Radio Kraków

Debaty

W jaki sposób Igrzyska Europejskie wpłyną na zainteresowanie Krakowem i Małopolską jako destynacjami turystycznymi?

Czy branża turystyczna już teraz odnotowuje większą liczbę rezerwacji na przełomie czerwca i lipca? Jaki będzie tzw. ekwiwalent reklamowy związany z relacjami z zawodów sportowych? Takie pytania postawiliśmy uczestnikom drugiej już debaty "Gotowi na igrzyska".

Jak idą przygotowania do Igrzysk Europejskich?

Podczas pierwszej z serii debat goście rozmawiali m.in. o przygotowaniach i przebudowie obiektów sportowych, na których odbędą się zawody. Zapytaliśmy, co nam zostanie po igrzyskach, a także o plany organizacji zimowych igrzysk w 2034 r.

Debata w Radiu Kraków w Święto Narodowe Ukrainy. WIDEO

O solidarności z narodem ukraińskim, pomocy uchodźcom i bilansie trwającej od pół roku inwazji Rosji na Ukrainę rozmawialiśmy z gośćmi Radia Kraków.

Jaka jest rola krakowskich uczelni w kształtowaniu polityki kulturalnej Krakowa i Małopolski?

  • date_range 2021-04-21
Jak sektor kultury decyduje o rozwoju miasta i regionu? Wreszcie, jaki jest jego wpływ na rynek lokalny rynek pracy? O tym dyskutowali uczestnicy kolejnego programu "Godziny rektorskie" - tym razem realizowanym wprost z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wzięli w nim udział rektorzy ASP, AST, AM, a także UJ, AGH, UEK oraz UR.

Wokół „Demiurga” - dyskusja z udziałem historyków i autora Romana Graczyka

  • date_range 2021-03-24
Od Klubu Poszukiwaczy Sprzeczności młodych marksistów, przez budowanie opozycji demokratycznej w PRL-u, do Gazety Wyborczej i meblowania głów polskiej inteligencji. „Demiurg” autorstwa publicysty Romana Graczyka to biografia jednego z najbardziej znanych architektów przemian polskiej rzeczywistości. O Adamie Michniku, opozycji demokratycznej z czasów PRL-u i niejednoznacznym „zrzucaniu totalitarnego gorsetu ustroju” dyskutować będą historycy dr hab. Barbara Klich - Kluczewska (Zakład Antropologii Historycznej UJ), prof. Jacek Chrobaczyński (Katedra Historii Najnowszej UP), prof. Marek Kornat (UKSW w Warszawie i PAN) oraz autor książki Roman Graczyk. Prowadzenie Jolanta Drużyńska.

II Uczelniana Debata PPUZ „Kultura a rozwój”

  • date_range 2021-03-07
5 marca w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbyła się II Uczelniana Debata pod nazwą „Kultura a rozwój” – pojęcia tylko z pozoru od siebie odległe i niezależne. W rzeczywistości, możliwość korzystania z oferty kulturalnej jest najczęściej warunkowana ekonomicznie, zaś sama działalność gospodarcza nie odbywa się w próżni, lecz osadzona jest w konkretnej kulturze.

Międzynarodowy biznes w Krakowie. Jaka jest przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu?

  • date_range 2021-01-25
Globalny biznes - globalny problem, a może szansa dla Krakowa? Czy pandemia rozda nowe karty w sektorze, który był jednym z napędów miasta w ostatniej dekadzie? Zapraszamy na debatę Miasta Kraków i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Sprawdź, czym oddychasz!

  • date_range 2020-12-21
Debata podsumowująca czwartą edycję akcji „Małopolska bez smogu”.

I Uczelniana Debata: Podhale w obliczu pandemii

  • date_range 2020-12-21
Gośćmi I Uczelnianej Debaty Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu byli: Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego; Grzegorz Biedroń, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej; Leszek Zegzda, przedstawiciel Małopolskiej Organizacji Turystycznej; Marek Wierzba, Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu; Szymon Ziobrowski, Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego; dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni, Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Debatę poprowadził Jacek Bańka.

GOSPODARKA. Czy leci z nami pilot?

  • date_range 2020-11-25
W najbliższy czwartek, 26 listopada 2020 r. o godz. 16.30 w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się debata pt. "GOSPODARKA. Czy leci z nami pilot?".

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię