Radio Kraków

Debaty

Małopolska – czy tutaj chce się żyć?

  • date_range 2018-05-10
Za nami kolejna debata z cyklu „Pytania o Małopolskę”. Tym razem rozmawialiśmy o polityce społecznej, opiece nad dziećmi i wsparciu rodzin, o seniorach, opiece zdrowotnej i o tym, co jest ważne dla mieszkańców w codziennym życiu. Debata otwarta Radia Kraków odbyła się 17 maja o 18:00 w Wieliczce, przy ul. Piłsudskiego 105 (Kampus Wielicki).

Debata otwarta: „Koniec komunikacyjnego koszmaru na Podhalu?"

  • date_range 2018-04-12
„Koniec komunikacyjnego koszmaru na Podhalu?" – za nami debata „Otwarte Radio Kraków” na żywo z Zakopanego. Posłuchaj:

Sądecczyzna - centrum czy peryferie Małopolski?

  • date_range 2018-04-10
Za nami kolejna z cyklu debat "Pytania o Małopolskę". Dyskutowaliśmy o rozwoju Nowego Sącza i Sądecczyzny.

Pytania o Małopolskę: Metropolia Krakowska. Kto zyska? Kto straci?

  • date_range 2018-03-19
Metropolia Krakowska. Kto zyska? Kto straci? O to pytaliśmy na antenie Radia Kraków w debacie otwartej z cyklu "Pytania o Małopolskę". Jak będzie wyglądać Małopolska za 10 lat? Czy kolej będzie krakowskim metrem? A Małopolska stanie się europejską Doliną Krzemową? Na pytania odpowiadali przedstawiciele władz regionu i eksperci.

Jakie są największe wyzwania stojące przed polityką senioralną Krakowa i Małopolski? ZAPIS DEBATY

  • date_range 2018-03-08
Na początku roku rząd zaprezentował założenia Polityki społecznej wobec osób starszych do 2030 roku. Jej trzy główne hasła to bezpieczeństwo, uczestnictwo i solidarność. Jak powinna wyglądać z małopolskiej perspektywy? Wciąż rozwija się oferta dla aktywnych społecznie seniorów. Znacznie większym wyzwaniem jest jednak dotarcie do "więźniów czwartego piętra". To często samotne osoby, które potrzebują nie tylko lepszego dostępu do opieki zdrowotnej i usług opiekuńczych ale po prostu towarzystwa drugiego człowieka. Jak im można pomóc? Rozmawialiśmy o tym z przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej, naukowcami, a także samymi seniorami.

Kolejowa debata Radia Kraków

  • date_range 2017-11-23
Gośćmi kolejowej debaty Radia Kraków byli: Rafał Zahuta, dyrektor PKP PLK, profesor Andrzej Szarata z Politechniki Krakowskiej, Mirosław Siemieniec z PKP PLK, kierownikiem budowy Tomaszem Siwcem i studentami wydziału inżynierii lądowej Politechniki Krakowskiej: Wojciechem Jankowskim, Maciejem Rochelem i Adamem Siwcem.

Debata Radia Kraków: „Wadowice bez korków, szyldów i smogu - kosztowny kaprys czy konieczność?”

  • date_range 2017-10-12
„Wadowice bez korków, szyldów i smogu - kosztowny kaprys czy konieczność?”. Za nami debata „Otwarte Radio Kraków” na żywo z Wadowic.

"Dobroczynność - potrzeba serca czy moda?"

  • date_range 2017-09-15
Debata "Dobroczynność - potrzeba serca czy moda?" odbyła się w Teatrze im.J.Słowackiego w ramach Targów Dobroczynności Veriatatis Splendor.

Debata w Radiu Kraków o reorganizacji ruchu w mieście

  • date_range 2017-08-23
Likwidacja ok. 3 tys. miejsc parkingowych, nowe ulice jednokierunkowe i duże zmiany w organizacji ruchu. Te zostaną wprowadzone w centrum Krakowa po wakacjach, a my dyskutujemy o nich na antenie Radia Kraków podczas kolejnej debaty. W środę po godz. 18:00 rozmawialiśmy m.in. o tym, jak będzie wyglądać "nowe życie" krakowskich kierowców. Jedną ze zmian będzie nocne parkowanie - system, którego w Krakowie jeszcze nie było.

Debata Radia Kraków w Książu Wielkim koło Miechowa

  • date_range 2017-08-16
Bazylika Grobu Bożego to nie jest magnes na turystów - przyznają mieszkańcy Miechowa. Jeśli podróżnicy w ogóle tu zaglądają, to raczej po drodze do Krakowa. Jak wynika z sondy Radia Kraków, to jednak nie jedyny problem mieszkańców miasteczka z północy Małopolski. Kolejnym jest brak pracy. Podczas debaty Radia Kraków przyjrzymy się potencjałowi turystycznemu północy naszego regionu.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię