Radio Kraków

Słuchowiska Radia Kraków

"Małe powinności. Sceny z życia kobiet" - przed premierą nowego słuchowiska Radia Kraków i Radia Kraków Kultura

"Małe powinności. Sceny z życia kobiet" to adaptacja dramatu poetyckiego krakowskiej poetki, dramatopisarki i reżyserki teatralnej Joanny Oparek. Tekst został opublikowany w roku 2022 przez wydawnictwo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. W roku 2023 książka "Małe powinności" została nagrodzona tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca oraz nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Premiera na antenie RK i RKK 1 listopada o godzinie 20.00.

„ci” - słuchowisko Radia Kraków oparte na prawdziwych wydarzeniach

Autorka tekstu: Patrycja Babicka, reżyseria: Maciej Wiktor, w roli głównej Małgorzata Zawadzka. Słuchowisko oparte na prawdziwych wydarzeniach, głośnej zbrodni w Szczucinie, gdzie w 1998 roku została zamordowana siedemnastoletnia dziewczyna. W tym roku słuchowisko będzie reprezentować Radio Kraków na Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”.

Anna Polony w „Ciotuni” Aleksandra Fredry w Radiu Kraków

Czytanie sceniczne z udziałem publiczności w Studiu im. Romany Bobrowskiej i słuchowisko radiowe na antenie Radia Kraków. Reżyseruje Józef Opalski. Obok Anny Polony wystąpią: Leszek Piskorz, Aleksandra Konior-Gapys, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Bartosz Cwaliński, Filip Perkowski.

"Porwanie Baltazara Gąbki" - nowa płyta Radia Kraków

Płyta z słuchowiskiem "Porwanie Baltazara Gąbki" już dostępna! 14 lutego w Sali Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1) można było posłuchać na żywo, jak znakomici krakowscy aktorzy wcielają się w role bohaterów pierwszej części trylogii autorstwa Stanisława Pagaczewskiego.

Nowe słuchowisko na stulecie urodzin Jerzego Nowosielskiego. Premiera w Boże Narodzenie

7 stycznia minie 100. rocznica urodzin artysty, malarza, scenografa, teologa prawosławnego, twórcy ikon. W święta Bożego Narodzenia, w przeddzień inauguracji Roku Jerzego Nowosielskiego, na antenie Radia Kraków i Radia Kraków Kultura wyemitujemy słuchowisko zat. "Nowosielski. Solilokwium". To radiowa opowieść o niezwykłym człowieku, malarzu, myślicielu religijnym, twórcy ikon. Scenariusz i reżyseria Łukasz Fijał, w roli malarza aktor Teatru Ludowego Kajetan Wolniewicz. Oryginalną muzykę skomponował zespół Chvost, tworzony przez Paulinę Bisztygę i Minoo.

Carramba! "Porwanie Baltazara Gąbki" w Radiu Kraków

W naszym nowym słuchowisku słyszymy głosy m.in. Anny Dymnej, Jacka Romanowskiego, Romana Gancarczyka, Radka Krzyżowskiego. "Porwanie Baltazara Gąbki" przygotowujemy we współpracy z Narodowym Starym Teatrem. Reżyseruje Waldemar Raźniak. Premiera 26 grudnia - w dwóch częściach o godz. 9:05 i 10:05.

„Ostatnie 300 metrów”

Monodram inspirowany życiem Wandy Rutkiewicz 27 listopada w Studiu im Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Zaproszenia na antenie.

"Józefa Mikowa - Królowa Orawy" - nowe słuchowisko Radia Kraków [WIDEO]

Ponad 50 osób zaangażowało się w przygotowanie słuchowiska "Józefa Mikowa - Królowa Orawy". Nagrania realizuje Radio Kraków w studiu im. Romany Bobrowskiej. Wystąpią m.in. muzycy projektu Biełaso oraz chór Eduardo z Lipnicy Wielkiej. Towarzyszą im krakowscy aktorzy: Ewa Romaniak i Andrzej Róg. Próbę podglądała Magdalena Zbylut-Wiśniewska. Retransmisja spektaklu 26 grudnia o godz. 14:05.

„W poszukiwaniu bohatera romantycznego” - premiera nowego słuchowiska Radia Kraków

W poniedziałek 19 września o godz. 19.05 odbyła się premiera słuchowiska Radia Kraków. Główną i jedyną rolę zagrała w nim Anna Polony, która przygotowała także scenariusz przedstawienia. Rzecz całą wyreżyserował i opracował muzycznie Józef Opalski, zaś akustycznie zrealizował Wojciech Gruszka.

Ruszyły nagrania nowego słuchowiska Radia Kraków - w roli głównej Anna Polony

„W poszukiwaniu bohatera romantycznego” - to tytuł najnowszego słuchowiska Radia Kraków. Anna Polony zagra w nim główną i jedyną rolę, przedstawienie wyreżyserował Józef Opalski. Na warsztat aktorski trafiły dwie sylwetki: Tadeusza z epopei Adama Mickiewicza i Beniowskiego z poematu Juliusza Słowackiego. Premiera już we wrześniu tego roku.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię