Radio Kraków

Patronaty

Akcja sprzątania szlaków Ojcowskiego Parku Narodowego

OPN kochamy, więc go sprzątamy.

Cykl krakowskich debat obywatelskich pt. Porozmawiaj-MY o Krakowie

Organizatorami nowego cyklu debat obywatelskich pt. Porozmawiaj-MY o Krakowie są Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Klub pod Jaszczurami. Podstawą partnerstwa przy realizacji tego przedsięwzięcia jest wzajemne wykorzystanie potencjałów obu instytucji dla animacji aktywności środowisk akademickich, w tym studentów oraz wszystkich mieszkańców Krakowa. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach społecznego programu UEK Odpowiedzialny.

Nowości w zbiorach wielickiego Muzeum już do oglądania

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do oglądania zakupionych w 2022 roku zabytków. Wzbogaciły one zbiory sztuki, etnografii, kartografii, techniki górniczej i biblioteki. Można je oglądać w Zamku Żupnym w Wieliczce od 9 września do 31 grudnia 2022 r.

Wystawa „Świadectwo w sztuce – Józef Szajna” w Galerii Huta Sztuki!

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie zaprasza na wystawę „Świadectwo w sztuce – Józef Szajna”, przygotowaną w setną rocznicę urodzin artysty. Jej wernisaż odbędzie się 16 września o godz. 17:00 w Galerii Huta Sztuki (os. Górali 5, Kraków). Ekspozycję będzie można oglądać do 25 listopada 2022 roku.

Koszewski in memoriam – nestor polskiej chóralistyki

Andrzej Koszewski to jedna z najbardziej zasłużonych postaci na gruncie polskiej chóralistyki. Obchodzona w tym roku setna rocznica urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora i pedagoga daje przestrzeń do prezentacji jego dorobku z różnych faz twórczości.

Kościelisko Music Trail Festiwal 2022

Wracamy na szlak. Pewnym krokiem, zawsze w górę, bez oglądania się za siebie. Z dumą i radością ogłaszamy wykonawców, którzy w sobotę 24 września wystąpią na kolejnej edycji Kościelisko Music Trail Festival.

Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne

Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne odbędzie się w dniach 20-22 września 2022 r. w Tomaszowicach pod Krakowem. Jest on kontynuacją tworzonych od nastu już lat konferencji Geoinżynieria w Budownictwie oraz Budownictwo Podziemne.

Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej – zgłoszenia do 12 września!

Już tylko do poniedziałku, 12 września 2022 r. można zgłosić szkołę podstawową do udziału w wyjątkowym Międzyszkolnym Turnieju Piłki Ręcznej – Kraków 2022, który odbędzie się w cyklu trzydniowych zmagań, w terminach: 24 września, 8 października oraz 22 października br.

Podróż „Wehikułem czasu” z wielicką biblioteką.

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.

Wieliczka: Senior w muzeum - "Słony łyk zdrowia"

Już dr Feliks Boczkowski, lekarz wielickich górników, zaobserwował, że nie cierpią oni z powodu chorób dróg oddechowych. Doszedł do wniosku, że ma na to wpływ specyficzny mikroklimat kopalni soli: powietrze nasycone solą oraz stała temperatura.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię