Radio Kraków

Słuchowiska Radia Kraków

Efekt Dopplera

  • date_range 2015-09-15
"Szalona lokomotywa:" to bodajże pierwszy w dziejach polskiego teatru projekt spektaklu multimedialnego: Witkacy w didaskaliach sztuki proponuje, by zamiast scenografii wyświetlać na scenie za pomocą aparatu kinematograficznego film ukazujący uciekający w szybkim tempie krajobraz. „Względność ruchu” – to dwa słowa-klucze do tego dramatu, którego tematem jest przyspieszenie, pęd, gwałtowny postęp cywilizacyjny: podniecający, niebezpieczny, mogący wymknąć się spod kontroli. Człowiek szukający swojego „ja” w ekstremalnych doznaniach i podkręcaniu tempa życia kontra wirujący w coraz szybszym tempie, nieustannie zmieniający się świat. Szalony pasażer szalonej lokomotywy jest w stanie spoczynku wobec swojego pojazdu, a w ruchu względem tego, co zostało w tyle.

Rok Witkiewiczów na antenie Radia Kraków

  • date_range 2015-09-07
W 2015 r. mija 130 lat od urodzin Witkacego oraz 100 lat od śmierci Stanisława Witkiewicza. W obchody Roku Witkiewiczów włącza się także Radio Kraków.

Wołanie z Titanica, SMS z World Trade Center

  • date_range 2015-09-07
18 września odbyła się premiera "Szalonej lokomotywy" w reżyserii Radka Rychcika. Datę premiery wybraliśmy nieprzypadkowo – 18 września 1939 roku Stanisław Ignacy Witkiewicz zmarł śmiercią samobójczą we wsi Jeziory na Polesiu, na wieść o zbrojnej napaści Armii Czerwonej na Polskę. Powtórki w niedzielę o 16 i we wtorek o 22.

Szalona lokomotywa

  • date_range 2015-09-04

Wakacje ze słuchowiskiem

  • date_range 2015-07-10
Wakacyjne Koło Kultury zaprasza na spotkanie z radiowym słuchowiskiem. Zawsze we wtorek po godz.22.00 zapraszamy do wysłuchania najgłośniejszych słuchowisk Radia Kraków.

Przypadek sprawił, że przetłumaczyłam "Kontrabasistę"

  • date_range 2015-02-20
Zupełny przypadek sprawił, że przetłumaczyłam “Kontrabasistę”, natomiast zupełnie nieprzypadkowo “wybrałam” odtwórcę tytułowej roli - p. Jerzego Stuhra.

"Kontrabasista" w Radiu Kraków

  • date_range 2015-02-11
30 lat od premiery na scenie Piwnicy Starego Teatru przy ul. Sławkowskiej, Jerzy Stuhr zagrał tekst Patricka Suskinda w tłumaczeniu Barbary Woźniak przed największą, bo radiową publicznością.

"Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza

  • date_range 2014-12-17
Literackie arcydzieło w mistrzowskiej interpretacji Anny Polony. "Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza. 26 grudnia na antenie Radia Kraków po raz kolejny posłuchamy niezwykłego słuchowiska.

Anioł w supermarkecie

  • date_range 2014-11-12
Rodzina Peszków: Jan, Maria i Błażej oraz Marian Dziędziel i Jerzy Stuhr debiutujący w zupełnie nowej dla siebie roli... głosu w supermarkecie.

Hejt radio. Posłuchaj w całości

  • date_range 2014-10-06
Dosadny, czasem brutalny język polskiego internetu i jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserek teatralnych Maja Kleczewska. Premiera słuchowiska odbyła się 7.10 na antenie Radia Kraków i na Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych. Słuchowisko dostępne w całości na kanale Radia Kraków na YouTube. Tylko dla osób pełnoletnich.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię