Radio Kraków

Nasze akcje

Konkurs "2 pytania, 2 nagrody, 2 szanse" z okazji 80. rocznicy 2 Korpusu Polskiego

Radio Kraków oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zapraszają do udziału w pierwszej edycji konkursu historycznego z cyklu „2 pytania, 2 nagrody, 2 szanse - Z Iraku do Włoch. Szlakiem 2. Korpusu Polskiego” zorganizowanego z okazji 80. rocznicy utworzenia 2. Korpusu Polskiego.

Znamy finalistów konkursu "Jawor u źródeł kultury"!

17 i 18 czerwca 2023 roku w Kielcach oraz w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Kultury Ludowej „Jawor u źródeł kultury”. Festiwal od początku wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wiceminister Szymon Giżyński podkreśla, jak ważną rolę odgrywają twórcy i artyści ludowi w budowaniu szeroko pojętej kultury ludowej, która leży u podstaw naszej narodowej tożsamości.

Pokaż jak sprzątasz swoją okolicę i wygraj zestawy gadżetów

Sprzątanie Małopolski trwa już prawie miesiąc – najwyższy czas na zaprezentowanie efektów Waszej pracy w terenie. Aparaty w ruch – w tym konkursie nagrodzimy najciekawsze zdjęcia!

Joanna Słowińska & Stanisław Słowiński Quartet „Drzewo, dom i stół”

Koncert z piosenkami Jana Słowińskiego 26 marca o 18.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej. Transmisja na antenie.

KONKURS: Posprzątaj z nami Małopolskę i wygraj zestawy gadżetów

Wszystkich miłośników rymowanek, wierszyków i wiosennych porządków zapraszamy do udziału w konkursie. Startujemy w poniedziałek 13 marca, a konkurs potrwa do piątku 17 marca. Nagrody rozdajemy codziennie w programie Rano na Tak.

Gala "Giganci Motorsportu" w Radiu Kraków

Znamy już wszystkich zdobywców tytułu "Gigantów Motorsportu". Podczas pierwszej Gali „Gigantów”, która odbyła się w siedzibie Radia Kraków 3 lutego 2023 r. nagrody otrzymało w sumie dziesięciu sportowców. Tytuł platynowego Giganta Motorsportu odebrali Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Janusz Szerla, Rafał Sonik i Kajetan Kajetanowicz. Z kolei złoty laur Giganta Motorsportu trafił do Bartosza Ostałowskiego, Macieja Serafina, Marceliny Czepiel, Wojciecha Wody i Miłosza Żyznowskiego. Najstarszy nagrodzony - Longin Bielak - ma obecnie 96 lat. Z kolei najmłodszy laureat to 11-letni Wojciech Woda.

Serce za Serce - koncert zespołu Taraka. Transmisja w Radiu Kraków

27 stycznia 2023 roku o godz. 19.05 w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów wystąpi zespół Taraka. Transmisji z koncertu na antenie Radia Kraków.

GOTOWI NA FERIE - bezpieczna podróż z Radiem Kraków

Czas na wielki wypoczynek! Od poniedziałku w Małopolsce rozpoczynamy ferie zimowe. Zanim wyruszycie w drogę, Radio Kraków doradzi, jak zorganizować podróż, zapakować wszystkie bagaże, odmrozić samochód i przewieźć pupila w bezstresowych dla niego warunkach.

Wygraj radiowy kalendarz na 2023!

  • date_range 2022-12-21
Dla naszych słuchaczy, fanów radia i kolekcjonerów starych radiowych odbiorników mamy w prezencie nasz radiowy kalendarz. A w nim 12 niezwykłych kart, oprawionych graficznie przez Krzysztofa Radoszka - uznanego krakowskiego projektanta, autora projektów książek, plakatów i wizerunku, a także ilustratora i rysownika. Trudno o piękniejsze podsumowanie roku Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. Zachęcamy do słuchania porannego pasma Rano na TAK!

„Nasza kolęda” – bożonarodzeniowy koncert Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" w Radiu Kraków

Lidia Jazgar, Beata Rybotycka, Basia Stępniak-Wilk i Jacek Wójcicki, wspólnie z laureatami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, pod muzycznym kierownictwem Andrzeja Zaryckiego, zaśpiewają dla Państwa najpiękniejsze polskie kolędy. O poetycki akcent wydarzenia zadbają Anna Dymna i Maciej Musiał. Wyjątkowy bożonarodzeniowy koncert „Nasza kolęda” przygotowany przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko, który nagrany został w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków, to 14 najpiękniejszych kolęd i pastorałek, przeplatanych świąteczną poezją, wykonanych przez krakowskich artystów, finalistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz chóry przy akompaniamencie orkiestry. Do wysłuchania koncertu zapraszamy w drugi dzień Świąt o godz. 17.05.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię