Radio Kraków

Nasze akcje

Oleś Brothers & Dominik Strycharski z projektem „Koptycus” na „Letniej scenie Radia Kraków"

10 lipca na „Letniej scenie Radia Kraków”, w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2022, swój nowy muzyczny projekt „Koptycus” zaprezentują bracia Marcin i Bartłomiej Oleś oraz Dominik Strycharski. Początek koncertu o godzinie 17.05, transmisja na antenie Radia Kraków. Zapraszamy!

Tradycyjne pieśni ludowe z różnych regionów Ukrainy - zespół DREWO na „Letniej scenie Radia Kraków”

Przez dwie najbliższe niedziele „Letnia scena Radia Kraków” gości Festiwal EtnoKraków / Rozstaje 2022. W pierwszą niedzielę (3 lipca), w ramach realizowanego podczas tegorocznego Festiwalu projektu „Kijów_Kraków / scena muzyki ukraińskiej”, na dziedzińcu wystąpił ukraiński zespół DREWO.

Wakacje z audiobookiem

Reportaż, powieść kryminalna, powieść obyczajowa, klasyka dla dzieci. W lipcu i sierpniu w Radiu Kraków proponujemy kolejną edycje Wakacji z audiobookiem. We współpracy z najlepszymi wydawnictwami przygotowaliśmy dla słuchaczy wybór nowych nagrań ciekawej prozy w znakomitych interpretacjach. Usłyszymy głosy m.in. Danuty Stenki, Edyty Jungowskiej, Ewy Konstanciak, Piotra Fronczewskiego czy Janusza Zadury.

Letnia scena Radia Kraków. CHVOST

Elektroniczna energia spotyka muzykę ludową - CHVOST zainaugurował Letnią Scenę Radia Kraków.

Letnia scena Radia Kraków

11 koncertów na Letniej scenie Radia Kraków - w każdą niedzielę o godz. 17.00 od 26 czerwca do 4 września na radiowym dziedzińcu.

Gala Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków – retransmisja wydarzenia na antenie 5 czerwca po godz. 17.00

W niedzielę 5 czerwca po godz. 17.00 zapraszamy na retransmisję Gali Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. Podczas uroczystości, która odbyła się 27 maja w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, wręczone zostały najważniejsze nagrody roku jubileuszowego: Radiowa Nagroda im. Romany Bobrowskiej oraz specjalne jubileuszowe dyplomy.

"Jawor u źródeł kultury" - eliminacje w Radiu Kraków

Polskie Radio Kielce co roku zaprasza twórców, artystów i wykonawców ludowych do udziału w konkursie „Jawor u źródeł kultury” . Tegoroczna edycja przybrała po raz pierwszy formułę ogólnopolską a Radio Kraków we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w miniony weekend przeprowadziło eliminacje.

Solowy recital Antoniego Krupy

Już w najbliższą sobotę (26 lutego) zapraszamy do Restauracji Radiova (al. Słowackiego 22, w budynku Radia Kraków) na solowy recital Antoniego Krupy. Początek o godz. 19.00.

Świętowaliśmy 15 lutego!

15 lutego Radio Kraków, pierwsze radio w Małopolsce i najstarsza regionalna rozgłośnia w kraju, świętowała 95. urodziny.

Seniorzy czytają dzieciom

Klasyka polskiej i światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej w wykonaniu krakowskich seniorów. Najpiękniejsze baśnie, bajki, wiersze i powieści przygodowe czyta 21 seniorów z krakowskich Centrów Aktywności Seniorów. To wspólna akcja Radia Kraków, Krakowskiej Rady Seniorów i Centrum Aktywności Seniorów „Radosny Senior”. Inicjatorką i koordynatorką projektu jest Sybilla Borowicka. Realizacja radiowa: Wojciech Gruszka, redakcja i wybór tekstów: Katarzyna Fortuna, współpraca: Wiola Rapacz i Kalina Szyszka-Treppa. Zapraszamy do słuchania!

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię