Radio Kraków

Debaty

Samorządowe czwartki: debata Radia Kraków w Skale

  • date_range 2018-08-16
Po wakacjach władze Skały będą chciały przyjąć studium zagospodarowania przestrzennego dla terenu całej gminy. Prace nad tym dokumentem trwały aż 4 lata m.in. z powodu bezpośredniego sąsiedztwa z Ojcowskim Parkiem Narodowym. Jacek Bańka rozmawiał o tym z gośćmi Radia Kraków: Tadeuszem Durłakiem burmistrzem Skały, Elżbietą Dudą posłanką PiS, Jolantą Niemiec kandydatką PiS na burmistrza, Krzysztofem Wójtowiczem - kandydatem niezależnym.

Samorządowe Czwartki: Limanowska debata Radia Kraków

  • date_range 2018-08-02
Przed jesienną batalią o samorządy w programie O Tym Się Mówi proponujemy państwu samorządowe czwartki, w których postaramy się nakreślić rodzaj przedwyborczego pejzażu. Z tego powodu co tydzień nasz wóz satelitarny docierał będzie w inne zakątki Małopolski. Tym razem pora na Limanową.

Samorządowe czwartki o przyszłości zbiornika w Świnnej Porębie

  • date_range 2018-07-26
Nadal nie wiadomo, kiedy zbiornik w Świnnej Porębie zostanie udostępniony do celów rekreacyjnych. Władze gmin Mucharz i Stryszów nie chcą się zgodzić na warunki umowy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie dotyczącej użyczenia gruntów. Zakłada on między innymi zrzeczenie się roszczeń podatkowych na rzecz gmin. Rozmawiamy o tym antenie Radia Kraków w programie Samorządowy Czwartek. Naszymi gośćmi byli: poseł Józef Brynkus (Kukiz 15'), Wacław Wądolny wójt gminy Mucharz, Jan Wacławski wójt gminy Stryszów, a także Bogdan Szpila z Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej.

Debata prosto z przystanku kolejowego Kraków-Zabłocie

  • date_range 2018-07-25
2 nowe perony, rozbudowana hala przesiadkowa, a także 2 dodatkowe tory - tak zmieni się przystanek kolejowy Kraków-Zabłocie. Poprowadzi do niego estakada, która będzie jednocześnie przedłużeniem nowego trójprzęsłowego mostu. O przebudowie linii kolejowej E-30, a także m.in. o nowych mostach, które umożliwią przeprawę przez Wisłę rozmawiamy podczas debaty Radia Kraków.

Samorządowe Czwartki prosto z Andrychowa

  • date_range 2018-07-19
Mieszkańcy Rzyk w gminie Andrychów oraz ekolodzy protestują przeciwko rozbudowie ośrodka narciarskiego Czarny Groń. Z kolei według zwolenników tej inwestycji rozbudowa ośrodka to nowe miejsca pracy, a przede wszystkim szansa na popularyzację okolic, które obecnie odwiedza około pół miliona turystów rocznie. O rozbudowie Czarnego Gronia, a także między innymi o Beskidzkiej Drodze Integracyjnej rozmawiamy z naszymi gośćmi, którymi są: Tomasz Żak - burmistrz Andrychowa, Krzysztof Kubień - były radny i przyszły kandydat PIS na burmistrza oraz Jacek Dyrlaga - dziennikarz Kroniki Beskidzkiej.

Samorządowe Czwartki: Rabczańska debata Radia Kraków

  • date_range 2018-07-12
Przed jesienną batalią o samorządy w programie O Tym Się Mówi proponujemy państwu samorządowe czwartki, w których postaramy się nakreślić rodzaj przedwyborczego pejzażu. Z tego powodu co tydzień nasz wóz satelitarny docierał będzie w inne zakątki Małopolski. Tym razem pora na Rabkę Zdrój.

Samorządowe Czwartki: Miechowska debata Radia Kraków

  • date_range 2018-07-05
Przed jesienną batalią o samorządy w programie O Tym Się Mówi proponujemy państwu samorządowe czwartki, w których postaramy się nakreślić rodzaj przedwyborczego pejzażu. Z tego powodu co tydzień nasz wóz satelitarny docierał będzie w inne zakątki Małopolski. Na początek Miechów.

Mieszkaniec Małopolski – partner czy petent?

  • date_range 2018-06-26
Na to pytanie odpowiadali goście kolejnej debaty „Pytania o Małopolskę” na antenie Radia Kraków. Zapraszamy do odsłuchania dyskusji, która odbyła się na antenie Radia Kraków w czwartek 28 czerwca od 18:00.

Rozwój czy stagnacja? Lokomotywy gospodarcze Małopolski

  • date_range 2018-06-13
Podczas debaty z cyklu "Pytania o Małopolskę" rozmawialiśmy o gospodarce, rynku pracy i wykorzystaniu funduszy unijnych.

Inwestycje kolejowe w Małopolsce – jakie zmiany w najbliższym czasie?

  • date_range 2018-05-21
Będzie łatwiej podróżować z Krakowa pociągiem. Od 10 czerwca czekają nas duże zmiany. Kolejarze ograniczą przede wszystkim codzienne pięciogodzinne przerwy w kursach związane z pracami na linii Kraków Główny - Podłęże. Od czerwca takie przerwy wprowadzane będą tylko kilka razy w miesiącu. W czerwcu kolejarze oddadzą też do użytku nowy peron w kierunku Warszawy. To oznacza, że większość składów odjeżdżających do stolicy wyruszać będzie z Krakowa Głównego. Utrudnienia za to czekają tym razem mieszkańców krakowskich Bronowic.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię