Radio Kraków

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Rusza nabór do polsko-czeskiego seminarium "Auschwitz – Historia i Symbolika"

Muzeum Auschwitz podało, że ruszył nabór uczestników do polsko-czeskiego dwuetapowego seminarium "Auschwitz – Historia i Symbolika", które organizuje ta placówka z Miejscem Pamięci w Terezinie. Adresowane jest ono do nauczycieli i edukatorów.

Muzeum Auschwitz: Tajwan wesprze program stypendialny dla ukraińskich konserwatorek

Tajwan przeznaczy 50 tys. USD na finansowanie realizowanego przez Fundację Auschwitz-Birkenau oraz Muzeum Auschwitz specjalnego programu stypendialnego dla ukraińskich konserwatorek, zmuszonych do emigracji ze swego kraju – podało muzeum.

Muzeum Auschwitz: jest wykonawca remontu dwóch bloków pod wystawę główną

Wykonawcę remontu i konserwacji dwóch bloków w byłym niemieckim KL Auschwitz I oraz wykonania w nich części nowej wystawy głównej wyłoniło w przetargu Muzeum Auschwitz – dowiedziała się w środę PAP od rzecznika placówki Bartosza Bartyzela.

10 lat temu zmarł Jerzy Bielecki, więzień Auschwitz, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

10 lat temu zmarł Jerzy Bielecki, były więzień niemieckiego obozu Auschwitz, deportowany do niego 14 czerwca 1940 r. w pierwszym transporcie Polaków; po wojnie uhonorowany tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. napisów na barakach w byłym KL Birkenau

W sprawie napisów umieszczonych na dziewięciu poobozowych barakach w byłym niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau zostało wszczęte prokuratorskie śledztwo – poinformowała w czwartek PAP prokurator rejonowa w Oświęcimiu Grażyna Pniak.

Muzeum Auschwitz prosi o pomoc świadków aktu wandalizmu

Policja w Oświęcimiu prowadzi śledztwo w sprawie aktu wandalizmu, do którego doszło wczoraj w byłym niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau. W godzinach przedpołudniowych umieszczono na 9 drewnianych barakach antysemickie napisy. Muzealnicy proszą o pomoc w odnalezieniu sprawców.

Muzeum Auschwitz: antysemickie napisy na barakach w b. KL Birkenau

Wykonane sprayem napisy w językach: angielskim i niemieckim, w części mające charakter antysemicki, odkryto we wtorek na dziewięciu barakach byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. Sprawę bada policja – zakomunikowało we wtorek Muzeum Auschwitz.

Piotr Gliński: pamięć o ofiarach jest naszą powinnością i odpowiedzialnością

Pamięć o ofiarach - tych pomordowanych i tych, które przeżyły, ale już bezpowrotnie zostały okaleczone na duszy i ciele - jest naszą powinnością i odpowiedzialnością, którą też musimy przekazywać następnym pokoleniom - powiedział w poniedziałek w Auschwitz wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński.

Włoska nagroda za upowszechnianie historii dla dyrektora Muzeum Auschwitz

Dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński odebrał w sobotę we Włoszech nagrodę Cherasco Storia za zasługi w upowszechnianiu historii. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród z zakresu historii we Włoszech, ustanowiona w 1997 r. – zakomunikowało muzeum.

Muzeum Auschwitz: Rusza nabór do polsko-izraelskiego programu dla młodzieży

Ruszył nabór uczestników do polsko-izraelskiego programu "Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości". Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat historii przedwojennej Polski, wojny i Holokaustu - podało we wtorek Muzeum Auschwitz.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię