Radio Kraków

Słuchowiska Radia Kraków

Carramba! "Porwanie Baltazara Gąbki" w Radiu Kraków

W naszym nowym słuchowisku słyszymy głosy m.in. Anny Dymnej, Jacka Romanowskiego, Romana Gancarczyka, Radka Krzyżowskiego. "Porwanie Baltazara Gąbki" przygotowujemy we współpracy z Narodowym Starym Teatrem. Reżyseruje Waldemar Raźniak.

„Ostatnie 300 metrów”

Monodram inspirowany życiem Wandy Rutkiewicz 27 listopada w Studiu im Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Zaproszenia na antenie.

"Józefa Mikowa - Królowa Orawy" - nowe słuchowisko Radia Kraków

Ponad 50 osób zaangażowało się w przygotowanie słuchowiska "Józefa Mikowa - Królowa Orawy". Nagrania realizuje Radio Kraków w studiu im. Romany Bobrowskiej. Wystąpią m.in. muzycy projektu Biełaso oraz chór Eduardo z Lipnicy Wielkiej. Towarzyszą im krakowscy aktorzy: Ewa Romaniak i Andrzej Róg. Próbę podglądała Magdalena Zbylut-Wiśniewska.

„W poszukiwaniu bohatera romantycznego” - premiera nowego słuchowiska Radia Kraków

W poniedziałek 19 września o godz. 19.05 odbyła się premiera słuchowiska Radia Kraków. Główną i jedyną rolę zagrała w nim Anna Polony, która przygotowała także scenariusz przedstawienia. Rzecz całą wyreżyserował i opracował muzycznie Józef Opalski, zaś akustycznie zrealizował Wojciech Gruszka.

Ruszyły nagrania nowego słuchowiska Radia Kraków - w roli głównej Anna Polony

„W poszukiwaniu bohatera romantycznego” - to tytuł najnowszego słuchowiska Radia Kraków. Anna Polony zagra w nim główną i jedyną rolę, przedstawienie wyreżyserował Józef Opalski. Na warsztat aktorski trafiły dwie sylwetki: Tadeusza z epopei Adama Mickiewicza i Beniowskiego z poematu Juliusza Słowackiego. Premiera już we wrześniu tego roku.

„Wanda"

Jerzy Trela w jednej z głównych ról, tekst Cypriana Kamila Norwida i radiowa interpretacja głośnej opery „Wanda” Joanny Wnuk-Nazarowej.

Słuchowiska „Pilotka Pirx” i „Włamanie do przeszłości”

Nowa płyta i kolekcjonerskie plakaty na finisz Roku Lema w Radiu Kraków!

„Włamanie do przeszłości”- listy Ewy Lipskiej i Stanisława Lema w nowym słuchowisku Radia Kraków

13 września o godz. 19:05 w stulecie urodzin Stanisława Lema premiera nowego słuchowiska Radia Kraków pt. "Włamanie do przeszłości". Lidia Bogaczówna - aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego i Juliusz Chrząstowski - aktor Narodowego Starego Teatru interpretują listy Ewy Lipskiej i Stanisława Lema. Słuchowisko w reżyserii Ewy Ziembli oparte jest na książce 'Boli tylko, gdy się śmieję...", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Przed nami kolejna odsłona "Roku Lema w Radiu Kraków"

Rozpoczęliśmy nagrania słuchowiska dla młodzieży wg lemowskich "Opowieści o pilocie Pirxie".

T.R., R.P., tukan toko, Bóg i bób. Listy Tadeusza Różewicza i Ryszarda Przybylskiego

  • date_range 2021-04-26
Tytuł słuchowiska to „T.R., R.P., tukan toko, Bóg i bób. Listy Tadeusza Różewicza i Ryszarda Przybylskiego”. Premiera odbyła się 9 maja o godz. 15.05.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię