Radio Kraków

Remonty dróg w Małopolsce

Szybsza podróż pod Tatry. W październiku oficjalne otwarcie nowego odcinka Zakopianki

Mamy dobre wiadomości dla kierowców podróżujących Zakopianką! Od października przejedziemy nowym fragmentem tej trasy, między Rdzawką i Nowym Targiem. To 16-ilometrowy odcinek z bezkolizyjnymi węzłami drogowymi i wiaduktami. Na razie kierowcy mają do dyspozycji jeden pas ruchu w każdym kierunku, w przyszłości będą to dwa pasy.

GDDKiA ma rozwiązanie na kilometrowe korki na drodze krajowej w Wieliczce

Jest przetarg na budowę węzła drogowego w Wieliczce, który upłynni ruch na wyjeździe z miasta i poprawi bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 94! Wykonawca będzie miał ponad dwa lata (nie wliczając okresu zimowego) na wykonanie prowadzonego przy współpracy z samorządem zadania.

Droga krajowa 28 na odcinku Zator – Wadowice zostanie rozbudowana

Rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku z Zatora do Wadowic stała się realna. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał Program Inwestycji, w którym uwzględniono tę trasę.

Utrudnienia na drodze olkuskiej w Bolesławiu i na ulicy Ludźmierskiej w Nowym Targu

Przez tydzień drogowcy będą układać nową nawierzchnię na drodze krajowej między Olkuszem a Dąbrową Górniczą. Droga zostanie zwężona do jednego pasa, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Roboty mają być prowadzone od 6 do 22.

Budowa odcinka S7. Kolejne zmiany w rejonie ul. Ujastek Mogilski

Od czwartku obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na połączeniu drogi ekspresowej S7 i ul. Ujastek Mogilski w Krakowie. Funkcjonować ona będzie do końca 2023 roku.

Nocne remonty nawierzchni w Zabierzowie i Krzeszowicach na DK79

Uwaga, kierowcy! Utrudnienia na DK79 w Zabierzowie i Krzeszowicach. W ciągu najbliższych nocy zaplanowano tam remonty nawierzchni.

Zielone światło dla zachodniej obwodnicy Zielonek

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla pierwszego fragmentu zachodniej obwodnicy Zielonek k. Krakowa. Inwestycję realizuje firma Strabag Infrastruktura Południe za prawie 123,3 mln zł.

Remont na Drodze do Białego w Zakopanem

Zgodnie z zapowiedziami dziś ma się rozpocząć remont na Drodze do Białego w Zakopanem.

Zmiana organizacji ruchu na DK52 w Biertowicach

Uwaga, kierowcy! 29 marca drogowcy wprowadzą zmianę organizacji ruchu na DK52 w Biertowicach, na skrzyżowaniu z DW956.

W Nowym Sączu powstanie nowy most na Dunajcu

Wojewoda Małopolski oraz marszałek województwa podpisali umowę na dofinansowanie połączenia drogi krajowej nr 87 z drogą wojewódzką nr 969, czyli tras ze Starego do Nowego Sącza. W ramach tej inwestycji powstanie także nowa przeprawa na Dunajcu.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię