- A
- A
- A
"Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza. NAKŁAD WYCZERPANY
Wyjątkowy, czteropłytowy, starannie wydany album "Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza w interpretacji Anny Polony."Sklepy cynamonowe" to jedna z najważniejszych książek Brunona Schulza. Zbiór opowiadań, których akcja usytuowana jest w niewielkim galicyjskim miasteczku, przypominającym do złudzenia rodzinny Drohobycz Brunona Schulza. Najważniejszą postacią Sklepów… jest Ojciec, nie tylko jako głowa rodu, kupiec prowadzący poważny interes w rynku, ale też szalony eksperymentator, wręcz demiurg. Ale równie ważny jest narrator, młody chłopiec, bo to on stwarza świat, który oglądamy. Więc to ostatecznie on jest Twórcą.
Przeczytać tak Schulza to jest mistrzostwo świata. Kto wie, czy Hania nie jest w tej chwili jedyną osobą w Polsce, która tak czyta Schulza: z taką miłością, zrozumieniem i z takim warsztatem.
Józef Opalski
Brzmienie „Stu lat samotności” jest brzmieniem Tranquiliny. Brzmienie „Sklepów cynamonowych” jest brzmieniem Polony. Ta sama zdumiewająca naturalność intonacji – jak by nic niepokojącego nie było w fakcie, że widma o zmierzchu łazić zaczynają po zasypiających pokojach, albo w tym, że stary Jakub przeistoczył się w coś na podobieństwo wiekowego kondora i z wysokości szafy kontemplował wazę na stole.
Paweł Głowacki
"Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza w interpretacji Anny Polony
4 CD audio + CD mp3
Reżyseria: Ewa Ziembla
Realizacja akustyczna: Wojciech Gruszka
Fragmenty muzyki zespołu Kroke pochodzą z płyt:
Trio (1996), Eden, (1997), Sounds Of Vanishing World (1999) oraz Seventh Trip (2007).
Grafiki Brunona Schulza z "Xięgi Bałwochwalczej" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie
Komentarze (0)
Najnowsze
-
10:13
Spór o przebieg Sądeczanki. Tym razem protestują mieszkańcy Nowego Sącza
-
09:47
Urszula Augustyn (KO): Polska powinna wykonać wyrok TSUE w sprawie par jednopłciowych
-
08:44
Wielkie piłkarskie wydarzenie na stadionie Wisły. Dawno nie było takiego meczu w Krakowie
-
07:52
Pogodny czwartek w Małopolsce
-
07:40
Łatwogang, liczby i emocje. O tym, jak rodzi się internetowa afera
-
07:28
Tragedia na torach i wstrzymany ruch pociągów
-
20:38
Krakowski zakonnik uwolniony z więzienia na Białorusi czuje się dobrze
-
19:06
Śmiertelny wypadek w Gostwicy. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik
-
18:08
Wypadki na drogach w Małopolsce - we Włosienicy i Michałowicach
-
18:01
Mieszkańcy odetchnęli, ale to nie koniec. Wojewoda po stronie starostwa ws. spopielarni
-
17:25
Nieposłuszeństwo w literaturze i życiu. Rozmowa z Pauliną Frankiewicz, dyrektorką programową Festiwalu Conrada.
-
17:21
Sezon powodziowy przed nami. Służby w pełnej gotowości
-
17:10
Podatek katastralny od mieszkań. Problemem nie tylko stawki, ale też własność
-
16:35
WSA po stronie szkoły w Rozkochowie. Spór o dowozy uczniów rozstrzygnięty
-
16:18
Tajemnice percepcji. Korepetycje z edukacji zdrowotnej. Lekcja 29
-
16:17
Zakończyły się utrudnienia na DK 52 w Choczni i na DK 79
-
16:10
Pożar w Nowej Hucie wywołany przez dzieci. "To wybryk, a nie działanie z premedytacją"
-
16:08
Nawet 19 pożarów dziennie. Małopolscy strażacy alarmują
-
15:37
Płytka z czujnikami z AGH na misji SOLIS100
-
15:35
Dlaczego wciąż nie przekazujemy 1,5% podatku?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze