Radio Kraków

Debaty

Ostry przebieg debaty w Radiu Kraków

Wyborcza dogrywka coraz bliżej. W Krakowie w niedzielę w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta zmierzą się Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała. W czwartek po raz ostatni w Radiu Kraków spotkali się podczas debaty. Miszalskiego w I turze poparło ponad 37 proc. głosujących, Gibałę - prawie 27 proc. Dogrywka w niedzielę.

Kto będzie rządził w Niepołomicach? Debata

W Radiu Kraków wyborcza dogrywka kandydatów w wyborach burmistrza miasta i gminy Niepołomice. Wzięli w niej udział Michał Hebda, zastępca burmistrza Niepołomic Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe (49,88% głosów w pierwszej turze) i Tomasz Tomala przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, Komitet Wyborczy Wyborców Dobra Przyszłość Miasta i Gminy Niepołomice (27,27% głosów w pierwszej turze). Zapytaliśmy o pomysły na problemy komunikacyjne gminy, przepełnione placówki oświatowe i optymalny model rozwoju gospodarki Niepołomic.

Kto będzie rządził w perle polskich uzdrowisk? Debata

Piotr Ryba i Iwona Grzebyk-Dulak walczą w drugiej turze wyborów burmistrza Krynicy. Różnica dzieląca kandydatów nie jest duża. P. Ryba, urzędujący burmistrz, w pierwszym głosowaniu uzyskał nieco ponad 41 proc. głosów. Jego rywalkę Iwonę Grzebyk Dulak poparło niemal 31 proc głosujących.

Obietnice wielkich inwestycji, oskarżenia o populizm i… wyjątkowa zgodność w odpowiedziach. Debata kandydatów na prezydenta Krakowa

Trasy Pychowicka i Zwierzyniecka – oczywiście! Metro? Jak najbardziej! Nie trzeba dodawać, że nie z kasy miasta, tylko za pieniądze z Unii Europejskiej i budżetu centralnego. Nowe mieszkania? W dużej liczbie, ale oczywiście zawsze z placem zabaw i nową szkołą wybudowaną nieopodal. Tak w największym skrócie można by streścić odpowiedzi kandydatów walczących o najważniejszy urząd w Krakowie.

Debata i... quiz wiedzy o Krakowie dla kandydatów na prezydenta. Zobaczcie pytania

Jaki będzie Kraków po prezydencie Jacku Majchrowskim? Czy miasto czeka rewolucja, czy wyłącznie korekta kursu? Jakie będą najważniejsze wyzwania, jakie staną przed miastem w nowej kadencji? Na pytania dotyczące m.in. transportu, mieszkalnictwa i polityki planistycznej odpowiedzieli kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta stolicy Małopolski. Co więcej, każdy z kandydatów wziął udział w quizie wiedzy o Krakowie.

Uczestniczki przedwyborczej debaty zapytaliśmy o mobilizację i sprawy kobiet

Na wynik wyborów samorządowych może wpłynąć demobilizacja wyborców Koalicji 15 października, a w szczególności demobilizacja kobiet - na taką tendencję zwraca uwagę raport Fundacji Batorego. Jednym z powodów jest brak zmian w prawie aborcyjnym, co podkreślają głównie młodsze kobiety. Z raportu wynika też, że kierunek, w którym zmierza Polska pozytywnie ocenia 71% wyborców Koalicji Obywatelskiej, 62% Nowej lewicy i 52% Trzeciej Drogi.

Obwodnica, mieszkalnictwo, małe reaktory jądrowe, współpraca miasta z Muzeum Auschwitz. Prezydencka debata Radia Kraków w Oświęcimiu

Czworo kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Oświęcimia wzięło udział w debacie Radia Kraków zorganizowanej w auli Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu. Swoje plany na gospodarowanie miastem przedstawili Renata Fijałkowska, kandydatka z komitetu wyborczego Oświęcim Miasto Perspektyw, obecnie urzędujący prezydent Janusz Chwierut, który ubiega się o kolejną reelekcję, a także Jakub Przewoźnik, radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Maciej Klima z komitetu Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018.

Przedwyborcza debata kandydatów na prezydenta Oświęcimia za nami

O fotel prezydenta miasta w tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się czworo kandydatów. Podczas debaty zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi problemów oświęcimian, takich jak zmniejszająca się liczba ludności miasta, a co za tym idzie stan mieszkalnictwa w mieście, rynku pracy i wsparcia rodzin. Ważną kwestią jest też komunikacja – trwająca budowa południowej obwodnicy miasta, otwarcie nowych dróg dojazdu i potencjalnych terenów inwestycyjnych. Nie można pominąć wątku dotyczącego współpracy na linii miasto i Muzeum Auschwitz, zwłaszcza po zeszłorocznym otwarciu w nowej lokalizacji Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci.

Tarnowska debata prezydencka: spalarnia, Akademia, żużel i finanse

Czterech pretendentów do fotela prezydenta Tarnowa spotkało się na antenie Radia Kraków w tarnowskiej debacie samorządowej. W pojedynku na argumenty o przyszłość miasta zmierzyli się: Jakub Kwaśny KWW Koalicja Obywatelska, Henryk Łabędź KW Prawo i Sprawiedliwość, Karol Pęczek KWW KT Przyjazny Tarnów i Konfederacja oraz Krzysztof Rodak KWW Tak dla Tarnowa.

Spalarnia, stadion i poszerzenie granic miasta. Prezydencka debata Radia Kraków w Nowym Sączu

Czworo z pięciorga kandydatów na najważniejszy urząd w Nowym Sączu wzięło udział w debacie Radia Kraków. Do swojej wizji rządzenia miastem słuchaczy próbowali przekonać Małgorzata Belska z KWW Błękitna Polska, ubiegający się o reelekcję Ludomir Handzel z KWW Koalicja Nowosądecka, Iwona Mularczyk z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Ryszard Nowak z KWW Wiosna Ryszarda Nowaka. Na debacie nie pojawił się Ryszard Wilk z KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, który swoją nieobecność tłumaczył ważnymi obowiązkami poselskimi w Warszawie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię