Radio Kraków

Patronaty

Koncert „Chiaroscuro. Światło i cień”– 29 maja o 18.00 w Centrum Kultury Podgórza

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na recital „Chiaroscuro. Światło i cień” w wykonaniu Karoliya Augustyn (sopran) i Oleny Pavlovej (fortepian), który odbędzie się 29 maja 2024 (środa) o godz. 18.00.

Dzień Dziecka w NCK? Oczywiście, że tak!

Zbliża się bardzo ważne, piękne i radosne święto. Każdy kiedyś na nie czekał i na niespodzianki, które ze sobą niesie. NCK też pamięta o dzieciach. Wszystkich milusińskim zachęcamy, by pierwszy dzień czerwca spędziły z nami. Młodym naukowcom proponujemy zajęcia na czterech wydziałach Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci. Będą roboty i eksperymenty z suchym lodem, będzie zabawa z czasem i detektywistyczna wyprawa do dżungli. Wszystkich zapraszamy też na rodzinny koncert zespołu Czereśnie. Reszta dnia niech wam upływa w rytmie spełniających się życzeń.

IV Festiwal Chórów Dziecięcych w Krakowie

Podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym, w maju 2024 roku Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie organizuje IV edycję Festiwalu Chórów Dziecięcych. Jest to projekt, który po trzech latach funkcjonowania w kategorii wydarzeń związanych z działalnością chórów wyłącznie chłopięcych, ewoluował w kierunku szerszego składu wykonawczego, czyli chórów dziecięcych. Tegoroczne wydanie festiwalu obejmuje swoim zasięgiem zarówno Kraków, jak i mniejsze ośrodki w Małopolsce – Tuchów, Dąbrowę Tarnowską i Wieliczkę.

Matrona, doula. Towarzysząca przy porodach. Rozmowa Izabeli Cywy z Sabiną Jakubowską.

Organizatorzy wystawy „San i Aka. Rdzenne kultury Afryki Subsaharyjskiej” zapraszają na spotkanie, z udziałem Izabeli Cywy i Sabiny Jakubowskiej, które poprowadzi Monika Dudek, we środę, 22 maj, o godzinie 17.00 w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej.

NOC MUZEÓW 2024 - Historia 2 Pułku Lotniczego

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Lotnictwa Polskiego! Już 17 maja, wszyscy chętni będą mieli okazję spędzić wieczór poświęcony tematyce 2 Pułku Lotniczego. Wystarczy zaopatrzyć się w bilet w promocyjnej cenie 5 zł.

Jubileuszowe Sympozjum Naukowe WJASC 2024

Towarzystwo Lekarskie Krakowskie oraz Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne Sfogato mają zaszczyt zaprosić na Jubileuszowe Sympozjum Naukowe WJASC 2024 (22 maja, godz. 16.00, Dom Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego, ul. Radziwiłłowska 4) będące kontynuacją naukowej dyskusji zapoczątkowanej na Światowym Kongresie Naukowym Juliana Aleksandrowicza - WJASC - w 2008 roku w Krakowie, a dotyczącej holistycznego podejścia do problematyki zdrowia w szczególności roli psychologa w leczeniu chorych na białaczkę.

Konferencja ,,PINT24 – Prawo i Nowe Technologie”

  • date_range 2024-05-14
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na konferencję ,,PINT24 – Prawo i Nowe Technologie” (28-29 czerwca). Rejestracja uczestników trwa do 19 czerwca .

Bezpłatne szkolenie „E-eksport. Wielkie możliwości dla małych firm” 23 maja w Krakowie

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie serdecznie zaprasza w imieniu swoim, jak również Krajowej Izby Gospodarczej, autora projektu cross-border.pl oraz Amazon na bezpłatne szkolenie stacjonarne „E-eksport. Wielkie możliwości dla małych firm”.

Nic dziwnego! Nadchodzi 26. edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego

Osobowości kreatywne i wrażliwe często bywają postrzegane jako szalone. Kto odważy się jednak wyznaczać sztywno granice tego, co „normalne”? Czy sztuka lub postęp byłyby możliwe, gdyby nie odrobina szaleństwa? Te pytania odbijać się będą echem podczas licznych wydarzeń ukazujących bogactwo kulturowe Małopolski. W dwa majowe weekendy, 18–19 oraz 25–26 maja, odbędą się 26. Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Zapraszamy na Majówkę do Krzeszowic!

Wielkimi krokami zbliża się Majówka w Krzeszowicach! Już teraz zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, pełnym uśmiechu, pozytywnej energii i radości! 25 i 26 maja atrakcji z pewnością nie zabraknie! Na scenie zaprezentują się zespoły Centrum Kultury i Sportu oraz zaproszeni goście działający i występujący na terenie gminy Krzeszowice. Dorośli będą mieli okazje spróbować swoich sił w warsztatach flamenco, dla dzieci wystąpi Klaun Felix!

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię