Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nagroda dla J. Kaczyńskiego została przyznana jednogłośnie? Marek Sowa zaprzecza

  • Aktualności
  • date_range Środa, 2015.09.09 09:37 ( Edytowany Niedziela, 2021.05.30 23:01 )
- Decyzja o przyznaniu nagrody Forum Ekonomicznego dla Jarosława Kaczyńskiego nie zapadła jednogłośnie. Na tę kandydaturę głosowało 9 z 34 osób - tak o przyznanym we wtorek wyróżnieniu w kategorii Człowiek Roku 2014 mówił w Radiu Kraków Marek Sowa, marszałek Małopolski.

Fot.P. Krawczyk/krakow.pl

Jarosław Kaczyński "Człowiekiem Roku 2014" Forum Ekonomicznego w Krynicy

- Mówienie, że decyzja była jednogłosna to nadużycie, bo kolejna z kandydatur otrzymała zaledwie dwa głosy mniej. Nie kwestionuję wyników głosowania Rady Programowej. Każdy waży argumenty sam. Ja oddałem głos na kogo innego. Wydaje mi się, że pan Jarosław Kaczyński w roku 2014 nie zrobił nic szczególnego. Poniósł kolejne dwie porażki. Fakt, że w mniejszych rozmiarach, ale jednak porażki - tłumaczy Sowa.

 

O jednogłośnym wyborze Człowieka Roku mówił ogłaszający werdykt redaktor naczelny tygodnika "W Sieci" Jacek Karnowski, za nim słowa te powtórzyli też sam Jarosław Kaczyński i media. Dopiero wtedy spotkało się to z reakcją niektórych członków Rady Programowej.

"To absurdalna decyzja Forum Ekonomicznego" - tak o przyznaniu nagrody Człowieka Roku 2014 roku Jarosławowi Kaczyńskiemu mówi lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Ryszard Petru, obecny na Forum Ekonomicznym, w rozmowie z dziennikarzami nie krył, że jego zdaniem Jarosław Kaczyński nie zasłużył na takie wyróżnienie: "Jedyną jego aktywnością gospodarczą jest to, że kiedyś ukradł księżyc. Zamiast konta ma kota. Jest to osoba, która w ogóle nie kojarzy się z gospodarką, co więcej nigdy nie działała na rzecz gospodarki. To absurd. Być może Jarosław Kaczyński nagrodę dostał za to, że Andrzej Duda wygrał wybory". 

Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości otrzymał nagrodę "Człowiek Roku 2014". To wyróżnienie przyznała mu Rada Programowa Forum Ekonomicznego. Nagrodę prezesowi Prawa i Sprawiedliwości wręczono we wtorek wieczorem podczas pierwszego dnia Forum.

 

 

 

RK/IAR/ko

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię