Radio Kraków

Forum Ekonomiczne 2015

Dziennikarze o XXV Forum Ekonomicznym: "Tu nie można nie być"

  • date_range 2015-09-10
XXV Forum Ekonomiczne okazuje się jednym z najważniejszych spotkań w całej historii tej imprezy - taką opinię w Krynicy słychać nieustannie. W tym roku jego uczestnicy stanęli nie tylko w obliczu kampanii wyborczej, lecz również narastającego kryzysu migracyjnego. Ten ostatni całkowicie zdominował tegoroczne Forum.

Premier Ewa Kopacz: "Przyjęcie do Polski uchodźców to test na naszą przyzwoitość"

  • date_range 2015-09-10
"Powinniśmy nad tymi uchodźcami się pochylić. U nas szukają schronienia, a u siebie mogą po prostu zginąć" - tak na Forum Ekonomicznym w Krynicy mówiła premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu przekonywała, że mówienie o obowiązkowych kwotach jedynie uwłacza uciekinierom. Podczas spotkania dodała, że nasz kraj przyjmie uciekinierów Syrii, a nie emigrantów zarobkowych, bo jak tłumaczyła, Polski to nas nie stać.

Nagroda dla J. Kaczyńskiego została przyznana jednogłośnie? Marek Sowa zaprzecza

  • date_range 2015-09-09
- Decyzja o przyznaniu nagrody Forum Ekonomicznego dla Jarosława Kaczyńskiego nie zapadła jednogłośnie. Na tę kandydaturę głosowało 9 z 34 osób - tak o przyznanym we wtorek wyróżnieniu w kategorii Człowiek Roku 2014 mówił w Radiu Kraków Marek Sowa, marszałek Małopolski.

XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy

  • date_range 2015-09-09
Kwestie bezpieczeństwa w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy, ekspansja państwa islamskiego, niestabilność w Afryce Północnej i zwiększony napływem imigrantów. Do tego kwestia demografii oraz kryzys strefy euro - to główne tematy debat podczas jubileuszowego XXV Forum Ekonomicznego.

Beata Szydło: "Niemcy próbują szantażować Europę. To ich problem"

  • date_range 2015-09-09
- Europa jest nieprzygotowana na przyjęcie uchodźców - oceniała na antenie Radia Kraków Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera. Jej zdaniem Unia próbuje przerzucać odpowiedzialność w tej sprawie na poszczególne państwa. "Nawet jeśli zadeklarujemy, że będziemy przyjmować uchodźców, nie rozwiążemy problemu tych ludzi" - mówiła Beata Szydło w porannej rozmowie Radia Kraków.

Jarosław Kaczyński "Człowiekiem Roku 2014" Forum Ekonomicznego

  • date_range 2015-09-08
Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości "Człowiekiem Roku 2014" - wyróżnienie to jednogłośnie przyznała mu Rada Programowa Forum Ekonomicznego. Forum przyznaje także wyróżnienia w kategoriach: Firma Roku, Organizacja Pozarządowa oraz Nowa Kultura Nowej Europy. Tę ostatnią nagrodę otrzymał prof. Jacek Purchla, dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.

Co nas czeka na XXV Forum Ekonomicznym? Eksperci są podzieleni

  • date_range 2015-09-08
Bezpieczeństwo, wzrost gospodarczy oparty m.in. na przemysłach innowacyjnych - taka ma być strategia rozwoju dla Europy do 2020 roku. Tymczasem tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy przebiegać będzie w cieniu pogłębiającego się kryzysu migracyjnego oraz rozpędzającej się kampanii wyborczej.

Ruszyło jubileuszowe Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju

  • date_range 2015-09-08
W Krynicy ruszyło Forum Ekonomiczne - doroczne spotkanie ekonomistów, przedsiębiorców i polityków. Pierwszego dnia wieczorem Rada Programowa Forum jednogłośnie wybrała "Człowieka Roku 2014". Został nim prezes Prawa i Sprawiedliwosci Jarosław Kaczyński

Młodzi liderzy po raz kolejny opanowują Nowy Sącz

  • date_range 2015-09-07
Spotkają się z czołowymi politykami, ekonomistami i szefami ponadnarodowych korporacji. Młodzież z ponad 30 państw Europy i Azji zjechała dziś do Nowego Sącza, by wziąć udział w Forum Ekonomicznym Młodych Liderów. W imprezie, która od 10 lat towarzyszy krynickiemu Forum Ekonomicznemu co roku bierze udział około 350 osób.

Nowe wyzwania dla Europy na XXV Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju

  • date_range 2015-09-07
Nowe wyzwania, przed jakimi stanęła Europa w dziedzinie bezpieczeństwa w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy, ekspansją państwa islamskiego, niestabilnością w Afryce Północnej i zwiększonym napływem imigrantów, spowodowały, że po raz pierwszy podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju poruszone zostaną kwestie bezpieczeństwa. Motto tegorocznej konferencji, "Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości" nawiązuje do wyzwań przed jakim stoi Stary Kontynent w obliczu zagrożeń zewnętrznych i braku stabilności polityczno-gospodarczej wewnątrz Unii Europejskiej.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię