Radio Kraków

rozbudowa ul. Lwowskiej w Tarnowie

Strabag nie poczuwa się do winy za opóźnienie remontu Lwowskiej w Tarnowie

  • date_range 2020-03-26
Wykonawca remontu ważnej ulicy Lwowskiej w Tarnowie, któremu miasto wypowiedziało umowę na prace, nie zgadza się z zarzutami Zarządu Dróg i Komunikacji. Jak poinformowaliśmy w Radiu Kraków jako pierwsi - tarnowscy drogowcy zerwali umowę, bo twierdzili, że wykonawca - firma Strabag - miał roczne opóźnienie w pracach. Nie mogli się też z nim porozumieć i miał - według nich - stawiać zaporowe warunki. Strabag się z tym nie zgadza i twierdzi, że miasto próbuje zrzucić winę na wykonawcę za swoje błędy.

Tarnów: zerwanie kontraktu dotyczącego remontu ul. Lwowskiej to ostateczność

  • date_range 2020-02-28
Przedłużenia prac do kwietnia przyszłego roku i dodatkowych pieniędzy domaga się od miasta wykonawca remontu ulicy Lwowskiej. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, rozpoczęty remont tej ulicy ma wielomiesięczny poślizg. Miasto nie może dogadać się z wykonawcą w sprawie warunków inwestycji. Chodzi przede wszystkim o koszty dodatkowych robót i finansowe konsekwencje opóźnień.

Ul. Lwowska do remontu. Nowy termin rozpoczęcia prac - w wakacje?

  • date_range 2019-04-15
Kierowcy mieli tą trasą jeździć już w ubiegłym roku - remont jednak wciąż się nie rozpoczął. Mowa o naprawie ulicy Lwowskiej w Tarnowie. To trasa prowadząca do szpitala wojewódzkiego, a także droga wyjazdowa z miasta w kierunku Podkarpacia. Ulica ma przede wszystkim zostać poszerzona do dwóch pasów. Inwestycja nie ma jednak zezwolenia na realizację.

Rozbudowa ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Po spotkaniu wciąż jest sporo kontrowersji

  • date_range 2016-05-17
Uczestnicy otwartego posiedzenia komisji rozwoju rady miasta nie mieli wątpliwości. Remont ulicy, która jest zjazdem z autostrady i drogą prowadzącą na południe Polski jest potrzebny. Kontrowersje wśród mieszkańców i części radnych wzbudza jednak zakres planowanej rozbudowy, który nie został z nimi skonsultowany przed ogłoszeniem przetargu.

W przyszłym roku ruszy przebudowa ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Pierwotny plan został zmieniony

  • date_range 2016-04-20
Ulica, która prowadzi od autostrady do wyjazdu z Tarnowa na wschód, miałaby zyskać dodatkowy pas ruchu w każdą ze stron na odcinku jednego kilometra. Droga krajowa numer 73 miałaby się rozszerzać po wjeździe do miasta na wysokości szpitala, a zwężać tuż przed wiaduktem kolejowym na ulicy Lwowskiej. Zaprezentowana pod koniec 2015 roku przez tarnowski magistrat koncepcja rozbudowy ulicy zakładała modernizację 2,5 kilometrowego odcinka ulicy Lwowskiej, od skrzyżowania z ulicą Orkana do wyjazdu z miasta. Wiadomo już jednak, że przynajmniej od razu nie uda się jej zrealizować.

Tarnów: remont przy wiadukcie na ulicy Lwowskiej potrwa dłużej niż zakładano

  • date_range 2015-08-28
Niestety do takich informacji kolej nas już przyzwyczaiła. Nie uda się zakończyć w terminie prac przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Lwowską w Tarnowie, czyli na odcinku łączącym zjazd z autostrady A4 w Krzyżu z tak zwaną "starą czwórką". Remont tego ważnego przejazdu miał zakończyć się w najbliższy poniedziałek. Prace potrwają jeszcze co najmniej do 10 września.

Remont na ul. Lwowskiej w Tarnowie: robotnicy w soboty mieli pracować, ale tego nie zrobili

  • date_range 2015-07-27
Zablokowali najważniejszy tranzytowy przejazd przez Tarnów, dlatego mieli pracować także w dni wolne od pracy. Jak ustaliło Radio Kraków, już w pierwszym tygodniu po rozpoczęciu przebudowy przejazdu pod wiaduktem na ulicy Lwowskiej robotnicy nie wywiązali się z tego założenia. Wykonawca zgłaszał wprawdzie tarnowskim urzędnikom, że chce przerwać prace na weekend. Tłumaczył się tym, że tego wymaga technologia robót, ale też upałami. Tarnowscy urzędnicy na przerwę się nie zgodzili i kazali kontynuować pracę co najmniej w sobotę. PKP przekonuje, że się nie dało.

Tarnów: będą poważne utrudnienia przy wyjeździe w stronę Rzeszowa i paraliż Woli Rzędzińskiej?

  • date_range 2015-07-15
W przyszłym tygodniu ma się rozpocząć remont drogi krajowej pod wiaduktem kolejowym na ulicy Lwowskiej. Mimo otwartej autostrady do Rzeszowa, wciąż jest to trasa tranzytowa chociażby w kierunku Jasła oraz Pilzna. Przez około dwa miesiące będą mogły to robić jedynie wahadłowo. Spodziewane w tym miejscu korki mogą jeszcze bardziej wzmocnić planowane przez kolejarzy zmasowane prace w Woli Rzędzińskiej. Polskie Linie Kolejowe próbują nadrobić ogromne opóźnienie w przebudowie linii kolejowej prowadząc kilka remontów naraz w tej miejscowości.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię