Radio Kraków

Smog

Polski Alarm Smogowy: Nowy Targ z największym zanieczyszczeniem powietrza

Nowy Targ według Polskiego Alarmu Smogowego (PAS) to miasto, w którym odnotowywane jest największe zanieczyszczenie powietrza w całej Unii Europejskiej. Wśród najbardziej zanieczyszczonych smogiem znalazły się także uzdrowiska: Goczałkowice-Zdrój i Rabka-Zdrój, za to w zestawieniu nie ma już Krakowa.

Mieszkańcy Piwnicznej: "Jest problem, czasem aż siwo od dymu"

Ruszył ostatni, trzeci etap akcji „Małopolska bez smogu”, którą organizuje Radio Kraków wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym oraz EkoMałopolską. Tym razem mobilne pyłomierze zainstalowaliśmy w dwóch sądeckich uzdrowiskach m.in. w Piwnicznej.

Tomasz Urynowicz: Pieniądze na Igrzyska Europejskie można przeznaczyć na wymianę pieców

Jeżeli województwo chce być odpowiedzialne za kwestie ochrony środowiska powinno przeznaczyć 15 milionów złotych na pomoc finansową dla gmin by były przygotowane na wymianę pieców - mówi radny sejmiku małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Nowy Targ: mobilna instalacja płuc dzień po dniu

Czym oddychają mieszkańcy Nowego Targu i Czarnego Dunajca?

Podsumowanie drugiego etapu akcji „Małopolska bez smogu”

Małopolska bez smogu 2021. Piwniczna-Zdrój

Czas na kolejną, tegoroczną odsłonę akcji "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe tygodnie, wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską będziemy badać jakość powietrza w wybranych miejscowościach, a także edukować. Czym oddychają mieszkańcy Piwnicznej-Zdroju?

Małopolska bez smogu 2021. Krynica-Zdrój

Czas na kolejną, tegoroczną odsłonę akcji "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe tygodnie, wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską będziemy badać jakość powietrza w wybranych miejscowościach, a także edukować. Czym oddychają mieszkańcy Krynicy-Zdroju?

Jak się oddycha w Nowym Targu?

Nowy Targ pozostaje liderem. Nawet kilkukrotne przekroczenia norm jakości powietrza to w stolicy Podhala niestety standard. W piątek 26 listopada stan jakości powietrza był średni lub zły. Mobilne płuca, które w ramach akcji "Małopolska bez smogu" postawiliśmy tam razem z Polskim Alarmem Smogowym i EkoMałopolską, w dwa dni zmieniły kolor z białego na szary.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Krakowie

Do północy w Krakowie obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza. Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM 10.

Małopolska bez smogu 2021. Czarny Dunajec

Czas na kolejną, tegoroczną odsłonę akcji "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe tygodnie, wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską będziemy badać jakość powietrza w wybranych miejscowościach, a także edukować. Czym oddychają mieszkańcy Nowego Targu?

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię