Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Anna Polony w „Ciotuni” Aleksandra Fredry w Radiu Kraków

Czytanie sceniczne z udziałem publiczności w Studiu im. Romany Bobrowskiej i słuchowisko radiowe na antenie Radia Kraków. Reżyseruje Józef Opalski. Obok Anny Polony wystąpią: Leszek Piskorz, Aleksandra Konior-Gapys, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Bartosz Cwaliński, Filip Perkowski.

Posłuchaj co mówi Anna Polony

"Ciotunia" jest mniej znaną sztuką Fredry, wystawianą bardzo rzadko. Wybitna aktorka Anna Polony wpadła na pomysł, by w ustanowionym przez Sejm Roku Aleksandra Fredry zaprezentować spektakl słuchaczom. W 2023 roku przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, znakomitego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich.

Program Katarzyny Fortuny z udziałem aktorów :Anny Polony, Leszka Piskorza, Aleksandry Konior-Gapys, Katarzyny Zawiślak-Dolny, Bartosza Cwaliński, Filipa Perkowski i reżysera Józefa Opalskiego Posłuchaj co mówi reżyser Józef Opalski

„Ciotunia”, podobnie jak najbardziej znane sztuki Fredry, „Zemsta”, „Śluby panieńskie”, „Mąż i żona”, „Damy i huzary”, to komedia intrygi, charakterów, pokazująca i wyśmiewająca cechy narodowe Polek i Polaków. Tekst brzmi dziś niezwykle współcześnie.

Radio Kraków zaprasza w poniedziałek 22 maja o godz. 19:00 do studia im. Romany Bobrowskiej na czytanie sceniczne i w niedzielę 28 maja o godz. 17:05  na radiową antenę na słuchowisko „Ciotunia” Aleksandra Fredry w reżyserii i adaptacji Józefa Opalskiego z Anną Polony w roli tytułowej.

Bezpłatne zaproszenia na antenie Radia Kraków.

Autor:
Katarzyna Fortuna

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię