„Letnia scena Radia Kraków” to cykl plenerowych, bezpłatnych koncertów realizowanych na dziedzińcu naszej rozgłośni (w przypadku złej pogody w studiu koncertowym im. Romany Bobrowskiej). Program tegorocznej „Letniej sceny ” wypełnią koncerty wykonawców sięgających do zapomnianych, ludowych pieśni (duet Chvost), czerpiących z kultury mniejszości narodowych, czy prezentujących kulturę naszych najbliższych sąsiadów (Postman, Drewo) oraz młodych zespołów z Krakowa i Małopolski (m.in. Ania Sama, Agnieszka Banaś, Kraków Street Band, Kirszenbaum, Dollars Brothers, Luperman, Mr Krime/Bolan/Dowgiałło). Na „Letniej scenie Radia Kraków” zaprezentują się także wykonawcy organizowanego przez „Stowarzyszenie Rozstaje: u zbiegu kultur i tradycji” Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2022, z którym Radio Kraków współpracuje od wielu lat. Podczas tegorocznej odsłony cyklu, od 26 czerwca do 4 września publiczności zaprezentuje się 11 artystów.

Koncerty „Letniej sceny” to również znakomita okazja, aby spędzić niedzielne popołudnie „po sąsiedzku”, z Radiem Kraków, w dobrym towarzystwie. Od 26 czerwca zapraszamy do strefy relaksu na radiowym dziedzińcu: leżaki, czytelnia pod chmurką, gry planszowe i podwórkowe – słowem miejsce na odpoczynek i zabawę, na spotkania z przyjaciółmi i na wspólne spędzanie czasu, przyjazne dla rodzin z dziećmi i seniorów. Z myślą o najmłodszych słuchaczach i ich rodzicach, którzy chcieliby razem z pociechami przyjść na koncert, w każdą niedzielę od godz. 16.00 (do godz. 18.00) przygotowaliśmy warsztaty plastyczne wokół tematów związanych z wielokulturowością, które poprowadzą doświadczeni animatorzy. Najciekawsze prace powstałe podczas 11 wakacyjnych warsztatów, zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie, którą będzie można oglądać we wrześniu w holu Radia Kraków.

Letnia scena Radia Kraków 2022 – koncerty:

26 czerwca: Chvost

3 lipca: Drewo (Ukraina) - koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2022

10 lipca: Koptycus / Oleś Brothers & Dominik Strycharski - koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2022

17 lipca: Kirszenbaum

24 lipca: Ania Sama

31 lipca: Agnieszka Banaś

7 sierpnia: Kraków Street Band

14 sierpnia: Mr Krime/ Bolan/ Dowgiałło

21 sierpnia: Postman

28 sierpnia: Dollars Brothers

4 września: Luperman

Początek koncertów o godz. 17.00, transmisja na antenie Radia Kraków.

Warsztaty plastyczne dla dzieci w każdą koncertową niedzielę od godz. 16.00 do 18.00.

Bezpłatne zaproszenia na antenie Radia Kraków i w radiowej recepcji (zaproszenia dostępne od poniedziałku poprzedzającego dany koncert). Ilość miejsc ograniczona.