Radio Kraków

Wydawnictwa

„Królowa śniegu”

  • date_range 2021-02-16
Rozpisana na role, znakomicie przeczytana i zaśpiewana adaptacja baśni H. Ch. Andersena

Kalendarz ścienny "Moje Skarby Małopolski" na rok 2021

  • date_range 2020-12-01
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy kalendarz. Zdjęcia ilustrujące kolejne miesiące to zwycięskie fotografie nadesłane przez słuchaczy Radia Kraków w wakacyjnym konkursie "Moje Skarby Małopolski".

Ewa Lipska "Droga pani Schubert..."

  • date_range 2020-11-26
59 wierszy Ewy Lipskiej w autorskim wyborze poetki pochodzących z ośmiu tomów: "Droga pani Schubert....", "Miłość, droga pani Schubert...", Czytnik linii papilarnych", „Pamięć operacyjna", "Miłość w trybie awaryjnym", "Pogłos", "1999" oraz "Gdzie indziej", wydane na jednej płycie w mistrzowskiej interpretacji Anny Polony i Jerzego Treli. Reżyserem i autorem oprawy muzycznej Józef Opalski. Bibliofilskie wydanie, obok płyty, zawiera również książeczkę ze wszystkimi utworami, rękopisami autorki oraz fotografiami twórców.

"Rodzina Krakowiaków"! 300 najlepszych odcinków na CD!

  • date_range 2020-05-26
Pełna ciepła i humoru radiowa nowela emitowana w porannym programie Radia Kraków "Rano na TAK".

"Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie. Korespondencja 1955-1996”

  • date_range 2019-10-24
Na tegoroczne Targi Książki, Radio Kraków przygotowało niezwykłe wydawnictwo – płytę z dokumentalnym słuchowiskiem na podstawie tomu listów Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta – „Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie. Korespondencja 1955-1996”. Od dzisiaj można ją kupić na radiowym stoisku A3 w Hali Dunaj!

Zamówienie

  • date_range 2019-08-22

„Więc wędrowałaś tak...” – Antoni Krupa

  • date_range 2019-07-12
„Więc wędrowałaś tak...” to druga (po płycie „Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze”) wydana przez Radio Kraków autorska płyta Antoniego Krupy. Materiał na płytę nagrany i zrealizowany został w radiowym studiu im. Romany Bobrowskiej od kwietnia do czerwca 2019 r. Album, obok autorskich utworów Antoniego Krupy i utworów skomponowanych wspólnie z legendą krakowskiego jazzu Jarosławem Śmietaną, zawiera interpretacje utworów Jimi’ego Hendrixa, The Rolling Stones i Johna Mayalla.

„Klinika zdrowego chomika”

  • date_range 2018-10-22
Zapraszamy do radiowej „Kliniki zdrowego chomika”! Najnowszy audiobook Radia Kraków z opowiadaniami Barbary Gawryluk.

„Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” w interpretacji Anny Polony

  • date_range 2017-10-23
Niemal tolkienowska opowieść autorstwa Zofii Kossak, zaczerpnięta z polskiej tradycji. Specjalnie dla słuchaczy Radia Kraków w interpretacji wybitnej aktorki Anny Polony.

„Bajki niezapominajki” – najpiękniejsze bajki i wiersze dla dzieci z archiwum Radia Kraków

  • date_range 2016-10-27
Na najnowszym wydawnictwie Radia Kraków znalazły się prawdziwe perełki wyszukane w radiowym archiwum: 42 klasyczne polskie bajki i wiersze dla dzieci autorstwa Ignacego Krasickiego, Franciszka Dionizego Kniaźnina, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Teofila Lenartowicza, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Bajki te w roku 2000 dla słuchaczy Radia Kraków nagrali Anna Polony, Dorota Segda, Krzysztof Globisz i Jerzy Stuhr, a całość opracowała i wyreżyserowała jedna z najwybitniejszych reżyserek radiowych Romana Bobrowska. Teraz te wyjątkowe teksty w mistrzowskich interpretacjach, wydane na płycie przez Radio Kraków, wzruszają, bawią i uczą kolejne pokolenie młodych czytelników.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię