Radio Kraków

Kraków Airport

Pilnuj walizki, bo przyjdą pirotechnicy. Na krakowskim lotnisku plaga roztargnionych podróżnych

Trzy bezpańskie walizki i trzy akcje minersko-pirotechniczne – tylko jednego dnia funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej interweniowali na krakowskim lotnisku w Balicach kilka razy. Wszystko przez roztargnionych podróżnych. Trafił się też pasażer-żartowniś, który sprawdzał, co się stanie, kiedy powie, że ma w walizce bombę. Zdziwił się.

Poseł Dominik Jaśkowiec: w Krakowie powinien powstać Dworzec Północny

Wiemy, że eksperci kolejowi wskazują na sens budowy trzeciego dworca ponadregionalnego w Krakowie. Podobnie funkcjonuje Warszawa. Tam jest Wschód, Zachód i Dworzec Centralny - powiedział poseł KO Dominik Jaśkowiec. Budowa dworca miałaby być powiązana z oddaniem linii Podłęże Piekiełko. To kluczowa linia kolejowa dla naszego regionu - mówił poseł. Budowany tunel na linii kolejowej Podłęże - Piekiełko będzie miał niemal 4 km długości - tym samym będzie najdłuższym tunelem kolejowym w Polsce.

Rafał Romanowski: Lotnisko Kraków Airport odprawi w tym roku 11 milionów pasażerów

Milion pasażerów miesięcznie, nowe połączenia do Kuwejtu. Z drugiej strony coraz częściej pojawiające się obawy, że lotnisko w Balicach pęka w szwach. Rafał Romanowski, publicysta redaktor naczelny biznesowo-lotniczego portalu Re:view był gościem Bartłomieja Zai.

Z Krakowa polecimy do Kuwejtu. Jest bezpośrednie połączenie lotnicze

Kuwejcka linia lotnicza Jazeera Airways uruchomiła we wtorek połączenie pomiędzy Kuwejtem i Krakowem. Zdaniem przedstawicieli Kraków Airport, kolejny przewoźnik z Bliskiego Wschodu, to potwierdzenie zwiększonego zainteresowania południową Polską wśród podróżnych z tego regionu.

Krakowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy, ale z dojazdem nadal kiepsko

Z racji rozpoczętego już sezonu wakacyjnego krakowskie lotnisko apeluje do pasażerów, by przyjeżdżali na samolot innymi środkami transportu niż samochód. W maju Kraków Airport odnotowało kolejny rekord - z lotniska skorzystało ponad milion osób, a tak duży ruch pasażerski powoduje przepełnienie parkingów. Rzeczniczka lotniska Natalia Vince poleca, by korzystać z komunikacji miejskiej lub bezpośredniego pociągu do Balic, ale... oferta jest co najmniej niewystarczająca.

Lotnisko Kraków Airport po raz pierwszy w historii obsłużyło milion pasażerów w ciągu miesiąca

Lotnisko Kraków Airport w maju - pierwszy raz w swojej historii – obsłużyło milion pasażerów w ciągu miesiąca. Według prognoz w całym tym roku z usług krakowskiego portu skorzysta rekordowe 10 mln podróżujących – podało w piątek biuro prasowe lotniska.

Kraków Airport podpisał list intencyjny ws. systemu ILS. Umożliwi prowadzenie operacji lotniczych w trudnych warunkach atmosferycznych

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i lotnisko Kraków Airport podpisały list intencyjny dotyczący umieszczenia nowego systemu wspomagającego lądowanie samolotów w warunkach ograniczonej widzialności ILS na projektowanej nowej drodze startowej krakowskiego portu.

Dodatkowe nocne pociągi na lotnisko Kraków Airport w związku z nowym rozkładem lotów

Samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie od wtorku uruchomi dodatkowe nocne kursy na lotnisko Kraków Airport – poinformowała spółka kolejowa. Zmiany są związane z wejściem w życie od niedzieli letniej siatki połączeń lotniska.

Kraków Airport: 150 połączeń do 33 krajów w letnim rozkładzie lotów

150 połączeń do 33 krajów, oferowane przez 26 linii lotniczych pojawi się w letnim rozkładzie połączeń lotniska Kraków Airport, który wejdzie w życie od niedzieli. Do stolicy Małopolski zacznie też operować dwóch nowych przewoźników.

Prezydent: CPK nie zagraża lotniskom regionalnym, pasażerów nie zabraknie

Przyrost liczby pasażerów w regionie w ciągu 15 lat będzie tak duży, że starczy ich i dla CPK i dla lotnisk regionalnych - oświadczył w piątek w Krakowie prezydent Andrzej Duda. Wcześniej spotkał się z Zarządem Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię