Radio Kraków

Smog

Jak się oddycha w Nowym Targu?

Nowy Targ pozostaje liderem. Nawet kilkukrotne przekroczenia norm jakości powietrza to w stolicy Podhala niestety standard. W piątek stan jakości powietrza jest średni lub zły. Mobilne płuca, które w ramach akcji "Małopolska bez smogu" postawiliśmy tam razem z Polskim Alarmem Smogowym i EkoMałopolską, w dwa dni zmieniły kolor z białego na szary.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Krakowie

Do północy w Krakowie obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza. Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM 10.

Małopolska bez smogu 2021. Czarny Dunajec

Czas na kolejną, tegoroczną odsłonę akcji "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe tygodnie, wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską będziemy badać jakość powietrza w wybranych miejscowościach, a także edukować. Czym oddychają mieszkańcy Nowego Targu?

Małopolska bez smogu 2021. Nowy Targ

Czas na kolejną, tegoroczną odsłonę akcji "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe tygodnie, wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską będziemy badać jakość powietrza w wybranych miejscowościach, a także edukować. Czym oddychają mieszkańcy Nowego Targu?

Czym oddychają mieszkańcy Mogilan i Czernichowa?

Podsumowanie pierwszego etapu akcji „Małopolska bez smogu”

Mieszkańcy Mogilan: źle oddycha się przez kiepskiej jakości kotły i palenie „byle czym”

Trwa akcja "Małopolska bez smogu" organizowana wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i EkoMałopolską. Aktualnie sprawdzamy jakość powietrza w Czernichowie i Mogilanach. Jak oddycha się w tej drugiej gminie i jak wygląda wymiana pieców?

Kiedy Małopolska zamierza uwolnić się od smogu?

Trwa akcja Małopolska Bez Smogu, którą jak co roku prowadzimy wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską. Dziś pytamy, ile zostało pieców do wymiany, kiedy Małopolska zamierza uwolnić się od smogu i przypominamy, z jakich programów można skorzystać, aby uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca. O tym wszystkim Maciej Skowronek rozmawiał z Piotrem Łyczko, wicedyrektorem departamentu środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

„Mobilne płuca” pokażą, czym oddychają mieszkańcy Czernichowa

Jakim powietrzem oddychają mieszkańcy podkrakowskiego Czernichowa? To sprawdzamy w ramach kolejnej odsłony akcji Małopolska bez smogu, którą Radio Kraków prowadzi wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i EkoMałopolską. Do 23 listopada ustawiony w gminie pyłomierz będzie badał jakość powietrza, a model płuc pokaże, jakie zanieczyszczenia każdego dnia wdychają mieszkańcy.

Dziś obchodzimy Dzień Czystego Powietrza

To okazja, by przypomnieć o tym, ile jeszcze zostało do zrobienia, aby zdrowo oddychać. W Małopolsce - według szacunków - do wymiany zostało ponad 300 tysięcy starych, zatruwających powietrze pieców węglowych. Dokładna liczba nie jest znana - przyznają władze województwa. Będzie to wiadome dopiero wtedy, kiedy zbierze się deklaracje właścicieli domów.

Trwa akcja Małopolska bez smogu 2021

Chodzi o to, by przede wszystkim edukować. Wspólna akcja Radia Kraków, Polskiego Alarmu Smogowego i Eko Małopolski rozkręciła się na dobre. W ramach projektu "Małopolska Bez Smogu" od rana można śledzić pomiary pyłu zawieszonego PM 10 w dwóch miejscowościach pod Krakowem: w Czernichowie i Mogilanach.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię