Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Zbiórka darów dla Ukrainy - potrzebne są ubrania, tektura, puszki i parafina

W Polsce zima jest teraz łagodna, ale w Ukrainie panują znacznie niższe temperatury, dlatego organizacje charytatywne apelują o ciepłe ubrania dla naszych wschodnich sąsiadów. Najpotrzebniejsze są kurtki, buty i koce. Trwa też zbiórka tektury, puszek i parafiny, z których powstają świecie dla ukraińskich żołnierzy.

Trwają zapisy na kursy j. polskiego dla uchodźców z Ukrainy mieszkających w Krakowie

Zapisy na kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają w Krakowie, przyjmuje Fundacja Internationaler Bund Polska.

Ranni wolontariusze z Krakowa: "Cieszymy się, że żyjemy"

Cieszymy się, że żyjemy - zgodnie mówią wolontariusze krakowskiego stowarzyszenia osób niepełnosprawnych i ich rodzin "Klika", którzy 6 stycznia zostali ranni w ukraińskim Bachmucie w obwodzie donieckim. Pan Kamil i pani Grażyna od wtorku są w Polsce. W czwartek pan Kamil został wypisany ze szpitala w Lublinie. Panią Grażynę czeka dłuższe leczenie. W wyniku wybuchu straciła nogę.

Coraz więcej obywateli Ukrainy otwiera firmy w Krakowie. Jakie usługi oferują?

W Krakowie przybywa firm zakładanych przez obywateli Ukrainy. Po wybuchu wojny powstało ich blisko 2 tys. i większość wciąż działa. Są to głównie przedsiębiorstwa z branży IT. Ukraińcy z powodzeniem prowadzą też salony kosmetyczne, restauracje i bary.

Uchodźcy z tarnowskiej bursy dostali przedświąteczny prezent. Będzie remont.

  Do Świąt Bożego Narodzenia szykują się także uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Małopolsce, choć większość z nich w ojczyźnie obchodziłaby je dwa tygodnie później. 89 uchodźców, którzy zamieszkują bursę szkolną przy ulicy św. Anny w Tarnowie, dostało świąteczny prezent - zapewnienie o remoncie tego miejsca, które stało się ich tymczasowym domem.

Zbliża się finał świątecznej zbiórki Radia Kraków [ROZMOWA]

Już 10 grudnia wielki finał zbiórki żywności i słodkości organizowanej przez Radio Kraków we współpracy z fundacją Kocham Dębniki. Od 1 grudnia nasi słuchacze i pracownicy mogli przynosić dary do holu radia przy alei Juliusza Słowackiego. Później powstaną z nich paczki dla prawie trzystu rodzin z Ukrainy, które przyjechały do Krakowa z powodu wojny. Co ważne, będą to wyjątkowe paczki, bo pachnące cynamonem, goździkami i wszystkim, co świąteczne które miejmy nadzieję, przyniosą im choć trochę radości. Z Olgą Lany z fundacji Kocham Dębniki oraz z samymi uchodźczyniami rozmawiała Elżbieta Raczyńska.

Z Oświęcimia wyjechał kolejny transport humanitarny do ukraińskiego Sambora

  • date_range 2022-12-02
Sambor to partnerskie miasto Oświęcimia. Tym razem wśród darów są m.in. agregaty prądotwórcze, ogrzewacze, termosy i power banki, które udało się zakupić z pieniędzy przekazanych przez inne miasta partnerskie Oświęcimia z Niemiec, Francji i Włoch. Przekazane przedmioty są potrzebne, bo w Samborze codziennie na kilka godzin wyłączana jest energia elektryczna.

Gościnne Święta. Świąteczna zbiórka darów i rodzinne warsztaty w holu Radia Kraków. Zapraszamy!

To będzie trudne Boże Narodzenie dla ukraińskich rodzin, które uciekając przed wojną, znalazły u nas bezpieczną przystań. Naszego wsparcia i życzliwości, których tak mocno doświadczają, w sposób szczególny potrzebują teraz – podczas najbardziej rodzinnych Świąt, które spędzą daleko od domu, często daleko od rodzin i najbliższych. Wspólnie możemy sprawić, aby Święta przy gościnnym stole, przyniosły im chwile radości i obudziły nadzieję.

Ratownicy z Małopolski organizują pomoc dla wyzwolonego spod rosyjskiej okupacji Chersonia. WIDEO

  • date_range 2022-11-30
Na wyzwolonych spod okupacji rosyjskiej terenach Ukrainy brakuje wszystkiego. Nie ma prądu, gazu, wody - relacjonują małopolscy ratownicy medyczni, którzy jako pierwsi dotarli z pomocą do wyzwolonego Chersonia. W okolicach miasta brakuje też żywności i lekarstw.

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy przedstawiony przez MSWiA. Proponowana regulacja zakłada m.in. uszczelnienie systemu świadczeń wypłacanych uchodźcom wojennym i pokrywanie przez nich części kosztów utrzymania w miejscach zbiorowego zakwaterowania.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię