"W związku z ogromnym wzrostem kosztów energii elektrycznej oraz regulacjami prawnymi nakładającymi na organy administracji publicznej obowiązek ograniczenia jej zużycia, Urząd Gminy Nowy Targ informuje o planowanym wyłączeniu w godzinach nocnych oświetlenia ulicznego” – brzmi komunikat Urzędu Gminy Nowy Targ.
Jak przekazał PAP wójt Smarduch, w 2021 roku gmina Nowy Targ płaciła 0,34 zł za 1 kW energii elektrycznej, a obecnie cena ta wynosi 2,3 zł.
„Rozstrzygnięty przetarg opiewał na jeszcze większą kwotę, ale go unieważniliśmy ponieważ nie byliśmy w stanie podjąć takiego zobowiązania na trzy lata. W ubiegłym roku za zużycie energii elektrycznej zapłaciliśmy 700 tys. zł, natomiast obecnie przeliczyliśmy, że rachunek wyszedłby 4,9 mln zł. Skalkulowaliśmy, że dzięki czasowemu wyłączeniu oświetlenia ulicznego zaoszczędzimy w granicach od 60 – 70 tys. zł, ale za to krótsze oświetlenie ulic i tak zapłacimy trzy razy więcej, niż w całym ubiegłym roku, gdy oświetlaliśmy ulice bez nocnej przerwy” – powiedział PAP wójt gminy Nowy Targ.
Gmina Nowy Targ obejmuje 21 sołectw. Oświetlenie uliczne w poszczególnych wsiach będzie wyłączone sukcesywnie począwszy od 3 października. Latarnie będą wyłączone w godzinach od 22. - 5., natomiast będą świeciły od zmierzchu do godz. 22. oraz od godz. 5. do świtu.
- A
- A
- A
Gmina Nowy Targ wyłączy oświetlenie uliczne; rachunki wzrosły o 700 proc.
W związku z drastycznym wzrostem kosztów energii elektrycznej Urząd Gminy Nowy Targ podjął decyzję o wyłączaniu oświetlenia ulicznego w godzinach od 22 do 5. Rachunki wzrosły o 700 proc. – powiedział PAP wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch.
crop_free
1
/ 35
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
13:24
Akcja Sznurek po raz piętnasty na Rynku Głównym w Krakowie
-
13:09
"Las uczy dystansu" - reportaż Ewy Szkurłat
-
12:58
Minister sprawiedliwości o Romanowskim i Ziobrze: Węgrzy badają legalność ich wyjazdu
-
12:31
86. rocznica pierwszego transportu do Auschwitz. Uroczystości w Tarnowie
-
12:25
Serial "Prisoner". Czysty serial akcji
-
12:24
Za chwilę lato, a w Tatrach spadł śnieg. IMWG: to nie jest anomalia
-
12:14
Prof. Pyrć: „Mamy gigantyczny potencjał, ale nie walczymy o swoje talenty”
-
12:12
Myśliwce F-35 przeleciały nad Wawelem
-
12:07
Rozpoczyna się Małopolski Wyścig Górski. Kolarze wystartują dziś z Wieliczki
-
12:01
"Człowiek czuje się bezpiecznie, kiedy ma obok siebie prawdziwych przyjaciół"
-
11:55
Wielu kandydatów, żmija lewantyńska, haniebne słowa i Parada Smoków. Co Wyczynem, co Blamażem?
-
11:18
8.Potknij się o Jazz
-
10:58
Prawie połowa projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Krakowa została odrzucona
-
10:45
Myśliwce F-35 przeleciały nad Krakowem. Oglądały to tłumy mieszkańców
-
10:39
Sztuczna Inteligencja identyfikuje rysie w parkach narodowych
-
10:18
Prokuratura sprawdza doniesienia o nieprawidłowościach w szpitalu w Wadowicach. "Kwoty nieznajdujące uzasadnienia"
-
09:44
Mundial 2026 rozpoczęty: pewny krok Meksyku i emocjonujący powrót Korei Południowej
-
10:45
Kraków dr Moniki Widzickiej - odc. VIII - "Muzyka w salonie”
-
23:00
Iza Konar
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze