Radio Kraków

Patronaty

SINFONIETTA NOVA PO RAZ PIERWSZY

24 listopada na nowohuckiej scenie Teatru Łaźnia Nowa, orkiestra Sinfonietta Cracovia zainauguruje nowy cykl koncertowy pod hasłem Sinfonietta Nova. Na inaugurację cyklu zaplanowane jest wyjątkowe spotkanie Orkiestry z Adamem Bałdychem, wirtuozem skrzypiec zacierającym granice między gatunkami.

Zakończenie projektu „Boska Komedia Dantego Alighieri w rysunkach Jana Biczysko”

11 grudnia 2022r. w klasztorze w Hebdowie odbędzie się wernisaż finałowy wystawy rysunków Jana Biczysko do „Boskiej Komedii” Dantego. Projekt „Boska Komedia Dantego Alighieri w rysunkach Jana Biczysko” powstał w ramach stypendium twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i objęty jest patronatem medialnym Radia Kraków.

Nagroda im. Witolda Wojtkiewicza 2022

Pomysłodawcą i organizatorem Nagrody jest ZPAP Okręg Krakowski. Przyznawana jest od 1997 roku polskiemu, żyjącemu artyście za najlepszą wystawę malarstwa, rysunku lub grafiki, jaka miała miejsce w Krakowie w trakcie ostatniej jej edycji.

Chór Polskiego Radia dzieciom

Kolejny koncert z cyklu “Chór Polskiego Radia dzieciom” kierujemy do najmłodszych melomanów, którzy niejednokrotnie rozpoczynają swoją przygodę ze światem Muzyki. Maria Piotrowska-Bogalecka, dyrektor artystyczna Chóru Polskiego Radia, jest pomysłodawcą cyklu wydarzeń realizowanych przez zespół.

Filharmonia Krakowska świętuje urodziny Elżbiety Pendereckiej

W sobotę, 19 listopada 2022 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się specjalny koncert z okazji jubileuszu 75. urodzin Elżbiety Pendereckiej, wieloletniej małżonki Krzysztofa Pendereckiego, założycielki Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, w ramach którego od kilkudziesięciu już lat współtworzy największe międzynarodowe wydarzenia muzyczne, w tym Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena i opiekuje się najwybitniejszymi artystami scen światowych.

Finałowa konferencja Krakowskiego Archipelagu Kultury 2022

Dobiega końca druga edycja Programu Edukacji Kulturowej dla Miasta Krakowa – Krakowski Archipelag Kultury (KAK), odbywająca się pod hasłem „Kurs na wielokulturowość”. W poniedziałek 21 listopada, w godz. 10.00-15.00 w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) odbędzie się konferencja podsumowująca, w której wezmą udział uczestnicy projektu, edukatorzy zaangażowani w część szkoleniową oraz przedstawiciele Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

ZAPRASZAMY NA 12. FORUM MŁODEJ REŻYSERII 18-20.11.2022 r.

Już w najbliższy piątek 18 listopada rozpocznie się festiwal młodych twórczyń i twórców, czyli Forum Młodej Reżyserii. Forum zostało stworzone przez Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie w 2011 roku jako przegląd prac studentek i studentów reżyserii polskich publicznych uczelni teatralnych. Jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce.

WORLD PRESS PHOTO 2022 – 65. edycja

Najlepsze fotografie prasowe już po raz piąty w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie!

Dzień Otwarty Muzeum w Wieliczce 2022

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do swoich ekspozycji w ramach akcji Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w niedzielę 20 listopada, w godzinach 9.00–17.00.

Tournée koncertowe zespołów Filharmonii Krakowskiej do Włoch

Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej udają się w podróż do Włoch, gdzie w dniach od 16 do 19 listopada 2022 roku koncertować będą w czterech miastach.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię