Radio Kraków

Debaty

Jaki będzie turystyczny Kraków po pandemii koronawirusa?

  • date_range 2020-06-01
Kiedy do Krakowa wrócą turyści? Czy miasto potrzebuje nowego modelu turystyki? Na te i inne pytania odpowiadali goście debaty Radia Kraków.

Zmniejszenie liczby imprez na Rynku Głównym to dobry pomysł? DEBATA

  • date_range 2019-12-11
Władze Krakowa tną liczbę imprez na Rynku Głównym o ponad połowę. Od przyszłego roku na najważniejszym miejskim placu zamiast 56, odbywać się będą zaledwie 24 wydarzenia. Pozostałe będą musiały przenieść się w inne miejsca. Część mieszkańców i radnych chwali pomysł. Ograniczenia nie podobają się kupcom i organizacjom, które będą musiały poszukać nowej lokalizacji. Zmniejszenie liczby imprez na Rynku Głównym było tematem debaty na antenie Radia Kraków.

Debata podsumowująca akcję „Małopolska bez smogu"

  • date_range 2019-12-10
Zapraszamy 16 grudnia o godz. 13.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej. Transmisja na antenie.

Debata konsumencka Radia Kraków

  • date_range 2019-11-30
Problemy konsumentów łączą pokolenia. Być może młodzi wspierać będą starszych konsumentów na tym trudnym i coraz bardziej skomplikowanym rynku. Jakie są najczęstsze, dzisiejsze przypadki nadużyć? Czy przede wszystkim dotyczą one osób starszych? Gośćmi debaty byli: Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Agnieszka Dziedzic - nauczycielka przedsiębiorczości z Zespołu Szkół Mechanicznych numer 1 w Krakowie, Jerzy Gramatyka - miejski rzecznik konsumentów, Jacek Ręka z Izby Rzemieślniczej i uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych numer 1 w Krakowie - Jan Piszczek i Łukasz Franiek.

Debata kolejowa Radia Kraków: Czy kolej odkorkuje Kraków?

  • date_range 2019-03-25
Według badań do Krakowa codziennie wjeżdża ćwierć miliona pojazdów. Korki, wzmożona emisja spalin i hałasu, zawłaszczenie wspólnej przestrzeni – to największe bolączki dużego ruchu samochodów. Czy można temu zaradzić? Zdaniem części ekspertów jedynym skutecznym rozwiązaniem jest rozwój kolei aglomeracyjnej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą obecnie największe projekty inwestycyjne w najnowszej historii miasta. Powstają nowe tory, mosty i przystanki. Czy i kiedy kolej odkorkuje Kraków? Podczas dyskusji w Radiu Kraków podsumowaliśmy inwestycje kolejowe w Krakowie.

Debata kolejowa Radia Kraków: Jakie zmiany czekają pasażerów kolei w tym roku?

  • date_range 2019-02-17
Modernizacja kolei w Małopolsce wkroczyła w kolejny etap. W 2018 roku zakończyła się budowa nowych peronów kolejowych: Kraków Bieżanów, Kraków Prokocim, Kraków Mydlniki i Mydlniki Wapiennik. Trwają prace przy budowie estakad w centrum Krakowa, nowego mostu na Wiśle, modernizacji torów prowadzących na stację Kraków Główny i budowie przystanku Kraków Bronowice – inwestycje te realizują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Debata kolejowa Radia Kraków: Jak postępują prace przy inwestycjach kolejowych w Krakowie?

  • date_range 2018-12-10
Na jakim etapie są wielkie inwestycje kolejowe w Krakowie? O tym co do tej pory udało się zrealizować, a co jeszcze przed nami oraz o nowych rozkładach jazdy pociągów rozmawialiśmy na antenie Radia Kraków we wtorek 11 grudnia o 18.05.

Debata kolejowa Radia Kraków: Czas na linię Podłęże-Piekiełko

  • date_range 2018-09-17
Trwają przygotowania do budowy nowej linii kolejowej Podłęże-Piekiełko. Dzięki tej nowej inwestycji już od 2026 roku znacznie szybciej będzie można dotrzeć z Krakowa na południe Małopolski. Podróż do Zakopanego potrwa 1 godz. i 40 minut, czyli możliwa będzie dwukrotnie szybciej niż obecnie. Do Nowego Sącza dojedziemy w godzinę – dziś koleją trzeba jechać na tej trasie nawet trzy razy dłużej!

Samorządowe czwartki: debata Radia Kraków w Zatorze

  • date_range 2018-08-30
O Zatorze rozmawiamy z naszymi gośćmi: Mariuszem Makuchem, burmistrzem Zatora; posłem Zbigniewem Biernatem, byłym burmistrzem Zatora i Franciszkiem Sałaciakiem, prezesem Stowarzyszenia Dolina Karpia.

Samorządowe czwartki: debata Radia Kraków w Nowym Targu

  • date_range 2018-08-23
O Nowym Targu rozmawiamy z naszymi gośćmi: Grzegorzem Watychą obecnym burmistrzem miasta, Pawłem Liszką radnym PiS, kandydatem na fotel burmistrza, Stanisławem Bisztygą wiceprezesem Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Grzegorzem Rattrem, prezesem MPEC w Nowym Targu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię