Igrzyska Europejskie 2023

Igrzyska Europejskie - złoty medal Krasonia w kickboksingu

Kickbokser Robert Krasoń (86 kg) wygrał w Myślenicach z reprezentantem Hiszpanii Mohammedem Hamdim Hajjim w finale i zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich w formule full contact. To 50. i ostatni medal biało-czerwonych w tej imprezie.

Witold Kozłowski: Na podsumowania Igrzysk Europejskich jest za wcześnie

Za nami wielkie emocje sportowe, jeśli chodzi o konkursy skoków narciarskich na igielicie w Zakopanem. Łącznie odbyły się cztery konkursy indywidualne i jeden drużyn mieszanych na Średniej i Wielkiej Krokwi. Światowa czołówka zawodników i zawodniczek z całej Europy przyciągnęła na trybuny skoczni sporo kibiców każdego dnia.

Igrzyska Europejskie - brązowy medal Polaków w deblu w teqballu

Adrian Duszak i Marek Pokwap zdobyli w Krakowie brązowy medal w deblu Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w teqballu. W meczu o trzecie miejsce wygrali po zaciętej końcówce z Rumunami Aporem Gyoergydeakiem i Szabolcsem Ilyesem 2:1 (12:1, 8:12, 12:10).

Igrzyska Europejskie – srebrny medal Zwolińskiej w C1 w kajakarstwie górskim

Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w konkurencji C1. Na krakowskim torze "Kolna" zwyciężyła Niemka Elena Lilik, a trzecia była Brytyjka Mallory Franklin.

Nietypowa strefa kibica w Podegrodziu koło Nowego Sącza

W ostatnim dniu Igrzysk Europejskich o medale walczyć będą sportowcy w takich dyscyplinach jak boks, kajakarstwo górskie, kickboxing czy strzelectwo. Zmagania zawodników można śledzić na małopolskich arenach, w telewizji i w strefach kibica. Nietypowa strefa działa od piątku w Podegrodziu koło Nowego Sącza.

Igrzyska Europejskie - zwycięstwo Kubackiego na Wielkiej Krokwi

Dawid Kubacki wygrał konkurs skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich. Na podium stanęli też Austriak Jan Hoerl i Niemiec Philipp Raimund. Piotr Żyła był siódmy, Aleksander Zniszczoł 10., Paweł Wąsek 15., a Kamil Stoch 29.

Igrzyska Europejskie - brązowy medal polskiego debla kobiet w teqballu

Alicja Bartnicka i Ewa Kamińska zdobyły na Rynku Głównym w Krakowie brązowy medal Igrzysk Europejskich oraz mistrzostw Europy w rywalizacji deblistek w teqballu. W meczu o trzecie miejsce Polki pokonały Francuzki Amelie Julian i Elisę Lanche 2:0 (12:9, 12:10).

Igrzyska Europejskie – Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal w kajakarstwie górskim K1

Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy na krakowskim torze "Kolna" w konkurencji K1. Zwyciężyła Niemka Richarda Funk, a trzecia była Czeszka Tereza Fiserova. Bliska medalu była Natalia Pacierpnik, która zajęła czwartą lokatę.

Igrzyska Europejskie - w piątek trzy brązowe medale Polaków

Trzy brązowe medale zdobyli w piątek polscy sportowcy w Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Trzecie miejsce w teqballu zajęli w mikście Marek Pokwap i Alicja Bartnicka, a w boksie - Mateusz Bereźnicki i Elżbieta Wójcik.

Igrzyska Europejskie - brązowy medal polskiego miksta w teqballu

Marek Pokwap i Alicja Bartnicka zdobyli na Rynku Głównym w Krakowie brązowy medal w rywalizacji mikstów Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w teqballu. W decydującym meczu wygrali z Czechami Lukasem Flaksem i Gabrielą Zachovą 2:0 (12:6, 12:10).