Radio Kraków

Wydawnictwa

„Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” w interpretacji Anny Polony

  • date_range 2017-10-23
Niemal tolkienowska opowieść autorstwa Zofii Kossak, zaczerpnięta z polskiej tradycji. Specjalnie dla słuchaczy Radia Kraków w interpretacji wybitnej aktorki Anny Polony.

„Bajki niezapominajki” – najpiękniejsze bajki i wiersze dla dzieci z archiwum Radia Kraków

  • date_range 2016-10-27
Na najnowszym wydawnictwie Radia Kraków znalazły się prawdziwe perełki wyszukane w radiowym archiwum: 42 klasyczne polskie bajki i wiersze dla dzieci autorstwa Ignacego Krasickiego, Franciszka Dionizego Kniaźnina, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Teofila Lenartowicza, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Bajki te w roku 2000 dla słuchaczy Radia Kraków nagrali Anna Polony, Dorota Segda, Krzysztof Globisz i Jerzy Stuhr, a całość opracowała i wyreżyserowała jedna z najwybitniejszych reżyserek radiowych Romana Bobrowska. Teraz te wyjątkowe teksty w mistrzowskich interpretacjach, wydane na płycie przez Radio Kraków, wzruszają, bawią i uczą kolejne pokolenie młodych czytelników.

„Dedicated to Jerzy Wójcik”

  • date_range 2015-03-13
Dwupłytowy album "Dedicated to Jerzy Wójcik" zawiera krążek nagrany w Studiu Radia Kraków w 2015 r. przez Kraków Street Band i Krystynę Święcicką-Wójcik oraz zaproszonych gości: Natalię Kwiatkowską, Bartka Przytuła i Andrzeja Sikorowskiego. Drugi krążek to nigdy nie wydane, oryginalne nagrania zespołu Little Ole Opry dokonane w roku 1980 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

"Nietoty" - nie tylko słuchowisko, ale także komiks! I koszulka

  • date_range 2014-10-21
Specjalnie na 18. Targi Książki w Krakowie ukazał się komiks Kuby Woynarowskiego, towarzyszący słuchowisku Radia Kraków pt."Nietoty". Można go zamówić przez internet.

"Amela. Blues o rozwianych włosach na wietrze"

  • date_range 2014-09-22
„Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze” to pierwsza autorska płyta Antoniego Krupy – dziennikarza Radia Kraków, muzyka i zarazem jednej z barwniejszych postaci muzycznego Krakowa.

Kup wyjątkową koszulkę Lord Kantor

  • date_range 2014-09-22
Limitowana seria koszulek inspirowanych słuchowiskiem. Kosmiczne i zaskakujące, śmieszne, ale też tragikomiczne i pełne ironii - najnowsze słuchowisko Radia Kraków może zaskoczyć nawet wielbicieli fanów "Gwiezdnych Wojen" i legendarnych gier komputerowych „Space Invaders".

"Wesele" Andrzeja Seweryna

  • date_range 2014-09-21
Radiowa inscenizacja „Wesela” w reżyserii Andrzeja Seweryna z gwiazdorską obsadą. Z arcydramatem Stanisława Wyspiańskiego zmierzyli się najwięksi i najpopularniejsi polscy aktorzy: Anna Dymna jako Gospodyni, Krzysztof Globisz jako Gospodarz, Anna Polony w roli Kliminy, Jerzy Trela - Wernyhory.

"Ptasie radio. Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima"

  • date_range 2014-09-21
Dziesięć niezapomnianych wierszy Juliana Tuwima na jednej płycie. Znakomici aktorzy - Dorota Segda, Anna Dymna i Jan Peszek - czytają: „Lokomotywę”, „Okulary”, „Ptasie Radio”, „Rzepkę”, „Abecadło”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Ptasie plotki”, „Słonia Trąbalskiego", „Spóźnionego słowika” i „Kurkę w aeroplanie”. To lektura obowiązkowa dla każdego dziecka - małego i dużego.

"Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza. NAKŁAD WYCZERPANY

  • date_range 2014-09-21
Wyjątkowy, czteropłytowy, starannie wydany album "Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza w interpretacji Anny Polony.

"Ich czworo" Jerzego Stuhra

  • date_range 2014-09-21
Świetnie zagrane i mistrzowsko wyreżyserowane przez Jerzego Stuhra słuchowisko „Ich czworo" pokazujące, że prześmiewcza tragifarsa napisana ponad 100 lat temu przez Gabrielę Zapolską jest tekstem doskonale napisanym i zadziwiająco aktualnym. Z tekstem Zapolskiej zmierzyli się: Jerzy Stuhr w roli zdradzanego Męża, Sonia Bohosiewicz - wiarołomna Żona, Tomasz Kot - niefrasobliwy Kochanka i Katarzyna Figura - ponętna Wdowa.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię