Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Zakopane: pomoc Ukrainie wciąż potrzebna, trwa zbiórka darów

Władze Zakopanego kolejny raz apelują do mieszkańców o pomoc materialną dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście pod Giewontem.

Blisko 40 tys. Ukraińców przebywających w Krakowie ma nadany numer PESEL

Już blisko 40 tys. Ukraińców ma w Krakowie nadany numer PESEL – poinformował w czwartek magistrat.

Tarnowianie włączyli się do zbiórki śpiworów dla ukraińskiej armii

Już kilkadziesiąt śpiworów Tarnowianie podarowali ukraińskiej armii. Podczas wizyty w Tarnowie przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnopola, Igora Hirchaka padła prośba o pomoc w postaci śpiworów, na których brak cierpią żołnierze walczący z rosyjską agresją na pierwszej linii frontu.

W krakowskich ośrodkach przebywa blisko 700 uchodźców z Ukrainy

Miejskie ośrodki, w których przebywają w Krakowie uchodźcy z Ukrainy wciąż są pełne. Obywatele Ukrainy przystosowują się tam do życia w naszym kraju, uczą się języka, dostają też pomoc w znalezieniu pracy. To też miejsce gdzie znajdują wsparcie, a także nawiązują przyjaźnie.

Tarnów zbiera śpiwory dla ukraińskich żołnierzy

Rozpoczynamy w Tarnowie zbiórkę śpiworów dla ukraińskich żołnierzy. Codziennie przyjmowane będą w siedzibie tarnowskiej Straży Miejskiej przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej – poinformował w czwartek rzecznik prezydenta miasta Ireneusz Kutrzuba.

Kluby integracyjne dla uchodźców z Ukrainy – w Krakowie i Harmężach

Doradztwo, warsztaty i szkolenia oraz pomoc psychologiczna – na to mogą liczyć wszyscy uchodźcy z Ukrainy, którzy zgłoszą się do franciszkanów w Krakowie i w podoświęcimskich Harmężach. W tych dwóch miejscach ruszyły tzw. kluby integracyjne dla osób zmuszonych do ucieczki przed wojną. „U franciszkanów w Krakowie i Harmężach uchodźcy z Ukrainy znaleźli gościnę. Tutaj, ale także na terenie sąsiednich powiatów znajdują i znajdą pomoc” – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Wojciech Król, koordynator projektu „Kluby integracyjne dla uchodźców z Ukrainy”.

1599 laptopów zebrano w ramach akcji #LaptopyDlaUkrainy

1599 laptopów o szacowanej wartości ponad 1,8 mln zł zebranych podczas akcji #LaptopyDlaUkrainy trafiło do uchodźców z Ukrainy. Urządzenia przekazały przede wszystkim międzynarodowe korporacje działające w Krakowie.

"Szafa Dobra" w galerii Plaza zakończyła swoją działalność

Od 11 marca do końca sierpnia, w dawnym CH Plaza działał magazyn dla uchodźców „Szafa dobra”, w którym była wydawana odzież, obuwie i bielizna. Udzielono w nim pomocy prawie 80 tys. osób i wydano ponad 600 tys. sztuk asortymentu.

Dom Rekolekcyjny w Błoniu od pół roku gości uchodźców. Żeby w nim zamieszkać, trzeba spełnić warunki

Był domem rekolekcyjnym m.in. dla kleryków, ale od pół roku placówka w Błoniu koło Tarnowa jest domem dla uchodźców z Ukrainy. W pewnym momencie schronienie znalazło tam nawet ponad 100 osób. Zostało około 60.

Ukrainki, które w Tarnowie zajęły się produkcją siatek maskujących, mają już nowy lokal

Do końca sierpnia gościny użyczył uchodźczyniom z Tarnowa tarnowski Pałac Młodzieży, ale w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym kobiety musiały poszukać nowego miejsca pracy. Taki lokal - przestronne poddasze - zaoferowało Tarnowskie Centrum Informacji.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię