Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Reedycja "Sklepów cynamonowych".

„Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza w mistrzowskiej interpretacji Anny Polony i z muzyką zespołu KROKE - reedycja wyjątkowego 5-płytowego wydawnictwa z okazji jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. Zapraszamy na sklep.radiokrakow.pl.

Fot. Damian Radziak

Anna Polony: „Ta płyta jest dla mnie czymś najważniejszym. Jest moją radiową wizytówką”

Czytając Schulza czuję woń pleśni zapomnianych pokoi w starych mieszkaniach i zapach egzotycznych krajów w osobliwych sklepach. Po kolorach odróżniam porę dnia lub nocy, a widząc zakupy Adeli wyobrażam sobie smak sobotniej kolacji.

Anna Polony

Głosu w naszej radiowej produkcji użyczyła Anna Polony. Fot. arch. RK

Głosu w naszej radiowej produkcji użyczyła Anna Polony. Fot. arch. RK

Reedycja albumu z zapisem „Sklepów cynamonowych” Brunona Schulza w interpretacji Anny Polony, którego premiera miała miejsce w roku 2013, przygotowana została z okazji obchodzonego w 2022 roku Jubileuszu 95- lecia Radia Kraków Na 5-płytowym kolekcjonerskim wydawnictwie (4 płyty audio i 1 płyta mp3), ilustrowanym grafikami pisarza z „Xięgi Bałwochwalczej” ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie i muzyką zespołu KROKE, znalazły się wszystkie opowiadania z tomu „Sklepy cynamonowe” m.in. „Sierpień”, „Nawiedzenie”, „Wichura”, „Ptaki”, „Traktat o manekinach”, „Noc wielkiego sezonu” i oczywiście „Sklepy cynamonowe”.

Wydane po raz pierwszy w 1934 roku przez Wydawnictwo „Rój” niemal z dnia na dzień uczyniły ze skromnego nauczyciela rysunku znanego i cenionego pisarza. „Sklepy cynamonowe” to bez wątpienia jeden z najważniejszych utworów w historii polskiej literatury a sam Bruno Schulz uznawany jest za jednego z najwybitniejszych prozaików europejskich – wśród miłośników jego prozy byli m.in. Czesław Miłosz, Bohumil Hrabal, Danilo Kiš i John Updike. Zapraszamy na spotkanie z magicznym światem „Sklepów cynamonowych”, mitycznym Drohobyczem Brunona Schulza, Anną Polony oraz żywiołową i nostalgiczną muzyką zespołu KROKE. 

Płyty zamówić można na sklep.radiokrakow.pl lub nabyć w recepcji Radia Kraków (al. J. Słowackiego 22). Zapraszamy!

Fot. Damian Radziak

Fot. Damian Radziak

Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza w interpretacji Anny Polony.

Oprawa muzyczna: zespół KROKE.

Reżyseria: Ewa Ziembla.
Realizacja radiowa: Wojciech Gruszka.

4 CD audio + mp3 / łączny czas: 4 godziny 30 minut.

CD audio 1 - opowiadania: Sierpień / Nawiedzenie / Ptaki / Manekiny.

CD audio 2 - opowiadania: Traktat o manekinach / Traktat o Manekinach. Ciąg dalszy / Traktat o manekinach. Dokończenie / Nemrod / Pan / Pan Karol.

CD audio 3 - opowiadania: Sklepy cynamonowe / Ulica Krokodyli / Karakony.

CD audio 4 - opowiadania: Wichura, Noc wielkiego sezonu.

Okładka płyty

Okładka płyty

Tematy:
Autor:
Radio Kraków

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię