Radio Kraków

Kraków Airport

Nocne ćwiczenia na lotnisku w Balicach

W nocy z wtorku na środę na terenie portu lotniczego w podkrakowskich Balicach odbędą się ćwiczenia, które mają sprawdzić procedury i współdziałanie służb w sytuacjach zagrożenia - poinformowała rzeczniczka lotniska Natalia Vince.

Kraków i Małopolskę odwiedza więcej turystów niż przed wybuchem pandemii

Na lotnisku Kraków Airport podsumowano letni sezon turystyczny w mieście i w regionie. W sierpniu liczba gości z zagranicy wzrosła o prawie 200% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Kto najczęściej przyjeżdża do Małopolski i co do naszego regionu najbardziej przyciąga turystów?

Lotnisko Kraków Airport powitało 7 mln pasażerów; na koniec roku możliwe 9 mln

7 mln pasażerów od początku tego roku obsłużyło w czwartek lotnisko Kraków-Balice. Według władz portu osiągnięcie takiego wyniku pod koniec września pozwala szacować, że w całym tym roku. Krakowskie lotnisko może — jako pierwszy port regionalny w Polsce — przyjąć 9 mln osób.

Cztery nowe zimowe połączenia Ryanaira z Krakowa - m.in. do Belfastu i Tirany

Belfast, Fuerteventura, Memmingen i Tirana – to cztery nowe zimowe połączenia Ryanaira z Krakowa. Linie zwiększają także liczbę samolotów w krakowskiej bazie o dziewięć, w tym trzy „gamechangery” nowej generacji - poinformowali we wtorek przedstawiciele firmy.

103 kg wędlin znaleźli celnicy w bagażu pasażerów na lotnisku w Krakowie

103 kilogramy wyrobów wędliniarskich próbowali wwieźć do Polski pasażerowie tylko jednego rejsu samolotu spoza Unii Europejskiej, którzy zostali skontrolowani na lotnisku Kraków Airport. Zgodnie z przepisami, wyroby zostały zatrzymane i będą zutylizowane.

Lotnisko Kraków Airport obsłużyło w sierpniu ponad 913,2 tys. pasażerów

Ponad 913,2 tys. pasażerów obsłużyło w sierpniu lotnisko Kraków Airport. Było to o 11 proc. więcej w stosunku do sierpnia 2019 r. i o 17 proc. więcej w stosunku do sierpnia 2022 r. Łącznie od początku roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało ponad 6,2 mln osób.

#PROSTOzKRAKOWA do WILNA. Kolejny, nowy przewoźnik w Kraków Airport

Od 3 maja 2024 r. Air Baltic nowy przewoźnik na krakowskim lotnisku uruchomi połączenie #PROSTOzKRAKOWA do Wilna. Do stolicy Litwy będziemy mogli polecieć dwa razy w tygodniu

Rekordowy ruch na Kraków Airport; 6 milionów pasażerów od początku roku

6 milionów pasażerów skorzystało z lotniska Kraków Airport od początku roku. Port odnotował taki wynik po raz czwarty w historii, ale tym razem osiągnął go najszybciej w skali roku.

Lotnisko Kraków-Balice obsłużyło w lipcu o 17 proc. więcej osób niż w przedpandemicznym lipcu 2019

Prawie 919 tys. pasażerów skorzystało w lipcu br. z usług Kraków Airport. To o 17 proc. więcej w stosunku do przedpandemicznego lipca 2019 r. i o 23 proc. więcej w stosunku do analogicznego miesiąca ub.r. Łącznie od początku roku lotnisko Kraków-Balice obsłużyło blisko 5,3 mln osób.

Andrzej Adamczyk: Budowa nowego terminala cargo to inwestycja w przyszłość krakowskiego lotniska

Budowa nowego terminala cargo to inwestycja w przyszłość krakowskiego lotniska – mówił minister Andrzej Adamczyk podczas poniedziałkowej uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę tego obiektu.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię