Radio Kraków

Meleksy w Krakowie

Jest szansa na koniec sporu pomiędzy kierowcami meleksów i urzędnikami. Będzie wspólny plan

  • date_range 2016-06-27
Na poniedziałkowym spotkaniu obie strony uzgodniły w jaki sposób rozwiązać trwający od długiego czasu spór, który przybrał na sile w ostatnich dniach. Przypomnijmy, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu opracował nową organizację ruchu w ścisłym centrum Krakowa, w świetle której meleksy nie mogłyby poruszać się ulicami: św. Anny, Bracką, Gołębią i Wiślną. Przedsiębiorcy nie chcieli się na to zgodzić.

Wciąż brak porozumienia między władzami miasta i kierowcami meleksów. Następne spotkanie w przyszłym tygodniu

  • date_range 2016-06-21
Rozpędzone meleksy stwarzają zagrożenie - takie są wnioski z analizy ruchu w ścisłym centrum Krakowa, przeprowadzonej na zlecenie ZIKiT-u. Dlatego urzędnicy chcą zamknąć dla tych pojazdów kilka ulic niedaleko Rynku Głównego. Kierowcy meleksów spotkali się więc z dyrektorem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, żeby wypracować kompromis w tej sprawie. Efektów rozmów brak, zaplanowano za to kolejne spotkanie, które odbędzie się za sześć dni.

Kolejny protest kierowców meleksów w Krakowie. We wtorek spotkają się z urzędnikami w siedzibie ZIKiT

  • date_range 2016-06-20
W Krakowie odbył się protest kierowców meleksów. Ulicą Grodzką przejechało - według informacji organizatorów - około 80 elektrycznych pojazdów. Przedsiębiorcy protestowali przeciwko planom zamknięcia dla meleksów kilku ulic w ścisłym centrum: Wiślnej, Gołębiej, Brackiej i Franciszkańskiej.

Miasto skontrolowało część meleksów. Zanotowano ponad 70 wykroczeń

  • date_range 2016-05-06
Ponad 70 wykroczeń – takie są efekty kontroli meleksów, które wożą przyjeżdżających do Krakowa turystów. Część pojazdów nie spełnia norm technicznych, najwięcej mandatów policjanci wystawili jednak za brak trójkątów ostrzegawczych. Meleksy sprawdzane są m. in. z powodu przygotowywanego przez miasto audytu bezpieczeństwa w ścisłym centrum. Jego wyniki mają być znane w czerwcu.

Kraków: piątkowy protest kierowców meleksów został odwołany. Jest porozumienie z władzami miasta

  • date_range 2016-02-25
Jak dowiedziała się reporterka Radia Kraków, protest krakowskich kierowców meleksów został odwołany. W Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu zakończyło się spotkanie w tej sprawie. Ustalono, że kierowcy będą odbierać tymczasowe zezwolenia na wjazd do centrum i wspólnie ustalą reguły poruszania się meleksów po mieście.

Krakowscy kierowcy meleksów stawiają urzędnikom utlimatum. Nie będzie spotkania - będzie blokada

  • date_range 2016-02-25
Jeśli do piątku do godziny 12.00 władze miasta nie wyznaczą kierowcom meleksów terminu spotkania i rozmowy, po południu będą protestować. Zaplanowali pikietę urzędu a potem blokadę ulic w centrum miasta. To konsekwencja braku porozumienia w sprawie poruszania się meleksów po ścisłym centrum Krakowa.

W Krakowie zaostrza się konflikt między urzędnikami a kierowcami meleksów. Będzie blokada miasta?

  • date_range 2016-02-23
Kierowcy meleksów zapowiadają, że w najbliższy piątek zablokują miasto, jeśli urzędnicy nie spotkają się z nimi i obie strony nie dojdą do porozumienia. Urzędnicy zarzucają kierowcom meleksów że ci, bez pozwoleń wjeżdżają do strefy B. Po tym jak wojewoda unieważnił zarządzenie prezydenta ograniczające liczbę meleksów w centrum, kierowcy - decyzją urzędników - powinni się zgłaszać po nowe, tymczasowe zezwolenia na wjazd. Ci jednak nie zamierzają tego robić.

Prezydent Krakowa miał prawo zmniejszyć liczbę meleksów w centrum Krakowa

  • date_range 2016-02-15
W ubiegłym roku Jacek Majchrowski zdecydował o ograniczeniu wjazdu do ścisłego centrum miasta pojazdów. Zgodnie z tymi przepisami po centrum nie mogło jeździć więcej niż 65 meleksów na raz. W efekcie ich właściciele złożyli skargę do wojewody i zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. Wojewoda stanął po stronie właścicieli meleksów, a prokuratura: po stronie prezydenta.

Mieszkańcy dzielnicy Kazimierz protestują: dlaczego meleksy zajmują miejsca parkingowe i za to nie płacą?

  • date_range 2016-02-12
Mieszkańcy krakowskiego Kazimierza skarżą się, że meleksy na ulicy Halickiego zajmują miejsca, z których chcieliby korzystać również klienci okolicznych sklepów. Jeden ze słuchaczy Radia Kraków, pan Wiktor podkreśla, że pojazdy stoją tam wiele godzin i nie płacą za to, mimo że ten rejon jest objęty płatną strefą parkingową.

Krakowskie meleksy w kolorze "szlachetnego beżu"?

  • date_range 2013-05-28
Z centrum Krakowa zniknęli już "stacze" z reklamami, wcześniej ujednolicono wygląd i rozmiar ogrodków. Kolejne w porządkowaniu i upiększaniu centrum mają być meleksy. Wcześniej mówiono o ograniczeniu ich liczby, teraz mają też zmienić kolor. Na cenzurowanym są także stoiska z kwiatami.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię