Radio Kraków

Weronika Smarduch

Weronika Smarduch: Wynik Aleksandra Miszalskiego to nie było dla nas żadne zaskoczenie

- Kampania wyborcza Koalicji Obywatelskiej, w tym kandydata na prezydenta Krakowa, Aleksandra Miszalskiego była bardzo dobra. Nie bagatelizował wyborców i ludzie to docenili - mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków, posłanka Weronika Smarduch, szefowa sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. "Miszalski jest krystalicznie uczciwy i otwarty, jego kontrkandydat Łukasz Gibała nie brał udziału w debatach, nie zyskiwał przy bliższym poznaniu. To jego wady" - mówiła Smarduch. Szefowa sztabu Platformy Obywatelskiej nie zdradziła jednak, czy Miszalski obiecał Stanisławowi Mazurowi, który wycofał się z wyborów, stanowisko wiceprezydenta.

Weronika Smarduch: Jesteśmy pewni wejścia Aleksandra Miszalskiego w Krakowie do drugiej tury

- Patrząc na sondaże, jesteśmy pewni wejścia do drugiej tury. Liczymy też na wsparcie Donalda Tuska - tak o wyborach prezydenckich w Krakowie i szansach Aleksandra Miszalskiego mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków Weronika Smarduch, posłanka Koalicji Obywatelskiej. "Teraz liczy się kampania każdego dnia . Wynik poznamy po 7 kwietnia" - mówiła Weronika Smarduch.

Weronika Smarduch: Musimy oddać Zakopane mieszkańcom. Trzeba zmienić wizerunek miasta

W Zakopanem Koalicja Obywatelska wspiera kandydata w wyborach na burmistrza Mariusza Koperskiego. Potwierdziła to w porannej rozmowie Radia Kraków Weronika Smarduch, podhalańska posłanka Koalicji. "Mamy wspólną wizję tego, jak powinno wyglądać Podhale i taka samą wizję ma Mariusz Koperski. Mamy służyć mieszkańcom, ale też rozwinąć mamy kulturę, podnieść jej jakość i zmienić wizerunek miasta. Najważniejsze dla Zakopanego jest to, żeby znowu zacząć rozmawiać z mieszkańcami. To kolejne miasto, gdzie do tej pory mieszkańców się nie słuchało" - dodała posłanka.

Weronika Smarduch: Program Mieszkanie na start powinien w pierwszym roku być traktowany pilotażowo

Program Mieszkanie na start zapewni dostęp do mieszkań tym najbardziej potrzebującym - powiedziała podhalańska posłanka Koalicji Obywatelskiej, Weronika Smarduch w porannej rozmowie Radia Kraków. "Dostęp do kapitału dla młodych osób jest bardzo potrzebny. Wpływa to niestety także na podaż i ceny, ale musimy się spotkać gdzieś w połowie i znaleźć rozwiązanie. Będziemy też szukać innych rozwiązań w tematach na przykład mieszkań komunalnych, czy mieszkań na wynajem" - dodała posłanka.

Weronika Smarduch: Jak w polityce nie przestrzega się zasad, psuje się państwo

- Pierwsza aktywność nowego premiera to odblokowanie pieniędzy z KPO w Brukseli - powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej z okręgu nowosądeckiego, Weronika Smarduch w rozmowie Radia Kraków. "Będzie to wizyta dyplomatyczna, mająca ustalić, w jaki sposób i kiedy te środki można odblokować. Wśród priorytetów jest także rozmowa z prezydentem Ukrainy w sprawie dalszej pomocy, jaka Polska będzie udzielać temu krajowi" - podkreśliła posłanka. Dodała także, że premier Tusk podejmie drogę dyplomatyczną, by rozwiązać sprawę protestu przewoźników na polsko-ukraińskiej granicy. "Chcemy jak najszybciej te sprawę rozwiązać, choć nie da się jej rozwiązać z godziny na godzinę" - podsumowała.

Polityka przed hejnałem. Wydanie z 29.10.2023 r.

  • date_range 2023-10-29
W programie "Polityka przed hejnałem" gośćmi Mariusza Bartkowicza byli małopolscy posłowie na Sejm: Weronika Smarduch z Koalicji Obywatelskiej, Paweł Śliz - reprezentant Trzeciej Drogi, Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Norbert Kaczmarczyk z Suwerennej Polski.

Weronika Smarduch: KO, Trzecia Droga i Lewica są w stanie utworzyć razem rząd

- Wszystko jest uzgodnione - zapewniała na antenie Radia Kraków Weronika Smarduch, posłanka-elekt Koalicji Obywatelskiej z okręgu nowosądeckiego, komentując informację, że kandydatem Platformy Obywatelskiej na premiera jest Donald Tusk. "Tak zdecydował zarząd partii. Nie mówimy jeszcze o nazwiskach. Rozmowy trwają, wszystko jest dogadywane, wszystkie strony negocjacji traktowane są z szacunkiem" - mówiła Weronika Smarduch w porannej rozmowie Radia Kraków. Jak zapewniała, priorytetem dla partii koalicji będzie bezpieczeństwo. "Musimy mieć świetne kontakty z NATO, częścią naszego bezpieczeństwa jest też polityka zagraniczna" - mówiła posłanka kolejnej kadencji.

Polityka przed hejnałem. Wydanie z 27.08.2023 r.

O kampanii wyborczej w programie Radia Kraków i TVP Kraków "Polityka przed hejnałem" dyskutowali: Anna Paluch, posłanka PiS, Weronika Smarduch, liderka noswosądeckiej listy KO, wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, a także wojewódzki radny PSL Stanisław Sorys. Niedziela, godz. 10.05.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię