Radio Kraków

Nasze akcje

„Nasza kolęda” – bożonarodzeniowy koncert Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" w Radiu Kraków

Lidia Jazgar, Beata Rybotycka, Basia Stępniak-Wilk i Jacek Wójcicki, wspólnie z laureatami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, pod muzycznym kierownictwem Andrzeja Zaryckiego, zaśpiewają dla Państwa najpiękniejsze polskie kolędy. O poetycki akcent wydarzenia zadbają Anna Dymna i Maciej Musiał. Wyjątkowy bożonarodzeniowy koncert „Nasza kolęda” przygotowany przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko, który nagrany został w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków, to 14 najpiękniejszych kolęd i pastorałek, przeplatanych świąteczną poezją, wykonanych przez krakowskich artystów, finalistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz chóry przy akompaniamencie orkiestry. Do wysłuchania koncertu zapraszamy w drugi dzień Świąt o godz. 17.05.

Wycisz się – oddychaj – patrz na ptaki!

7 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Maciejem Zdziarskim, autorem książki „Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia”, ukazującej się właśnie nakładem Wydawnictwa ZNAK Horyzont. Spotkanie poprowadzi red. Marzena Florkowska, a gościnnie wystąpi Basia Stępniak-Wilk. Wstęp wolny!

95 lat Radia Kraków - za nami jubileuszowy koncert!

Koncert jubileuszowy odbył się 23 września na scenie Kina Kijów. Wystąpili: Andrzej Budz, Hanka Wójciak z Przyjaciółmi oraz gwiazda wieczoru – zespół Kroke, który przedpremierowo zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty „Loud Silence”. Całość poprowadził nasz muzyczny dziennikarski duet: Agnieszka Barańska i Tomasz Buszewski.

Wakacyjne Skarby Małopolski - Oświęcim

Letnia trasa Radia Kraków zmierza na zachód. W najbliższy piątek z programem Co Niesie Dzień - Wakacyjne Skarby Małopolski odwiedzimy Oświęcim - Miasto Pokoju. Miasto ma ośmiowiekową, bogatą tradycję, z której mieszkańcy mogą być dumni.

Nowoczesny folk, jazz i blues – Kraków Street Band na Letniej scenie Radia Kraków

Zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Od kilku lat nie zwalnia tempa i zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zagrał niezliczoną ilość koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych, a ich płyta „Going Away” otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country. 7 sierpnia o godz. 17.00 na Letniej scenie Radia Kraków wystąpił Kraków Street Band.

Radio Kraków w Muzeum Tatrzańskim

Specjalny program w ramach obchodów stulecia gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego, budynku, który stał się symbolem życia intelektualnego naukowego i kulturalnego całego regionu.

Film "Nowy Targ - Miasto Sów"

UWAGA: pokaz został odwołany. Film "Nowy Targ - Miasto Sów" to efekt pięcioletniej pracy w postaci obserwacji, tropienia, odkrywania zwyczajów tych nocnych ptaków. Finalne dzieło w postaci filmu "Nowy Targ Miasto Sów" miało swoją premierę 17 czerwca nad Dunajcem. Oczom krakowskich widzów chcemy je pokazać na dziedzińcu (lub w razie niepogody w Studiu S-5) w Radiu Kraków 30 lipca o 20.00.

Agnieszka Banaś z zespołem na "Letniej scenie Radia Kraków"

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Inspiruje się muzyką poetycką, piosenką literacką, aktorską, muzyką ludową i muzyką świata. Agnieszka Banaś na Letniej scenie Radia Kraków.

Ania Sama z Live Bandem na „Letniej scenie Radia Kraków”

Ania Sama, czyli Anna Maciejczyk na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jest autorką kompozycji i tekstów. Do pracy zaprasza doświadczonych artystów i producentów: do tej pory współpracowała m.in. z Patrickiem The Panem, Hyper Son, Szymonem Piotrowskim, Michałem Sarapatą czy Olgą Czyżykiewicz. Na swoim koncie ma album „Śnienie”, który ukazał się w czerwcu ubiegłego roku. Jest stypendystką Urzędu Miasta Krakowa 2022. Obecnie pracuje nad nowym materiałem. Podczas koncertu na „Letniej scenie Radia Kraków” towarzyszyć jej będą znakomici muzycy: Jarek Jurkiewicz na gitarze, znany z duetu Jarząbek - Jurkiewicz, Władek Foltyński na basie, Kajetan Pietrzak na perkusji, Mateusz Krystian na klawiszach. Wraz z zespołem Ania Sama wykonała piosenki z płyty „Śnienie” oraz kilka nowych kompozycji, które jeszcze nie zostały opublikowane.

Wakacyjne Skarby Małopolski w Rabce-Zdroju

Za nami Gorlice - Miasto Światła i Nowy Targ - Miasto Sów. Gdzie dalej wiedzie letnia trasa Radia Kraków? Do Rabki-Zdroju - Miasta Dzieci.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię