka, Barbara Stępniak-Wilk, z nominacją do nagrody Mistrz Mowy Polskiej
-
14:34
Książka jak plaster na duszę. „Wnuczka antykwariusza" – opowieść, która buduje mosty między pokoleniami
-
14:19
Architektura wobec wyzwań zmieniającego się klimatu
-
13:40
Terapeutyczny lakier do paznokci. Innowacyjne badania naukowców z Politechniki Krakowskiej
-
13:10
Prof. Jacek Purchla: „Fundamentem naszej cywilizacji jest samorząd terytorialny”