Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Burmistrz Rabki ogłosił żałobę w gminie po tragedii w Parku Zdrojowym

Po tragicznych wydarzeniach w Parku Zdrojowym w Rabce Zdroju burmistrz Leszek Świder ogłosił we wtorek rano dwudniową żałobę w gminie. W trakcie wichury zginął tam sześciolatek, jego 44-letnia matka i kobieta w wieku 69 lat.

Fot. Bartłomiej Ziaja

W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się w Parku Zdrojowym, ogłaszam dwudniową żałobę w Gminie Rabka-Zdrój. Składam rodzinom tragicznie zmarłych osób wyrazy głębokiego współczucia, łącząc się w bólu w tym trudnym i pełnym smutku czasie. Proszę wszystkich o powściągliwość oraz zadumę i modlitwę

– napisał Leszek Świder.

Wichura w Parku Zdrojowym powaliła łącznie 5 drzew. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie on z powrotem otwarty.

Od rana na miejscu pracują służby. Wysłaliśmy komisję, która sprawdziła też między innymi, jaki jest stan drzewostanu, czy którąś z alejek można otworzyć. Wiem, że część drzew wskazano jako przez wichurę nachylone i należałoby je usunąć

- mówi burmistrz Rabki Zdroju.

Posłuchaj co mówi burmistrz Leszek Świder

Do tragicznych zdarzeń doszło wcześniej w Zakopanem. Na samochód jadącej 23-latki przewróciło się drzewo. Kobieta zginęła na miejscu. Później drzewo przewróciło się na grupę osób wychodzących z kościoła. Śmierć poniósł 9-letni chłopiec, a dwie kobiety zostały ranne.

Seria śmiertelnych wypadków spowodowanych przez wichury w Małopolsce

Straż pożarna w poniedziałek wielkanocny odnotowała w Małopolsce ponad 300 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, z czego najwięcej w powiatach tatrzańskim i nowotarskim – łącznie około 200 wyjazdów.

Szef MSWiA: być może obecne procedury dot. informowania o zagrożeniach wymagają zmian

Huraganowy wiatr wiał na Podhalu od soboty, a w nocy z niedzieli na poniedziałek wyraźnie przybrał na sile. Na szczytach w porywach wiatr osiągał prędkość 140 km/h, a w Zakopanem porywy wiatru przekraczały 70 km/h, a w Rabce-Zdroju 60km/h.

Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Bartłomiej Ziaja

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię