Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Zbliża się finał świątecznej zbiórki Radia Kraków [ROZMOWA]

Już 10 grudnia wielki finał zbiórki żywności i słodkości organizowanej przez Radio Kraków we współpracy z fundacją Kocham Dębniki. Od 1 grudnia nasi słuchacze i pracownicy mogli przynosić dary do holu radia przy alei Juliusza Słowackiego. Później powstaną z nich paczki dla prawie trzystu rodzin z Ukrainy, które przyjechały do Krakowa z powodu wojny. Co ważne, będą to wyjątkowe paczki, bo pachnące cynamonem, goździkami i wszystkim, co świąteczne które miejmy nadzieję, przyniosą im choć trochę radości. Z Olgą Lany z fundacji Kocham Dębniki oraz z samymi uchodźczyniami rozmawiała Elżbieta Raczyńska.

Z Oświęcimia wyjechał kolejny transport humanitarny do ukraińskiego Sambora

Sambor to partnerskie miasto Oświęcimia. Tym razem wśród darów są m.in. agregaty prądotwórcze, ogrzewacze, termosy i power banki, które udało się zakupić z pieniędzy przekazanych przez inne miasta partnerskie Oświęcimia z Niemiec, Francji i Włoch. Przekazane przedmioty są potrzebne, bo w Samborze codziennie na kilka godzin wyłączana jest energia elektryczna.

Gościnne Święta. Świąteczna zbiórka darów i rodzinne warsztaty w holu Radia Kraków. Zapraszamy!

To będzie trudne Boże Narodzenie dla ukraińskich rodzin, które uciekając przed wojną, znalazły u nas bezpieczną przystań. Naszego wsparcia i życzliwości, których tak mocno doświadczają, w sposób szczególny potrzebują teraz – podczas najbardziej rodzinnych Świąt, które spędzą daleko od domu, często daleko od rodzin i najbliższych. Wspólnie możemy sprawić, aby Święta przy gościnnym stole, przyniosły im chwile radości i obudziły nadzieję.

Ratownicy z Małopolski organizują pomoc dla wyzwolonego spod rosyjskiej okupacji Chersonia. WIDEO

Na wyzwolonych spod okupacji rosyjskiej terenach Ukrainy brakuje wszystkiego. Nie ma prądu, gazu, wody - relacjonują małopolscy ratownicy medyczni, którzy jako pierwsi dotarli z pomocą do wyzwolonego Chersonia. W okolicach miasta brakuje też żywności i lekarstw.

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy przedstawiony przez MSWiA. Proponowana regulacja zakłada m.in. uszczelnienie systemu świadczeń wypłacanych uchodźcom wojennym i pokrywanie przez nich części kosztów utrzymania w miejscach zbiorowego zakwaterowania.

Piotr Kubiczek: Pomoc dla uchodźców wojennych jest nieustannie potrzebna

Piotr Kubiczek z Fundacji OnLife, koordynator punktu darów przy ulicy Piłsudskiego 29 w Krakowie był gościem Wojciecha Jakubowskiego.

Premier Morawiecki: Stoimy ramię w ramię z ukraińskimi przyjaciółmi i zawsze będziemy was wspierać

Stoimy ramię w ramię z ukraińskimi przyjaciółmi i partnerami i zawsze będziemy was wspierać - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki we wspólnym nagraniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ukraiński prezydent dziękował Polsce za pomoc.

Akcja Pogoń za Przyszłością. "Chcemy odciągnąć dzieci od myśli o wojnie"

Pogoń za Przyszłością - to hasło akcji organizowanej z okazji 100-lecia zdobycia Mistrzostwa Polski przez lwowski klub piłkarski.

Przed zimą przybywa osób uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy

W Tarnowie w ostatnich tygodniach ponownie pojawiły się osoby, które tymczasowo szukają schronienia czy mieszkania do wynajęcia.

Pan Rościsław z Ukrainy dziękuje Polakom za pomoc uchodźcom

Wdzięczność wobec Polski i Polaków przyprowadziła pana Rościsława z Ukrainy do Radia Kraków. Przyszedł podziękować za codzienne gesty wsparcia, które otrzymuje on i jego rodacy. Nie ma pieniędzy na kwiaty dla wolontariuszy ani płatne ogłoszenie. Pierwsze słowa wdzięczności pan Rościsław kieruje wobec bezimiennej wolontariuszki Zupy dla Ukrainy z ulicy Śniadeckich.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię