Radio Kraków

Rafał Komarewicz

Rafał Komarewicz chce zwiększenia komfortu dla osób mieszkających na krakowskich blokowiskach

Według kandydata Polski 2050 na prezydenta Krakowa Rafała Komarewicza, potrzebna jest większa współpraca miasta ze spółdzielniami mieszkaniowymi, zwłaszcza w sprawie tworzenia dogodnych miejsc do wypoczynku przy blokach.

Rafał Komarewicz: W Krakowie powinny powstać nowe ogrody działkowe

W Krakowie powinny powstać nowe ogrody działkowe - uważa kandydat na prezydenta miasta poseł Polski 5020 Rafał Komarewicz. Poseł podkreśla, że zainteresowanie ogrodami jest ogromne, a z drugiej strony są miejsca, gdzie można je zorganizować, między innymi przy ulicach Sołtysowskiej i Klasztornej. - Chcemy, by nowe ogrody działkowe były otwarte - mówi Rafał Komarewicz:

Rafał Komarewicz o kwocie wolnej od podatku: Nie wyobrażam sobie, żebyśmy coś obiecywali i tego nie robili

- To bardzo dobrze, że realizujemy postulaty złożone mieszkańcom Polski - mówił na antenie Radia Kraków Rafał Komarewicz, poseł Trzeciej Drogi, kandydat na prezydenta Krakowa. W ten sposób skomentował decyzję Sejmu, który skierował do dalszych prac projekt Konfederacji dotyczący podniesienia kwoty wolnej od podatku do 60 tysięcy złotych. Premier Donald Tusk zapowiadał wcześniej, że podobny projekt koalicji rządowej nie będzie na razie procedowany. "Nie wyobrażam sobie, żebyśmy coś obiecywali i tego nie robili" - mówił poseł Komarewicz w porannej rozmowie Radia Kraków. Zapewnił, że zmiana podatków nie będzie kosztem budżetów samorządów.

Rafał Komarewicz przedstawił swoich kandydatów do Rady Miasta Krakowa

Rafał Komarewicz, kandydat Polski 2050 na prezydenta Krakowa, przedstawił kandydatów do Rady Miasta Krakowa ze swojego komitetu Kraków Trzecia Droga. Są wśród nich samorządowcy i aktywiści z różnych środowisk. "Jedynkami" list są m.in. Karolina Górnisiewicz, Marta Burzyńska i Wojciech Krzysztonek.

Rafał Komarewicz przeznaczy swoją najbliższą pensję posła na cele charytatywne

Rafał Komarewicz, kandydat na prezydenta Krakowa, przeznaczy swoją najbliższą pensję posła na cele charytatywne. Jak mówił podczas konferencji, nie może na czas kampanii zawiesić swojej działalności poselskiej, ale w tym czasie nie będzie pobierał wynagrodzenia. - Przeznaczam je na Fundację Pełną Życia - powiedział dzisiaj przed Urzędem Miasta Krakowa.

Hołownia: po 20 latach konfliktu czas na 20 lat współpracy

Po 20 latach konfliktu czas na 20 lat współpracy. Po 20 latach opisywania się po jednej albo drugiej stronie muru czas na to, żebyśmy zaczęli ten mur rozbierać – podkreślił w Krakowie marszałek Sejmu i lider Polski2050 Szymon Hołownia.

Rafał Komarewicz: musimy jasno powiedzieć naszym mieszkańcom, jakie pieniądze dopłacamy do transportu

Nowy prezydent Krakowa powinien rozpocząć swoją kadencję od serii pytań referendalnych - tak przekonuje Rafał Komarewicz, poseł Trzeciej Drogi i jednocześnie kandydat na prezydenta miasta, który był gościem porannej rozmowy Radia Kraków.

Rafał Komarewicz powalczy o fotel prezydenta Krakowa

Poseł Klubu Parlamentarnego Polska 2050-Trzecia Droga Rafał Komarewicz, po uzgodnieniach z liderem partii Szymonem Hołownią, zgłosił swój komitet wyborczy w PKW i wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa.

Rafał Komarewicz: Chcemy, żeby w Krakowie wygrał nasz kandydat, ale Łukasz Gibała nie jest z PiS. To bardzo ważne

- Jesteśmy blisko porozumienia. W ciągu kilku dni wybierzemy kandydata w wyborach na prezydenta Krakowa - zapowiedział na antenie Radia Kraków poseł Trzeciej Drogi, Polski 2050 Rafał Komarewicz. "Podjęliśmy decyzję o wspólnym starcie Polski 2050 i PSL w ramach Trzeciej Drogi w wyborach do sejmików województw, rad powiatów i gmin. Teraz rozmawiamy na temat kandydata Trzeciej Drogi w wyborach prezydenckich w Krakowie" - mówił poseł Komarewicz w porannej rozmowie Radia Kraków. Przyznał, że jest trzech kandydatów: to on sam, poseł Ireneusz Raś oraz Piotr Kempf - dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Zamiar kandydowania ogłosili dotąd lider Krakowa dla Mieszkańców Łukasz Gibała, wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Stanisław Mazur oraz miejski aktywista Mateusz Jaśko.

Rafał Komarewicz: Trzecia Droga chce wystawić swojego kandydata na prezydenta Krakowa

- Myślę, że będziemy wystawiać własnego kandydata w wyborach prezydenckich w Krakowie - zapowiedział na antenie Radia Kraków poseł Trzeciej Drogi Rafał Komarewicz z Polski 2050 Szymona Hołowni. Przyznał, że pod uwagę branych jest na razie trzech kandydatów: on sam, poseł Ireneusz Raś oraz dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf z PSL-u. Swojego kandydata na prezydenta Krakowa ogłosiła Platforma Obywatelska. To poseł Aleksander Miszalski. Prezydent Jacek Majchrowski ogłosił z kolei, że w wiosennych wyborach nie wystartuje. "Mamy jeszcze trochę czasu do wyborów samorządowych, chcemy iść do nich wspólnie z PSL-em. Wystawimy też nowych ludzi w wyborach do Rady Miasta" - zapowiadał poseł Komarewicz w porannej rozmowie Radia Kraków.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię