Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Śmiertelna ofiara wichury w Zakopanem - drzewo przewróciło się na jadące auto

Młoda kobieta zginęła w wypadku na zakopiańskiej Olczy. Na samochód, którym jechała, przewróciło się drzewo. Poszkodowanej nie udało się uratować. Huraganowy wiatr w Tatrach i na Podhalu powala drzewa na drogi, blokując drogi. Nieprzejezdna jest m.in. trasa z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka. Służby apelują, by pozostać w domach.

Fot. PAP/Grzegorz Momot

Nagły podmuch wiatru po godz. 11. przewrócił przydrożne drzewo wprost na jadący samochód. Jadąca nim mieszkanka powiatu tatrzańskiego została zakleszczona w pojeździe. Strażacy musieli użyć specjalnych narzędzi, aby uwolnić poszkodowaną. Niestety mimo prowadzonej reanimacji nie udało się jej uratować

 – przekazał rzecznik zakopiańskiej straż pożarnej Andrzej Król.

Kobieta jechała samochodem sama.

Strażacy  wyjeżdżają do pogodowych interwencji by usuwać powalone drzewa i konary. W górach wieje bardzo silny i porywisty wiatr, który się wzmaga. Na szlaki łamią się gałęzie i drzewa, co stwarza duże zagrożenie dla zdrowia i życia. Drzewa zostały powalone przez wiatr m.in. na drogę prowadzącą z Zakopanego do Morskiego Oka. Strażacy na bieżąco udrażniają przejazd.

Wichury na Podhalu. Odwołano świąteczne zawody, wstrzymano sprzedaż biletów na szlaki

Poniedziałek, 2024.04.01

Na turystyczny trakt pomiędzy Palenicą Białczańską a Morskim Okiem również spadło drzewo. Mimo że przed południem Tatrzański Park Narodowy zdecydował o wstrzymaniu sprzedaży biletów na szlaki, wcześniej do Morskiego Oka wyruszyli turyści. Sytuację na szlaku na bieżąco monitorują służby TPN.

Od soboty na Podhalu wieje z południa huraganowy wiatr, który wraz z napływem zwrotnikowego ciepła przyniósł saharyjski pył. W nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr przybrał na sile. Na szczytach w porywach wiatr osiąga prędkość 130 km/h, a w Zakopanem porywy wiatru przekraczają 80 km/h.

Autor:
Dorota Rojek-Koryzna

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię