Radio Kraków

Słuchowiska Radia Kraków

"Porwanie Baltazara Gąbki" - nowa płyta Radia Kraków

Płyta z słuchowiskiem "Porwanie Baltazara Gąbki" już dostępna! 14 lutego w Sali Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1) można było posłuchać na żywo, jak znakomici krakowscy aktorzy wcielają się w role bohaterów pierwszej części trylogii autorstwa Stanisława Pagaczewskiego.

Nowe słuchowisko na stulecie urodzin Jerzego Nowosielskiego. Premiera w Boże Narodzenie

7 stycznia minie 100. rocznica urodzin artysty, malarza, scenografa, teologa prawosławnego, twórcy ikon. W święta Bożego Narodzenia, w przeddzień inauguracji Roku Jerzego Nowosielskiego, na antenie Radia Kraków i Radia Kraków Kultura wyemitujemy słuchowisko zat. "Nowosielski. Solilokwium". To radiowa opowieść o niezwykłym człowieku, malarzu, myślicielu religijnym, twórcy ikon. Scenariusz i reżyseria Łukasz Fijał, w roli malarza aktor Teatru Ludowego Kajetan Wolniewicz. Oryginalną muzykę skomponował zespół Chvost, tworzony przez Paulinę Bisztygę i Minoo.

Carramba! "Porwanie Baltazara Gąbki" w Radiu Kraków

W naszym nowym słuchowisku słyszymy głosy m.in. Anny Dymnej, Jacka Romanowskiego, Romana Gancarczyka, Radka Krzyżowskiego. "Porwanie Baltazara Gąbki" przygotowujemy we współpracy z Narodowym Starym Teatrem. Reżyseruje Waldemar Raźniak. Premiera 26 grudnia - w dwóch częściach o godz. 9:05 i 10:05.

„Ostatnie 300 metrów”

Monodram inspirowany życiem Wandy Rutkiewicz 27 listopada w Studiu im Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Zaproszenia na antenie.

"Józefa Mikowa - Królowa Orawy" - nowe słuchowisko Radia Kraków [WIDEO]

Ponad 50 osób zaangażowało się w przygotowanie słuchowiska "Józefa Mikowa - Królowa Orawy". Nagrania realizuje Radio Kraków w studiu im. Romany Bobrowskiej. Wystąpią m.in. muzycy projektu Biełaso oraz chór Eduardo z Lipnicy Wielkiej. Towarzyszą im krakowscy aktorzy: Ewa Romaniak i Andrzej Róg. Próbę podglądała Magdalena Zbylut-Wiśniewska. Retransmisja spektaklu 26 grudnia o godz. 14:05.

„W poszukiwaniu bohatera romantycznego” - premiera nowego słuchowiska Radia Kraków

W poniedziałek 19 września o godz. 19.05 odbyła się premiera słuchowiska Radia Kraków. Główną i jedyną rolę zagrała w nim Anna Polony, która przygotowała także scenariusz przedstawienia. Rzecz całą wyreżyserował i opracował muzycznie Józef Opalski, zaś akustycznie zrealizował Wojciech Gruszka.

Ruszyły nagrania nowego słuchowiska Radia Kraków - w roli głównej Anna Polony

„W poszukiwaniu bohatera romantycznego” - to tytuł najnowszego słuchowiska Radia Kraków. Anna Polony zagra w nim główną i jedyną rolę, przedstawienie wyreżyserował Józef Opalski. Na warsztat aktorski trafiły dwie sylwetki: Tadeusza z epopei Adama Mickiewicza i Beniowskiego z poematu Juliusza Słowackiego. Premiera już we wrześniu tego roku.

„Wanda"

Jerzy Trela w jednej z głównych ról, tekst Cypriana Kamila Norwida i radiowa interpretacja głośnej opery „Wanda” Joanny Wnuk-Nazarowej.

Słuchowiska „Pilotka Pirx” i „Włamanie do przeszłości”

Nowa płyta i kolekcjonerskie plakaty na finisz Roku Lema w Radiu Kraków!

„Włamanie do przeszłości”- listy Ewy Lipskiej i Stanisława Lema w nowym słuchowisku Radia Kraków

13 września o godz. 19:05 w stulecie urodzin Stanisława Lema premiera nowego słuchowiska Radia Kraków pt. "Włamanie do przeszłości". Lidia Bogaczówna - aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego i Juliusz Chrząstowski - aktor Narodowego Starego Teatru interpretują listy Ewy Lipskiej i Stanisława Lema. Słuchowisko w reżyserii Ewy Ziembli oparte jest na książce 'Boli tylko, gdy się śmieję...", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię