Radio Kraków

Smog

Krakowski Alarm Smogowy zapytał mieszkańców Małopolski, jak im się oddycha

  • date_range 2016-09-02
Małopolanie nie mają wątpliwości - powietrze w regionie jest brudne. Krakowski Alarm Smogowy zapytał mieszkańców Małopolski jak postrzegają jakość powietrza w regionie. Z ankiety wynika, że 81 procent Małopolan ocenia stan powietrza jako zły lub bardzo zły.

Nietypowa studniówka w Krakowie. Od stu dni w stolicy Małopolski nie było smogu

  • date_range 2016-08-31
W tym tygodniu płuca krakowian obchodzą swoje święto. Przez 100 dni w Krakowie nie było smogu! Od wiosny poziom zanieczyszczeń utrzymuje się w normie.

Krakowski magistrat przeprowadzi własne badanie powietrza w mieście

  • date_range 2016-08-10
Krakowski Urząd Miasta postanowił przeprowadzić własne badanie dotyczące stanu powietrza w mieście. To już kolejna taka analiza, swój raport na ten temat co trzy lata aktualizuje między innymi Urząd Marszałkowski. Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska, Ewa Olszowska-Dej, w rozmowie z Kroniką Krakowską stwierdziła, że te analizy "są mało wiarygodne". Jak prostuje jednak Witold Śmiałek, prezydencki doradca do spraw jakości powietrza, nowa analiza ma być uzupełnieniem dla znanych już opracowań. Pojawiają się jednak pytania, czy kolejne badanie jest potrzebne?

Kraków: za nami kolejne pół roku działania Programu Ograniczania Niskiej Emisji

  • date_range 2016-07-18
Jest lepiej, niż w poprzednich latach, ale wciąż pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Urząd Miasta Krakowa podsumował kolejne pół roku działania Programu Ograniczania Niskiej Emisji, czyli dofinansowania z miejskiej kasy wymiany domowych pieców węglowych. Tylko do połowy lipca złożonych zostało ponad 2 tysiące trzysta wniosków o udzielenie wsparcia finansowego. Udzielono też dwa i pół tysiąca dotacji o łącznej wartości pięćdziesięciu milionów złotych. To niemal dwa razy więcej niż w pierwszej połowie ubiegłego roku.

Polskie miasta apelują o skuteczne narzędzia prawne do walki ze smogiem

  • date_range 2016-07-07
Włodarze 16 polskich miast podpisali w czwartek w Krakowie apel do władz państwowych, w którym wnoszą o podjęcie prac legislacyjnych mających na celu stworzenie skutecznych i kompleksowych narzędzi prawnych do walki ze smogiem.

Prezydent Krakowa: dbałość o zieleń sposobem walki ze smogiem

  • date_range 2016-07-04
Dbałość o zieleń miejską jest jednym ze sposobów walki ze smogiem - przyznał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu działalności Zarządu Zieleni Miejskiej w stolicy Małopolski.

Gmina Kraków i Tauron wspólnie na rzecz ograniczenia niskiej emisji

  • date_range 2016-06-24
W Krakowie do wymiany jest jeszcze około dwudziestu tysięcy pieców węglowych. Trzeba zdążyć do 2019 roku. Władze miasta podpisały umowę z Tauronem, która ma to zadanie ułatwić. Mieszkaniec nie będzie musiał już załatwiać uciążliwych formalności.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w województwie ruszył projekt LIFE

  • date_range 2016-06-22
Ponad 70 milionów złotych otrzymają małopolskie gminy na walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w województwie ruszył projekt LIFE. Zakłada on między innymi stworzenie sieci eko-doradców, którzy zadbają o przygotowanie i realizację lokalnych programów ochrony powietrza.

Czterokrotnie przekroczone normy powietrza to efekt awarii pyłomierza? Komentarz WIOŚ i KAS

  • date_range 2016-06-16
Czy w środę doszło do awarii pyłomierza w Nowej Hucie? Tak odczyty ze stacji pomiarowej przy ul. Bulwarowej komentuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Punkt pomiaru, zlokalizowany przy nowohuckim kombinacie, wskazywał czterokrotne przekroczenie dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń.

Krakowscy radni PO kierują apel do ministra środowiska ws. programu LIFE

  • date_range 2016-04-13
Krakowscy radni Platformy Obywatelskiej apelują do ministra środowiska w sprawie programu LIFE. Rezolucja trafiła na środową sesję Rady Miasta. LIFE miał pomóc Małopolsce walczyć ze smogiem, między innymi dzięki ekodoradcom. Ostatecznie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wycofał się z przyznania 20 milionów złotych na ten cel.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię