Radio Kraków

Kraków Airport

Nowy pas startowy w Kraków Airport powstanie dzięki specustawie

Budowa nowej drogi startowej Międzynarodowego Portu Lotniczego imienia Jana Pawła II Kraków-Balice będzie możliwa dzięki rozwiązaniom ustawowym - poinformował minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Inwestycja napotykała od kilku lat na przeszkody z powodu decyzji środowiskowej.

PLL LOT uruchomi od czerwca połączenie między Krakowem i Zieloną Górą

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią od 7 czerwca połączenie między Krakowem i Zieloną Górą. Samoloty z Krakowa do Zielonej Góry będą latać dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy - poinformował w piątek operator krakowskiego lotniska.

Kraków Airport: 144 połączenia w letnim rozkładzie lotów

144 połączenia, w tym dziewięć nowych znalazło się w letnim rozkładzie lotów lotniska Kraków Airport, który zacznie obowiązywać od niedzieli. Ze stolicy Małopolski będzie można polecieć do 106 miast. Pojawią się nowi przewoźnicy: Turkish Airlines i Air Serbia.

Radosław Włoszek o letnim rozkładzie lotów w Kraków Airport: 144 połączenia, w tym 9 nowych

W niedzielę zaczyna obowiązywać letni rozkład lotów w Kraków Airport. Lotnisko proponuje 144 połączenia, a wśród nowości jest po raz pierwszy w historii Krakowa Stambuł, realizowany przez Turkish Airlines i polski LOT. - Na to połączenie i my, i Turcy czekaliśmy od dawna. Powinno cieszyć się powodzeniem - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Kraków: w związku z awarią systemu IT Lufthansy loty są opóźnione

W związku z trwającą od środy rano awarią systemu informatycznego linii Lufthansy na lotnisku we Frankfurcie, rejsy tego przewoźnika realizowane są w Krakowie z opóźnieniem. Odwołany został tylko lot z Krakowa do Monachium i z Monachium do Krakowa - powiedziała PAP rzeczniczka Kraków Airport.

Kraków Airport: od czerwca połączenie Air Serbia z Belgradem

Linia Lotnicza Air Serbia rozpocznie od czerwca 2023 r. loty na trasie z Belgradu do Krakowa – poinformował w środę Kraków Airport. Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

"Odlotową Bibliotekę" otwarto na lotnisku Kraków Airport [ZDJĘCIA]

Od 6 grudnia na krakowskim lotnisku w Balicach będzie działać "Odlotowa Biblioteka". Na bezpłatnym regale ustawiono książki dla dzieci i dorosłych, które można przeczytać w oczekiwaniu na samolot.

Ponad 596 tys. pasażerów skorzystało z lotniska Kraków Airport w listopadzie

Ponad 596 tys. pasażerów skorzystało w listopadzie z usług lotniska Kraków Airport. Jest to o 13 proc. mniej w stosunku do listopada 2019 roku, ale już o 30 proc. więcej w stosunku do listopada 2021 r. Łącznie od początku br. port obsłużył blisko 6,8 mln osób.

Lotnisko Kraków Airport przyjmuje już samoloty po zadymieniu w wieży kontroli lotów

Lotnisko Kraków Airport wznowiło przyjmowanie samolotów po blisko dwugodzinnej przerwie spowodowanej uruchomieniem się czujników dymu w wieży kontroli lotów. Budynek sprawdzili strażacy. Doszło tam do zadymienia w jednym z pomieszczeń, prawdopodobnie z powodu zwarcia.

Kraków: autobus linii 208 przestaje kursować

"Linia numer 208. Kierunek Kraków Airport" - tego komunikatu już nie usłyszymy. Od soboty legendarna krakowska linia aglomeracyjna 208 zniknie z rozkładów jazdy.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię