Radio Kraków

Światowe Dni Młodzieży

24 mln zł z budżetu centralnego na opiekę medyczną w czasie Światowych Dni Młodzieży

  • date_range 2016-06-30
Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz zapowiedział, że Służba Zdrowia może liczyć na 24 mln z budżetu centralnego na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży.

Norymberga-Kraków - partnerstwo przed ŚDM

  • date_range 2016-06-30
"Błogosławieni miłosierni" - motto Światowego Dnia Młodzieży 2016 - przyciągnie do Krakowa również młodych Niemców. Norymberga jest miastem partnerskim Krakowa, jednocześnie jest podzielona między diecezją Bamberg i Eichstätt. Północna część miasta należy do archidiecezji Bamberg i południowej części diecezji Eichstaett. Jak napisał do Radia Kraków ks. Christoph Witczak, grupa liczy 275 pielgrzymów: 150 osób jest z diecezji Eichstätt, 125 z archidiecezji Bamberg.

Jeszcze tylko do północy pielgrzymi mogą się zarejestrować na Światowe Dni Młodzieży

  • date_range 2016-06-30
Po północy będzie znana liczba zarejestrowanych pielgrzymów na ŚDM. Do tej pory swój udział w wydarzeniach centralnych potwierdziło około 546 tysięcy osób ze 187 krajów. Pielgrzymi do Polski przyjadą z całego świata, w tym z tak odległych zakątków jak Malezja, Gujana i Samoa.

Praca podczas ŚDM. W urzędach pracy pojawiają się oferty z Krakowa

  • date_range 2016-06-29
Dla mieszkańców Małopolski Światowe Dni Młodzieży to nie tylko okazja do spotkań z papieżem Franciszkiem oraz młodymi z całego świata, ale także możliwość zarobku. Rąk do pracy potrzeba przede wszystkim przy obsłudze pielgrzymów. W urzędach pracy pojawiły się nowe oferty.

Będzie specjalny, tani bilet komunikacji miejskiej na Światowe Dni Młodzieży

  • date_range 2016-06-29
W czasie lipcowego wydarzenia będzie można korzystać ze specjalnego biletu za 15 złotych, który przez sześć dni będzie uprawniał do nieograniczonych przejazdów tramwajami i autobusami na terenie Krakowa i okolicznych miejscowości.

W sobotę w Krakowie odbędzie się Dzień Otwarty Światowych Dni Młodzieży

  • date_range 2016-06-29
Krakowianie zainteresowani Światowymi Dniami Młodzieży i tym, jak będzie wtedy funkcjonować miasto, będą mogli zadać pytania Komitetowi Organizacyjnemu i odpowiednim służbom w sobotę w Filharmonii Krakowskiej, gdzie odbędzie się Dzień Otwarty ŚDM – podało w środę biuro prasowe ŚDM.

Przy okazji Światowych Dni Młodzieży w Kopalni Soli "Wieliczka" odbędzie się akcja krwiodawstwa

  • date_range 2016-06-29
Bilet na niezwykłą Trasę Górniczą w Kopalni Soli "Wieliczka" otrzyma każda osoba, która 21 lipca w Młynie Solnym odda krew dla potrzebujących w ramach akcji "Podaruj krew, podaruj życie". Akcję zaplanowano z okazji Światowych Dni Młodzieży. "Spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem będzie ogromnym duchowym przeżyciem. Chcemy uczcić to wydarzenie nie tylko czerpiąc z niego, ale też dzieląc się tym, co mamy najcenniejsze" – powiedział przewodniczący organizującej akcję krwiodawstwa Międzyzakładowej Komisji NSZZ "Solidarność" przy Kopalni Soli "Wieliczka" Adam Gawlik.

Przed ŚDM na dworcu Kraków Płaszów odbyły się ćwiczenia służb. ZOBACZ ZDJĘCIA

  • date_range 2016-06-28
Na dworcu Kraków Płaszów odbyły się we wtorek ćwiczenia dot. ewentualności alarmu bombowego, ataku terrorystycznego i pożaru w pociągu.

Od 4 lipca do 2 sierpnia wracają kontrole na polskich granicach

  • date_range 2016-06-28
Od 4 lipca do 2 sierpnia wracają kontrole na polskich granicach. W przypadku podróży do Niemiec, Czech, Słowacji lub Litwy, nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą dowodu osobistego lub paszportu. Kontrole przywrócono ze względu na odbywające się w Polsce szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży: w Brzegach zbudowano już nasypy do mostów tymczasowych

  • date_range 2016-06-28
W Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, gdzie 30 i 31 lipca odbędą się uroczystości kończące Światowe Dni Młodzieży, w których udział weźmie papież Franciszek, zbudowano nasypy do mostów tymczasowych – poinformował wielicki magistrat. Cztery mosty tymczasowe na potokach Zabawka, Serafa i Drwina Długa (2 mosty) zbudowali żołnierze 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego i 8 czerwca przekazali je w Urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka do użytkowania.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię