Radio Kraków

Debaty

Debata wyborcza: zapytaliśmy o komunikację, nowe mieszkania i krakowską kulturę

W studiu Radia Kraków spotkało się ośmioro liderów list komitetów wyborczych do Rady Miasta Krakowa. Wszystkie komitety są powiązane z kandydatami na urząd prezydenta miasta, więc uczestnicy debaty występowali w potrójnej roli: kandydatów na radnych, reprezentantów swoich ugrupowań i ambasadorów tych, którzy ubiegają się o elekcje na urząd prezydenta miasta.

Jaki będzie nowy układ sił w krakowskiej Radzie Miasta? DEBATA

Kto będzie decydował o cenach biletów MPK, planach miejscowych i polityce mieszkaniowej Krakowa? Gośćmi kolejnej debaty Radia Kraków byli liderzy list w wyborach do krakowskiej Rady Miasta.

Przedwyborcza debata: kandydaci zgodni co do inwestycji z KPO. Najwięcej emocji wzbudziło... zarządzanie kulturą

Kandydaci i ich sztaby wyborcze odliczają dni i tygodnie do wyborów samorządowych, których pierwsza tura już 7 kwietnia. Wtedy też rozstrzygnie się wyborczy wyścig po władzę w Sejmiku Województwa Małopolskiego, rządzonym przez ostatnią kadencję przez Prawo i Sprawiedliwość. Małopolska nazywana jest często bastionem prawicy, jednak wynik wyborczy nie jest przesądzony. Od czasu reformy samorządowej i powstania samorządów wojewódzkich władze sprawowały tu różne ugrupowania, zarówno te zdecydowanie prawicowe, jak i bardziej centrowe koalicje jak PO/PSL, która utrzymała władze przez dwie kadencje.

Debata o współczesnych obliczach dobroczynności

Stare słowo „filantropia” oznacza umiłowanie ludzkości. I dobroczynność. W XXI wieku zyskuje nowe znaczenie! We wtorek w Radiu Kraków odbyła się debata o współczesnych obliczach dobroczynności.

W jaki sposób Igrzyska Europejskie wpłyną na zainteresowanie Krakowem i Małopolską jako destynacjami turystycznymi?

Czy branża turystyczna już teraz odnotowuje większą liczbę rezerwacji na przełomie czerwca i lipca? Jaki będzie tzw. ekwiwalent reklamowy związany z relacjami z zawodów sportowych? Takie pytania postawiliśmy uczestnikom drugiej już debaty "Gotowi na igrzyska".

Jak idą przygotowania do Igrzysk Europejskich?

Podczas pierwszej z serii debat goście rozmawiali m.in. o przygotowaniach i przebudowie obiektów sportowych, na których odbędą się zawody. Zapytaliśmy, co nam zostanie po igrzyskach, a także o plany organizacji zimowych igrzysk w 2034 r.

Debata w Radiu Kraków w Święto Narodowe Ukrainy. WIDEO

O solidarności z narodem ukraińskim, pomocy uchodźcom i bilansie trwającej od pół roku inwazji Rosji na Ukrainę rozmawialiśmy z gośćmi Radia Kraków.

Jaka jest rola krakowskich uczelni w kształtowaniu polityki kulturalnej Krakowa i Małopolski?

  • date_range 2021-04-21
Jak sektor kultury decyduje o rozwoju miasta i regionu? Wreszcie, jaki jest jego wpływ na rynek lokalny rynek pracy? O tym dyskutowali uczestnicy kolejnego programu "Godziny rektorskie" - tym razem realizowanym wprost z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wzięli w nim udział rektorzy ASP, AST, AM, a także UJ, AGH, UEK oraz UR.

Wokół „Demiurga” - dyskusja z udziałem historyków i autora Romana Graczyka

  • date_range 2021-03-24
Od Klubu Poszukiwaczy Sprzeczności młodych marksistów, przez budowanie opozycji demokratycznej w PRL-u, do Gazety Wyborczej i meblowania głów polskiej inteligencji. „Demiurg” autorstwa publicysty Romana Graczyka to biografia jednego z najbardziej znanych architektów przemian polskiej rzeczywistości. O Adamie Michniku, opozycji demokratycznej z czasów PRL-u i niejednoznacznym „zrzucaniu totalitarnego gorsetu ustroju” dyskutować będą historycy dr hab. Barbara Klich - Kluczewska (Zakład Antropologii Historycznej UJ), prof. Jacek Chrobaczyński (Katedra Historii Najnowszej UP), prof. Marek Kornat (UKSW w Warszawie i PAN) oraz autor książki Roman Graczyk. Prowadzenie Jolanta Drużyńska.

II Uczelniana Debata PPUZ „Kultura a rozwój”

  • date_range 2021-03-07
5 marca w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbyła się II Uczelniana Debata pod nazwą „Kultura a rozwój” – pojęcia tylko z pozoru od siebie odległe i niezależne. W rzeczywistości, możliwość korzystania z oferty kulturalnej jest najczęściej warunkowana ekonomicznie, zaś sama działalność gospodarcza nie odbywa się w próżni, lecz osadzona jest w konkretnej kulturze.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię