Radio Kraków

Debaty

Jaka jest rola krakowskich uczelni w kształtowaniu polityki kulturalnej Krakowa i Małopolski?

  • date_range 2021-04-21
Jak sektor kultury decyduje o rozwoju miasta i regionu? Wreszcie, jaki jest jego wpływ na rynek lokalny rynek pracy? O tym dyskutowali uczestnicy kolejnego programu "Godziny rektorskie" - tym razem realizowanym wprost z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wzięli w nim udział rektorzy ASP, AST, AM, a także UJ, AGH, UEK oraz UR.

Wokół „Demiurga” - dyskusja z udziałem historyków i autora Romana Graczyka

  • date_range 2021-03-24
Od Klubu Poszukiwaczy Sprzeczności młodych marksistów, przez budowanie opozycji demokratycznej w PRL-u, do Gazety Wyborczej i meblowania głów polskiej inteligencji. „Demiurg” autorstwa publicysty Romana Graczyka to biografia jednego z najbardziej znanych architektów przemian polskiej rzeczywistości. O Adamie Michniku, opozycji demokratycznej z czasów PRL-u i niejednoznacznym „zrzucaniu totalitarnego gorsetu ustroju” dyskutować będą historycy dr hab. Barbara Klich - Kluczewska (Zakład Antropologii Historycznej UJ), prof. Jacek Chrobaczyński (Katedra Historii Najnowszej UP), prof. Marek Kornat (UKSW w Warszawie i PAN) oraz autor książki Roman Graczyk. Prowadzenie Jolanta Drużyńska.

II Uczelniana Debata PPUZ „Kultura a rozwój”

  • date_range 2021-03-07
5 marca w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbyła się II Uczelniana Debata pod nazwą „Kultura a rozwój” – pojęcia tylko z pozoru od siebie odległe i niezależne. W rzeczywistości, możliwość korzystania z oferty kulturalnej jest najczęściej warunkowana ekonomicznie, zaś sama działalność gospodarcza nie odbywa się w próżni, lecz osadzona jest w konkretnej kulturze.

Międzynarodowy biznes w Krakowie. Jaka jest przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu?

  • date_range 2021-01-25
Globalny biznes - globalny problem, a może szansa dla Krakowa? Czy pandemia rozda nowe karty w sektorze, który był jednym z napędów miasta w ostatniej dekadzie? Zapraszamy na debatę Miasta Kraków i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Sprawdź, czym oddychasz!

  • date_range 2020-12-21
Debata podsumowująca czwartą edycję akcji „Małopolska bez smogu”.

I Uczelniana Debata: Podhale w obliczu pandemii

  • date_range 2020-12-21
Gośćmi I Uczelnianej Debaty Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu byli: Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego; Grzegorz Biedroń, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej; Leszek Zegzda, przedstawiciel Małopolskiej Organizacji Turystycznej; Marek Wierzba, Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu; Szymon Ziobrowski, Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego; dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni, Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Debatę poprowadził Jacek Bańka.

GOSPODARKA. Czy leci z nami pilot?

  • date_range 2020-11-25
W najbliższy czwartek, 26 listopada 2020 r. o godz. 16.30 w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się debata pt. "GOSPODARKA. Czy leci z nami pilot?".

SŁUŻBA ZDROWIA. Czy Mieszkańcy Krakowa i Małopolski mogą czuć się bezpiecznie?

  • date_range 2020-10-28
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Prezydent Miasta Krakowa zapraszają na debatę, która odbędzie się 29 października o godzinie 16:00. Debatę prowadzi Jacek Bańka.

O przyszłości krakowskiej huty oraz terenów poprzemysłowych

  • date_range 2020-10-12
Oczekujemy wsparcia rządu w staraniach o zachowanie miejsc pracy - mówił podczas debaty w Radiu Kraków Krzysztof Wójcik, przedstawiciel związkowców z krakowskiej huty. Dyskusja na naszej antenie była poświęcona przyszłości słynnego zakładu po decyzji Arcelor Mittal o definitywnym zakończeniu działania wielkiego pieca i stalowni. Prace ma stracić - według różnych wyliczeń - od 650 do 1200 osób.

Uniwersytet w pandemii - debata z udziałem rektorów krakowskich uczelni

  • date_range 2020-10-02
Rektorzy 9 krakowskich uczelni dyskutowali o nauce i dydaktyce w czasach zarazy. W Radiu Kraków zakończyła się debata, którą organizowaliśmy wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą. Rektorzy zgodnie przyznali, że nauka zdalna ma swoje blaski i cienie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię