Radio Kraków

Sprawdź

Czym oddychają mieszkańcy gmin krakowskiego obarzanka? Podsumowanie akcji „Małopolska bez smogu”

  • date_range 2019-12-16
Od 31 października do 16 grudnia w ramach akcji „Małopolska bez smogu” realizowanej przez Radio Kraków i Polski Alarm Smogowy we współpracy z Województwem Małopolskim, przenośne pyłomierze monitorowały jakość powietrza w 8 gminach krakowskiego obwarzanka oraz na obrzeżach Krakowa, w Tyńcu. W ciągu 6 tygodni przenośne pyłomierze Polskiego Alarmu Smogowego sprawdziły jakość powietrza w Liszkach, Świątnikach Górnych i Niepołomicach (pomiary od 31.10 do 15.11), w Zielonkach, Wieliczce i Brzeziu w gminie Zabierzów (pomiary od 16 do 29.11), a na finiszu akcji (od 1.12 do 16.12) w gminie Wielka Wieś (miejscowość Szyce), Michałowicach i Tyńcu.

Wsparcie dla najuboższych i edukacja to recepta na czyste powietrze

  • date_range 2019-12-13
Po dwutygodniowych pomiarach w trzech kolejnych miejscowościach pora na kolejne podsumowanie w ramach wspólnej akcji Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego. Tym razem pyłomierze sprawdzały czym oddychają mieszkańcy Wielkiej Wsi, Michałowic i Tyńca. Na podstawie tych analiz powstał specjalny raport. Nasza akcja była także okazją do tego aby porozmawiać z lokalnymi władzami o tempie wymiany pieców i kłopotach, z którymi borykają się gminy.

Czym oddychają mieszkańcy Tyńca, gminy Wielka Wieś i Michałowice? Podsumowanie trzeciego etapu akcji „Małopolska bez smogu”

  • date_range 2019-12-13
Od 30 listopada, w ramach ostatniego etapu akcji „Małopolska bez smogu” realizowanej przez Radio Kraków i Polski Alarm Smogowy we współpracy z Województwem Małopolskim, przenośne pyłomierze badały jakość powietrza w Tyńcu i dwóch podkrakowskich gminach: w Michałowicach i gminie Wielka Wieś (Szyce).

To "krakowski obwarzanek" truje Kraków?

  • date_range 2019-12-11
W ramach naszej akcji "Małopolska bez smogu" jeden czujników zanieczyszczeń powietrza Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska stoi w krakowskim Tyńcu. Co noc powtarza się podobna sytuacja - około północy znacząco wzrasta zanieczyszczenie powietrza. To może oznaczać, że smog spływa do Krakowa z gmin sąsiednich, w których nie obowiązuje, tak jak w Krakowie, zakaz palenia węglem i drewnem. Między innymi o tym rozmawiała z Danielem Wrzoszczykiem - dyrektorem stowarzyszenia Metropolia Krakowska - nasza reporterka - Katarzyna Jabłońska.

Debata podsumowująca akcję „Małopolska bez smogu"

  • date_range 2019-12-10
Zapraszamy 16 grudnia o godz. 13.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej. Transmisja na antenie.

Eko-sobota w Radiu Kraków

  • date_range 2019-12-09
Zapraszamy 14 grudnia od godz. 10.00 do 14.00.

Czym oddychają mieszkańcy Michałowic?

  • date_range 2019-12-06
Jak prezentuje się stan powietrza w Michałowicach? Czas na kolejną odsłonę akcji Małopolska bez Smogu. Razem z Polskim Alarmem Smogowym i władzami Małopolski badamy jakość powietrza w gminach krakowskiego obwarzanka. Od 1 grudnia przenośny pyłomierz informuje o jakości powietrza mieszkańców gminy Michałowice.

Czym oddychają mieszkańcy Wielkiej Wsi?

  • date_range 2019-12-04
Od rana krakowskie pyłomierze pokazują bardzo złe wyniki stanu powietrza. Jak wygląda sytuacja w okolicznych gminach? Sprawdzamy to w ramach wspólnej akcji Radia Kraków, Polskiego Alarmu Smogowego i Urzędu Marszałkowskiego. W środę jesteśmy w gminie Wielka Wieś.

Czym oddychają mieszkańcy Tyńca?

  • date_range 2019-12-02
Przenośne pyłomierze Polskiego Alarmu Smogowego stanęły tym razem w Tyńcu, Michałowicach i Wielkiej Wsi. W ramach naszej wspólnej akcji "Małopolska bez smogu" zostaną tam do 13 grudnia. Spośród wytypowanych miejsc, w których badamy jakość powietrza, Tyniec jako jedyny nie jest podkrakowską miejscowością, a częścią Krakowa. Jeszcze pół wieku temu był podkrakowską wsią i przeważa tam budownictwo jednorodzinne, każdy z właścicieli domów musi więc samodzielnie zadbać o ogrzewanie.

Michałowice

  • date_range 2019-12-01
Od 4 listopada do 13 grudnia kolejna edycja akcji Radia Kraków i PAS „Małopolska bez smogu". Od 1.12 sprawdzamy, czym oddychamy w Michałowicach.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię