Radio Kraków

ustawa antysmogowa

Małopolska nie jest już jednym z liderów wymiany kopciuchów

W naszym regionie spadła miesięczna liczba wniosków o dotacje z programu Czyste Powietrze. Krakowski Alarm Smogowy jednoznacznie wskazuje winnego: to sejmik województwa, który wprowadził zmiany w uchwale antysmogowej. Gdzie obecnie wymiana kopciuchów idzie szybciej?

Oświęcim: program dopłat dla mieszkańców, którzy wymienią piec węglowy

  • date_range 2019-03-26
Oświęcim przygotował program dopłat dla mieszkańców, którzy wymienią piec węglowy na ogrzewanie ekologiczne. W środę sprawą zajmą się miejscy radni. Dofinansowanie - w przypadku przejścia na ogrzewanie gazowe - może wynieść do siedmiu tysięcy złotych.

Czyste powietrze: smog w Krakowie to również wina gmin ościennych

  • date_range 2017-10-30
Ponad piętnaście procent szkodliwych pyłów, które unoszą się w powietrzu i tworzą smog w Krakowie, to wina gmin sąsiednich. Tak wynika z badań przeprowadzanych przez Krakowski Alarm Smogowy.

Czyste powietrze dla Krakowa - Radio Kraków rusza z kolejną akcją antysmogową

  • date_range 2017-10-23
Tym razem skupimy się na Krakowie, gdzie od września 2019 roku będzie zakaz palenia węglem. Już teraz w mieście nie można palić niskiej jakości paliwem.

Ceny węgla rosną, a to dopiero początek sezonu grzewczego

  • date_range 2017-10-02
Sezon grzewczy dopiero się zaczyna, a ceny węgla w Małopolsce już teraz są o ponad 100 złotych wyższe, niż w ubiegłym roku. Dziś za tonę grubszego węgla w krakowskich składach trzeba zapłacić około 900 złotych. Niewykluczone, że ta stawka będzie nadal wzrastać.

Rusza kampania "Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa"

  • date_range 2017-09-28
Pod hasłem „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa” pod Wawelem rozpoczyna się dziś kampania informacyjna, która ma skłonić mieszkańców do wymiany pieców węglowych i przypomnieć im, że od 1 września 2019 r. w mieście wprowadzony będzie całkowity zakaz używania węgla do ogrzewania. Na Rynku Głównym stanęły już ogromne kostki z informacjami dla mieszkańców m.in. o tym, że wciąż mogą składać wnioski o dotację na wymianę pieców. Będą też bilbordy, plakaty. Oklejony zostanie jeden tramwaj i osiem autobusów.

Mała liczba wniosków o wymianę pieca w Krakowie

  • date_range 2017-09-04
Wg najnowszych danych do Urzędu Miasta Krakowa w tym roku wpłynęło zaledwie 900 wniosków o wymianę pieca węglowego, dodatkowo w czasie weryfikacji odrzuconych zostanie od 10 do 20 procent złożonych podań. Dla porównania - w zeszłym roku było ich prawie siedem i pół tysiąca.

Ryszard Petru: apelujemy do rządu o raport z tego, co robi ws. smogu

  • date_range 2017-01-20
Kolejni politycy przypomnieli sobie o problemie smogu. Nowoczesna złożyła poprawkę do budżetu państwa na 100 milionów złotych na przygotowanie pilotażowego programu wymiany pieców węglowych dla Małopolski i Śląska. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej pod Wzgórzem Wawelskim, przewodniczący partii - Ryszard Petru podkreślał, że do tej pory program smogu był bagatelizowany przez kolejne rządy.

W Krakowie zlikwidowano w 2016 roku 4,2 tys. pieców i kotłów węglowych

  • date_range 2017-01-13
4 tys. 200 pieców i kotłów węglowych zlikwidowali mieszkańcy Krakowa w zeszłym roku, dzięki 63 mln zł udzielonym w formie dotacji w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji - poinformowało w piątek biuro prasowe Urzędu Miasta. Przyznano także 770 dotacji (16,5 mln zł) na wymianę pieców, które będą likwidowane w tym roku.

WSA w Krakowie oddalił skargi ws. uchwały antysmogowej. Regulacje są zgodne z ustawą

  • date_range 2016-09-27
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargi ws. uchwały antysmogowej. Uznał skargi mieszkańców i przedsiębiorców za bezzasadne. Regulacje są zgodne z ustawą. Trzy skargi na uchwałę złożyli mieszkańcy Krakowa. Jedna jest autorstwa przedsiębiorców, którzy chcą dalej sprzedawać swoje urządzenia.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię