Radio Kraków

oszczędzanie energii

W tarnowskim Pałacu Młodzieży wprowadzono program oszczędnościowy

To jedna z wielu instytucji miejskich, która z powodu budżetowych ograniczeń związanych z rosnącą inflacją musiała wprowadzić restrykcyjne regulaminy związane ze zużyciem energii. Nie wszystkie zalecania magistratu mogliśmy spełnić - przyznaje Jerzy Kosiba, dyrektor tarnowskiego Pałacu Młodzieży.

Nauczanie zdalne na małopolskich uczelniach ma pomóc w oszczędzaniu energii

Na niektóre małopolskie uczelnie częściowo wracają zajęcia zdalne, ale tym razem nie z powodu pandemii, ale ustawowej konieczności zaoszczędzenia w grudniu co najmniej 10 procent energii w stosunku do średniego zużycia w grudniu 2018 i 2019 roku. Obowiązek oszczędności energii dotyczy również m.in. urzędów, kin, teatrów czy sądów.

Kraków nie wyłączy w nocy ulicznych latarni

Jak informuje magistrat, zaważyły względy bezpieczeństwa i brak możliwości takiego wygaszenia latarni, by czynne były te oświetlające newralgiczne miejsca, takie jak skrzyżowania czy przejścia dla pieszych.

Muzeum Krakowa ogranicza działalność z powodu oszczędności energii

Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia w funkcjonowaniu wszystkich oddziałów. W wybrane dni placówki pozostaną zamknięte, zespół przejdzie na pracę zdalną, na miejscu nie odbędą się także wydarzenia zewnętrzne.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji szuka oszczędności

Rosnąca inflacja i wzrastające niemal z dnia na dzień ceny energii to nie są łatwe warunki do działania dla utrzymywanych z miejskich budżetów instytucji kultury czy sportu. W takich realiach trudno związać miesięczne wydatki z zaplanowanymi na początku roku przychodami. Jak w takich warunkach radzi sobie Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Kraków: w ramach oszczędności krótszy czas działania urzędu miasta

Od 5 grudnia Urząd Miasta Krakowa skraca godziny obsługi mieszkańców w oddziałach Urzędu Miasta przy al. Powstania Warszawskiego, na osiedlu Zgody i przy ulicy Wielickiej. To kolejny element planu oszczędzania energii elektrycznej przez samorząd. Do tej pory wiele spraw urzędowych można było załatwiać do godziny 18.

Po 23 w Olkuszu gasną światła. Do podobnego kroku szykują się kolejne samorządy. Co na to mieszkańcy? ANKIETA

  • date_range 2022-10-25
Samorządy gaszą światło. W związku z cenami i obowiązkiem ograniczenia zużycia energii o 10 procent kolejne gminy decydują się na wyłączenie oświetlenia ulicznego. Tak jest już w Starym Sączu, Kluczach, Łapszach Niżnych i Szaflarach na Podhalu. Z większych miast na wyłączenie oświetlenia ulicznego nocą zdecydował się też Olkusz.

Poronin wymieni oświetlenie uliczne. Szaflary i Rabka wyłączają lampy

W ramach oszczędności energii elektrycznej Gmina Poronin wymieni całe oświetlenie uliczne na ledowe. Gmina Szaflary oraz Gmina Rabka-Zdrój ograniczają nocne oświetlenie ulic. W Szaflarach latarnie zgasną o godz. 22., a w Rabce-Zdroju ulice będą oświetlone do północy.

Właścicieli stacji narciarskich liczą na rządowe wsparcie

Właścicieli stacji narciarskich uważnie wsłuchują się w zapowiedzi rządu dotyczące wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chodzi o objęcie także tego sektora narzędziami, które mają złagodzić skutki wzrostu cen energii.

Uniwersytet Jagielloński: będzie nauczanie zdalne, żeby zaoszczędzić na prądzie

Rektor zarządził zdalną naukę od 29 października do 6 listopada - czyli w tym okresie, kiedy wypada uroczystość Wszystkich Świętych i część dni jest wolna. Podobnie będzie tuż przed i po okresie świąt Bożego Narodzenia. Jak zaznaczają władze UJ - uczelnia dostała ofertę na dostawę prądu wyższą o 700 procent. To o 154 miliony więcej niż płaci obecnie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię