Radio Kraków

Urszula Augustyn

Urszula Augustyn: Musimy się zmobilizować do zmiany organizacji pracy dzieci w szkole

"Zmienia się świat i współczesna szkoła. To zupełnie inne warunki niż jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu" - mówi posłanka Platformy Obywatelskiej Urszula Augustyn w porannej rozmowie Radia Kraków, komentując planowane zmiany w szkolnej podstawie programowej. Posłanka dodaje, że potrzeba także zmiany organizacji życia w szkole. "To jest możliwe i do tego musimy się wszyscy mobilizować" - podkreśla Urszula Augustyn. Nowa podstawa programować ma obowiązywać od września.

Urszula Augustyn: Gdy na sali posiedzeń śpiewaliśmy hymn, miałam wilgotne oczy

- Najważniejsze dla mnie było powołanie nowego rządu. Emocje od ostatniej chwili i żal, że czas nam ucieka. Można było zrobić szybciej, więcej i lepiej. Ktoś ten czas marnotrawił, jak nasze wspólne, publiczne pieniądze. To dla mnie było bolesne. Gdy na sali śpiewaliśmy hymn, miałam wilgotne oczy. To było wielkie przeżycie – tak o początkach nowego rządu mówiła na antenie Radia Kraków posłanka Koalicji Obywatelskiej, Urszula Augustyn.

Urszula Augustyn jest przekonana, że opozycja znajdzie porozumienie programowe i stworzy rząd

Jestem przekonana, że w gronie partii opozycyjnych znajdziemy porozumienie programowe i stworzymy rząd - przekonuje liderka Koalicji Obywatelskiej w okręgu tarnowskim. Urszula Augustyn zdobyła w tych wyborach ponad 27 tysięcy głosów i poprawiła swój wynik sprzed 4 lat o 7 tysięcy. Mało tego, Koalicja Obywatelska po 8 latach zyskała drugi mandat, który zdobył po dwóch kadencji rozbratu z ławami poselskimi Robert Wardzała. Posłanka Augustyn powiedziała Radiu Kraków, że na początek to nie kwestie ideologiczne będą najważniejsze do szybkiego przeprowadzenia.

Sejm: Urszula Augustyn

Urszula Augustyn: Nauczyciel najpierw będzie się troszczył o dobro dziecka. Potem myśli o sobie

- To będzie gorzkie porozumienie, gdyby ono się w ogóle ziściło - tak o rozmowach ministerstwa edukacji z nauczycielskimi związkami zawodowymi mówiła na antenie Radia Kraków posłanka PO, Urszula Augustyn. Związkowe postulaty to m.in. wzrost wynagrodzeń w 2023 roku i jednorazowy dodatek inflacyjny jeszcze w tym roku.

Urszula Augustyn: Polacy potrzebują wspólnego wroga, żeby być jednością. Tu go mamy. Nim jest Putin

- Gdyby nie ludzie i gdyby nie samorządy to ta pomoc nie byłaby w takim stopniu skuteczna - powiedziała na antenie Radia Kraków posłanka Platformy Obywatelskiej, Urszula Augustyn. "Ludzie pomagają. W sytuacji napływu uchodźców fantastycznie spisali się samorządowcy. To jednak nie znaczy, że nie potrzeba nam koordynacji z poziomu rządu" - powiedziała Urszula Augustyn.

Urszula Augustyn: Zbieranie podpisów do 10 czerwca? To byłby wystarczający czas

  • date_range 2020-06-03
- Czas na zbieranie podpisów nie może być bardzo krótki - mówiła na antenie Radia Kraków posłanka PO Urszula Augustyn. Dziś marszałek Sejmu ma ogłosić nowy termin wyborów prezydenckich i kalendarz wyborczy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wybory mogą się odbyć 28 czerwca, a na zbieranie podpisów dla nowych kandydatów będzie czas do 10 czerwca. "To wystarczająco dużo czasu, by zebrać ponad sto tysięcy podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego" - zapewniała posłanka Augustyn w porannej rozmowie Radia Kraków.

Urszula Augustyn: KO chce mieć dwa mandaty i bardzo się o to staramy

  • date_range 2019-10-09
Mimo dużej konkurencji liderka Koalicji Obywatelskiej Urszula Augustyn ma nadzieję na to, że jej lista otrzyma 2 mandaty w wyborach do sejmu we wschodniej Małopolsce. W kończącej się kadencji Koalicja miała tylko jednego przedstawiciela z okręgu tarnowskiego i była nim właśnie Urszula Augustyn. Posłanka PO przekonywała m.in. w rozmowie z Radiem Kraków, że wprowadzane przez rząd PiS ulgi podatkowe powodują ogromne problemy samorządów takich jak Tarnów.

Urszula Augustyn: "Rządzący wypchnęli z zawodu nauczyciela masę ludzi"

  • date_range 2019-09-18
- Mądre działanie rządzących powinno polegać na tym, by doświadczonych nauczycieli w szkole zatrzymywać. Czyli stworzyć im takie warunki pracy i płacy, aby oni chcieli w tej szkole być - powiedziała Urszula Augustyn, posłanka Platformy Obywatelskiej. Gość Radia Kraków i jedynka na tarnowskiej liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu odniosła się tym samym do pomysłu Ministerstwa Edukacji Narodowej, które chce umożliwić nauczycielom z 20-letnim stażem przechodzenie na wcześniejszą emeryturę. Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, taka propozycja pojawi się jeszcze przed wyborami.

Jak "pakt senacki" zadziała w tarnowskich okręgach?

  • date_range 2019-09-05
Pakt senacki - to odpowiedź opozycji w walce o fotele senatorskie. Ugrupowania w okręgach gdzie wybierani są senatorzy, zdecydowali się wystawić po jednym kandydacie, który przeciwstawi się kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości. Jak "pakt senacki" zadziała w tarnowskich okręgach senackich? O tym z posłanką PO Urszulą Augustyn rozmawiała Agnieszka Wrońska.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię