Radio Kraków

Patronaty

„Współczesne wyzwania gospodarowania nieruchomościami” - konferencja naukowo-dydaktyczna

W dniach 19-21 września 2021 r. obędzie się konferencja z okazji jubileuszu pracy naukowo-dydaktycznej prof. dr. hab. Adama Nalepki i prof. dr. hab. Stanisława Belniaka oraz 50-lecia założenia Katedry Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego.

25 Jubileuszowy koncert Last Night of the Proms in Cracow.

18 września – Opera Krakowska, godz. 19.

ETNOGRAFICZNYM OKIEM | otwarte warsztaty rysunku w Muzeum Etnograficznym

Po rocznej przerwie wracamy do stacjonarnej formuły cyklu warsztatów rysunku pn. „Etnograficznym okiem”. W tegorocznej odsłonie jesienno-zimowej będziemy przyglądać się z bliska konkretnym przestrzeniom i eksponatom w Muzeum

Pada i pada, a nam grozi susza – dlaczego? Zapraszamy na debatę inaugurującą projekt „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?”

Jak wygląda sytuacja Polski w kontekście zasobów wodnych i zapotrzebowania na wodę? Jakie praktyki w gospodarowaniu wodą pogłębiają kryzys hydrologiczny, a jakie są skuteczną formą walki z suszą? Jakie zmiany w rolnictwie, planowaniu urbanistycznym i funkcjonowaniu gospodarstw domowych są konieczne, by przeciwdziałać suszy?

II Symfonia Szymanowskiego w pierwotnej wersji

W piątek, 17 września 2021 roku o godz. 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej oraz dzień później – 18 września 2021 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, wystąpi Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą swojego szefa artystycznego – Alexandra Humali.

Pierwsza edycja Festiwalu Chórów Chłopięcych w Krakowie

W dniach od 13 do 19 września 2021, w Filharmonia Krakowska organizuje pierwszą edycję Festiwalu Chórów Chłopięcych w Krakowie. W ramach festiwalu zaprezentuje się kilka chórów chłopięcych – z Tarnowa, Wrocławia i Lublina, a także Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej, który w tym roku świętuje jubileusz 70-lecia swojego istnienia.

Rusza IV edycja konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! #Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II

Zapraszamy do kolejnej, IV edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu patriotycznego zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! W tym roku śpiewamy naszym Bohaterom narodowym, bez których nie byłoby niepodległości - Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

WAWELSKIE SMOCZKI, CZYLI… ZWIEDZAJ ZAMEK Z NIEMOWLAKIEM

To możliwe dzięki wyjątkowej propozycji, którą Zamek Królewski na Wawelu przygotował dla najmłodszych zwiedzających i ich opiekunów.

VIII MIĘDZYNARODOWE SENIORALIA W KRAKOWIE

W tym roku już po raz ósmy Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora, wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa, organizuje VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, które odbędą się 15 – 16 września.

„Internet – dziedzina zachwytów i zagrożeń” - premiera wywiadu ze Stanisławem Lemem w stulecie jego urodzin!

We wrześniu 2021 r. świętujemy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, Wielkiego Pisarza i Futurologa.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię