Radio Kraków

Małopolska Zachodnia

Zatrzymano mężczyznę, który pobił przypadkową osobę i zniszczył jej auto

  • date_range 2021-06-01
Policjanci z Andrychowa zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który podczas awantury ze znajomym zniszczył zaparkowany pierwszy z brzegu samochód, a następnie pobił do nieprzytomności jego właściciela – podała we wtorek wadowicka policja.

W szpitalu powiatowych w Chrzanowie zakończył się remont pediatrii

  • date_range 2021-06-01
Prace kosztowały 3 miliony 800 tysięcy złotych. Oddział oficjalnie otwarto w dzień dziecka. Dla najmłodszych pacjentów przygotowano kolorowe sale. Są na nich również łóżka lub rozkładane fotele dla rodziców małych pacjentów. - Mamy lepsze warunki i więcej miejsca - mówi Bogusława Stepanik, po. ordynatora oddziału.

Libiąż: 65-latek próbował uprowadzić 7-latka z placu zabaw

  • date_range 2021-05-31
Policja z Libiąża zatrzymała 65-latka, który na placu zabaw próbował uprowadzić 7-latka. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak alarm wszczęły inne dzieci.

Muzeum Auschwitz chce wyremontować dach komendantury byłego obozu

  • date_range 2021-05-30
Muzeum Auschwitz zamierza przeprowadzić remont dachu budynku, w którym, w czasie istnienia niemieckiego obozu, zlokalizowana była komendantura. Placówka ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót. Termin składania ofert upływa 11 czerwca.

Są pieniądze na na rozbudowę parku w pobliżu byłego obozu Auschwitz

  • date_range 2021-05-30
Park nieopodal byłego niemieckiego obozu Auschwitz zostanie poszerzony w br. tak, by powstało naturalne przejście między Miejscem Pamięci a osiedlem. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego – podał magistrat w Oświęcimiu.

Podejrzany o podpalenia piwnic w Kętach w rękach policji

  • date_range 2021-05-28
37–letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o pięć podpaleń piwnic i drzwi garażu w rodzinnym mieście, zatrzymali policjanci. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia – poinformowała w piątek rzecznik oświęcimskich policjantów asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Biskup-senior Tadeusz Rakoczy ukarany przez Stolicę Apostolską

  • date_range 2021-05-28
Jest decyzja Stolicy Apostolskiej w sprawie biskupa seniora Tadeusza Rakoczego, byłego ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej. Jak poinformowała w komunikacie Archidiecezja Krakowska, biskup ma zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach oraz spotkaniach publicznych. Nie może uczestniczyć w zebraniach plenarnych Konferencji Episkopatu Polski, musi też z prywatnych środków wpłacić "odpowiednią sumę" na rzecz Fundacji Świętego Józefa, która pomaga ofiarom nadużyć.

Olkusz: 37-latka przez kilka miesięcy kradła w drogerii

  • date_range 2021-05-28
Towar o wartości ponad 6 tysięcy złotych z jednej z drogerii ukradła mieszkanka Olkusza. 37-latka przez kilka miesięcy podczas używania kasy samoobsługowej skanowała tylko część produktów, które miała w koszyku. Część pakowała do torby. Były to kosmetyki, artykuły higieniczne i żywność dla dzieci.

Makabryczne odkrycie w Chrzanowie

  • date_range 2021-05-28
W jednym z bloków odkryto ciało 42-letniego mężczyzny. Służby wezwali lokatorzy, którzy od kilku dni nie widzieli sąsiada.

Oświęcim: wykup mieszkań komunalnych z 30% bonifikatą do końca maja

  • date_range 2021-05-28
Tylko do końca maja mieszkańcy Oświęcimia mogą składać wnioski o wykup mieszkania z 30-procentową bonifikatą. Taką sprzedażą objęte są lokale komunalne we wspólnotach mieszkaniowych oraz w jednym z bloków przy ulicy Nideckiego. Cena za metr po bonifikacie to około 2900 złotych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię