Radio Kraków

Słuchowiska Radia Kraków

„Wanda"

Jerzy Trela w jednej z głównych ról, tekst Cypriana Kamila Norwida i radiowa interpretacja głośnej opery „Wanda” Joanny Wnuk-Nazarowej.

Słuchowiska „Pilotka Pirx” i „Włamanie do przeszłości”

Nowa płyta i kolekcjonerskie plakaty na finisz Roku Lema w Radiu Kraków!

„Włamanie do przeszłości”- listy Ewy Lipskiej i Stanisława Lema w nowym słuchowisku Radia Kraków

13 września o godz. 19:05 w stulecie urodzin Stanisława Lema premiera nowego słuchowiska Radia Kraków pt. "Włamanie do przeszłości". Lidia Bogaczówna - aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego i Juliusz Chrząstowski - aktor Narodowego Starego Teatru interpretują listy Ewy Lipskiej i Stanisława Lema. Słuchowisko w reżyserii Ewy Ziembli oparte jest na książce 'Boli tylko, gdy się śmieję...", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Przed nami kolejna odsłona "Roku Lema w Radiu Kraków"

Rozpoczęliśmy nagrania słuchowiska dla młodzieży wg lemowskich "Opowieści o pilocie Pirxie".

T.R., R.P., tukan toko, Bóg i bób. Listy Tadeusza Różewicza i Ryszarda Przybylskiego

  • date_range 2021-04-26
Tytuł słuchowiska to „T.R., R.P., tukan toko, Bóg i bób. Listy Tadeusza Różewicza i Ryszarda Przybylskiego”. Premiera odbyła się 9 maja o godz. 15.05.

„Krakauer Begruessung"

  • date_range 2021-02-02
5 lutego o godz. 18.05 wraz z Filharmonią Krakowską zapraszamy na słuchowisko pt. „Krakauer Begruessung".

"Nikt nie uciecze"

  • date_range 2020-11-09
Słuchowisko inspirowane średniowiecznymi moralitetami "Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią" oraz "Skarga umierającego" wyreżyserował w studiu Radia Kraków Wiesław Hołdys, krakowski reżyser, założyciel Teatru Mumerus. - Tematyka jest złowieszcza, ale oswajamy ją groteską - mówi reżyser i zapowiada opowieść "rozpiętą między egzystencjalnym dramatem śmierci, a wykrzywionym w zwierciadle satyry obrazem życia". Premiera o godz. 18.05 na antenie Radia Kraków.

"Tryptyk rzymski"

  • date_range 2020-10-08
12 października o godz. 18.05 zapraszamy na premierę nowego słuchowiska Radia Kraków. W roku stulecia urodzin Karola Wojtyły sięgamy po "Tryptyk rzymski", utwór poetycki opublikowany przez Jana Pawła II w 2003 roku. W roli głównej - aktor Narodowego Starego Teatru Jacek Romanowski, laureat tegorocznej Nagrody im. Romany Bobrowskiej.

"Droga pani Schubert..." - premiera w Radiu Kraków!

  • date_range 2020-09-21
Już w najbliższy piątek (25 września) o godz. 19.00 na antenie Radia Kraków wielkie wydarzenie - radiowa premiera słuchowiska "Droga pani Schubert...". 59 wierszy Ewy Lipskiej pochodzących z ośmiu tomów ("Droga pani Schubert....", "Miłość, droga pani Schubert...", Czytnik linii papilarnych", „Pamięć operacyjna", "Miłość w trybie awaryjnym", "Pogłos", "1999" oraz "Gdzie indziej") przeczyta dwoje znakomitych aktorów: Anna Polony i Jerzy Trela. Całość reżyseruje Józef Opalski, który jest również autorem oprawy muzycznej wydarzenia.

"Brat naszego Boga"

  • date_range 2020-05-13
W niedzielę 17 maja, w przeddzień stulecia urodzin Karola Wojtyły, zapraszamy do radiowego teatru wyobraźni. Przypomnimy słuchowisko "Brat naszego Boga" – radiową wersję głośnego spektaklu Krystyny Skuszanki z Teatru im. Słowackiego.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię