Radio Kraków

Małopolska Zachodnia

Domowa wytwórnia narkotyków w Suchej Beskidzkiej. 4 osoby zatrzymane

  • date_range 2021-05-28
4 osoby zatrzymała policja w związku z odkryciem domowej wytwórni narkotyków w Suchej Beskidzkiej. W działania zaangażowani byli policjanci CBŚP z Bielska Białej oraz mundurowi z Laboratorium Kryminalistyki w Krakowie.

Protest mieszkańców Alwerni przeciw budowie drogi i parku rozrywki

  • date_range 2021-05-27
Mieszkańcy gminy Alwernia nie chcą budowy nowej drogi na trasie Rudno-Brodła-Okleśna-Zator i żądają rezygnacji z planów budowy parku rozrywki w Brodłach. W czwartek zorganizowali protest przed Urzędem Gminy. Mieszkańcy przede wszystkim boją się, że planowana droga zostanie poprowadzona przez ich działki. Dodatkowo węzeł według planu miałby przebiegać w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu Dolina Potoku Rudno. To według grupy protestujących mieszkańców ma zaszkodzić środowisku.

37-latek zatrzymany za uprawę konopi i posiadanie znacznej ilości narkotyków

  • date_range 2021-05-27
Policjanci z Olkusza zatrzymali 37-latka, który uprawiał konopie indyjskie i posiadał znaczne ilości suszu marihuany. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.

21-latek zgłosił kradzież auta, by uniknąć kary za kolizję

  • date_range 2021-05-26
21-latek z Brzeszcz, by uniknąć kary za spowodowanie kolizji oraz złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, zgłosił kradzież pojazdu. W więzieniu może za to spędzić kilka lat. Został już zatrzymany – podała w środę oświęcimska policja.

Nie będzie uchwały antysmogowej dla Chrzanowa

  • date_range 2021-05-25
Małopolskie samorządy podejmują apele w sprawie lokalnych zakazów palenia węglem. Gminne uchwały intencyjne w tej sprawie mają zostać przyjęte do końca maja. Lokalne przepisy antysmogowe przygotowało 10 małopolskich samorządów. Nie wszystkie skierują ostatecznie apel do sejmiku województwa o wprowadzenie zakazu palenia węglem na swoim terenie. W Chrzanowie przeciwni byli radni.

Twórcy komiksu o Karolu Wojtyle pracują już nad drugą częścią biografii papieża

  • date_range 2021-05-24
Na rynku pojawił się pierwszy obszerny komiks o życiu Karola Wojtyły. Twórcy ponad 100-stronnicowego wydawnictwa "Nasz Papież. Karol Wojtyła" podkreślają, że od śmierci Jana Pawła II minęło 16 lat. W tym czasie urodziło się 6 milionów Polaków, dla których jest to już tylko postać historyczna. Ilustracjami do tej nieszablonowej biografii zajął się Tomasz Kleszcz, rysownik z Wadowic. Wkrótce pojawi się druga część biografii.

Prom na Wiśle w Spytkowicach już kursuje

  • date_range 2021-05-24
Prom Drogowiec na rzece Wiśle w rejonie Spytkowic w powiecie wadowickim wznowił kursowanie po przerwie wywołanej przyborem wód – podało wadowickie starostwo. Gdy przeprawa nie funkcjonuje, mieszkańcy muszą korzystać z kilkudziesięciokilometrowych objazdów.

Niezapominajka symbolem tworzonego w Oświęcimiu Muzeum Pamięci

  • date_range 2021-05-23
Kwiat niezapominajki na łodydze stylizowanej na obozowy słup i drut kolczasty, a także napis „Nie zapomnimy”, to elementy nowego znaku graficznego symbolu powstającego w Oświęcimiu Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej – poinformowała placówka.

Ryczów: uważajcie na bociany!

  • date_range 2021-05-23
Łażą po ulicach, niczym, nie przymierzając, Beatlesi po Abbey Road. Tyle że ci robili to na pasach, a tu jeden bociek ewidentnie przechodzi w miejscu niedozwolonym - ostrzegają WadowiceOnline.pl .

Trasa turystyczna "Podziemny Olkusz" jest dostępna dla zwiedzających

  • date_range 2021-05-21
Srebrne Miasto ma nową atrakcję - to trasa turystyczna "Podziemny Olkusz". Po trwających ponad 3 lata pracach można zwiedzać ekspozycję w piwnicach dawnego ratusza i starostwa.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię