|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Eko-sobota w Radiu Kraków

Zapraszamy 14 grudnia od godz. 10.00 do 14.00.

W sobotę 14 grudnia od godz. 10.00 do 14.00 zapraszamy do Radia Kraków na rodzinny finał akcji „Małopolska bez smogu”. W ramach eko-soboty przygotowaliśmy ekologiczne atrakcje dla całych rodzin.

Na parkingu przed Radiem Kraków zwiedzić będzie można OZE BUSA, czyli mobilne laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii Miękinia wydziału geologii, geofizyki i ochrony środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej. W OZE BUSIE można zobaczyć, jak działają m.in. moduły fotowoltaiczne, kolektory słoneczne różnego typu oraz pompa ciepła. Co więcej, będzie można przekonać się samemu, jak wytwarzać ciepło bez spalania i niskiej emisji. Warsztaty prowadzone przez pracowników Laboratorium Mięknia skierowane są również do dzieci i młodzieży – mają zachęcić do zgłębiania tajników wiedzy oraz pokazać, jak odkrycia naukowe wpływają na codzienne życie.

Od 10.00 do 14.00 w holu Radia Kraków dyżur pełnić będą eko-doradcy, którzy odpowiedzą m.in. na pytania dotyczące najbardziej efektywnych sposobów ograniczenia emisji i pozyskiwania źródeł finansowania. Będzie można skorzystać z porad  dotyczących wymiany źródeł ciepła, termomodernizacji, instalacji odnawialnych źródeł energii (programy dofinansowujące inwestycje ekologiczne) oraz zapytać o Uchwałę Antysmogową dla Województwa Małopolskiego i o najważniejsze daty związane z jej wdrażaniem. Porad udzielać będą: Aleksandra Piegza, eko-doradca w UMiG Świątniki Górne, jednej z gmin partnerskich akcji „Małopolska bez smogu” oraz  Agnieszka Smaga – ekodoradca gminyCzernichów.

W ramach eko-soboty nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - dzieci zapraszamy na recyklingowe warsztaty ozdób świątecznych. Nauczymy się, jak do przygotowania oryginalnych ozdób choinkowych i świątecznych wykorzystać można m.in. rurki wykonane ze starych gazet, plastikowe nakrętki, stare żarówki, drewniane patyczki po lodach, stare gazety i książki, ścinki papierów, waciki kosmetyczne, pudełka po zapałkach, niepotrzebne resztki tkanin i włóczek. Przygotujemy m.in.: mikołaje z patyczków po lodach, łańcuchy ze starych gazet, włóczkowe gwiazdki, bombki ze starych żarówek, papierowe aniołki, a nawet szopki z tektury.

Osoby zainteresowane nurtem Zero Waste zapraszamy z kolei na warsztaty szycia materiałowych woreczków. Przez dwie godziny (od 12.00 do 14.00) Gosia Grodzka, prowadząca upcyklingową markę Maruna, będzie uczyć, jak z firanek i resztek tkanin uszyć elegancki i praktyczny woreczek, którego można użyć np. do pakowania prezentów, na zakupy spożywcze zamiast foliówek lub do przechowywania różności. Każda osoba, która weźmie udział w warsztatach, będzie mogła wybrać materiał i uszyć z niego dowolnej wielkości woreczek (wedle swoich potrzeb). Warsztaty będą też okazją, aby poczynić pierwsze kroki w nauce szycia na maszynie stębnówce i overlocku. Uwaga. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na warsztaty szycia obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o rezerwację terminu pod nr. tel. 12 630 62 46. Zapisy w godz. od 10.00 do 15.00 do piątku 13.12 lub wyczerpania miejsc.

Wszystkich uczestników eko-soboty gorąco zapraszamy także do włączenia się w świąteczną akcję Radia Kraków dla dzieci ze szpitala w Proszowicach. W radiowym holu zbierać będziemy zabawki, gry planszowe, klocki, puzzle, materiały plastyczne i kreatywne, książki i audiobooki do urządzenia kącika zabaw na oddziale dziecięcym szpitala, a także ozdoby świąteczne i choinkowe na najpiękniejszą choinkę, którą dzieci chciałyby wspólnie ozdobić.

 

Eko sobota z Radiem Kraków w ramach akcji „Małopolska bez smogu”.
14 grudnia, godz. 10.00 do 14.00.
Siedziba Radia Kraków (hol główny, parking przed rozgłośnią), al. Juliusza Słowackiego 22
Zapraszamy!


 

Partner główny: Województwo Małopolskie


Partner: Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii Miękinia wydziału geologii, geofizyki i ochrony środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej
 


 

83%
17%