Radio Kraków

koronawirus

Jak będziemy pracować po pandemii?

Oczekiwania pracowników mogą zmienić rynek pracy. Jakie wyzwania czekają rynek pracy? "Być może zapłacimy więcej za kontakt z żywym człowiekiem niż za relację w przestrzeni wirtualnej" - mówi prof. Jerzy Rosiński, psycholog biznesu z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym rozmawia Wioletta Gawlik.

Pierwsze dzieci na rehabilitacji pocovidowej w szpitalu w Prokocimiu

Pierwsi pojedynczy pacjenci zostali zapisani na rehabilitację pocovidową, uruchomioną przez Zakład Fizjoterapii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu. Ta oferta to odpowiedź placówki na rosnącą liczbę małych pacjentów z powikłaniami po COVID-19.

Członkowie Rady Medycznej przy premierze składają rezygnację

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii. W związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona; zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez premiera ministrowi zdrowia - poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

16 047 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 423 osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 16 047 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 423 osoby z COVID-19 – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,2 mln osób, zmarło ponad 101 tys. chorych.

Adam Niedzielski: polscy naukowcy odkryli gen odpowiedzialny za ciężki przebieg Covid-19

Udało się wskazać gen odpowiedzialny za predyspozycję do ciężkiego przechodzenia COVID-19. Konsekwencją tego odkrycia będzie stworzenie testu genetycznego szybko identyfikującego czy pacjent jest obciążony większym ryzykiem – powiedział w czwartek w Białymstoku minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wydłuża się czas oczekiwania na pochówek w Krakowie

Zwiększona liczba pogrzebów powoduje, że w Krakowie wydłuża się czas oczekiwania na pochówek. Aby temu zaradzić, Zarząd Cmentarzy Komunalnych zdecydował, że pochówki na cmentarzach Rakowickim i Prądnik Czerwony będą odbywały się również w soboty. Jednostka nie wyklucza, że podobnie decyzje zapadną też w sprawie pozostałych nekropolii.

16 878 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 481 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 16 878 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 481 osób z COVID-19 – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,2 mln osób, zmarło ponad 101 tys. chorych.

Od 1 lutego ważność certyfikatów covidowych zostanie skrócona do 9 miesięcy

Ważność Unijnych Certyfikatów COVID wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym, po dawce uzupełniającej i przypominającej, od 1 lutego skrócona będzie do 270 dni, czyli ok. 9 miesięcy. Wytyczne przygotowano na podstawie stanowiska Rady Medycznej. W grudniu ub. roku przepisy w tej sprawie przyjęła KE.

W Polsce wykryto 234 przypadki omikronu

W Polsce wykryto dotąd 234 przypadki zakażenia wariantem koronawirusa omikron. Najwięcej, bo ponad 60 przypadków, wykryto w woj. pomorskim i mazowieckim – poinformował w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

16 173 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarły 684 osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 16 173 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarły 684 osoby z COVID-19 – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce osób wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,2 mln, zmarło prawie 101 tys. chorych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię